Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 32>
Korisnik
Poruka
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 15:16
smile227predivni su ti Pinus.
I gledam onaj niz gdje kažeš da ti  se čini da nisu od iste vrste...i pokušavam pogoditi koji ili koja je moja. Mislim da je od onih s malo širim listovima.  
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2011 u 18:32
Pinus krivo si me shvatio moj nije propao na zimovanju nego nedavno u proljeće je normalno krenuo s listovima i nakon tri mjeseca što je bio vani je počeo trunuti. Kažem ti da je kod mene bio na polici u trpezariji to je dio koji se ne grije a s obzirom da se i inače grijem na kamin tu temperatura nikad nije više od 20 stupnjeva s obzirom da me nema 12 sati dnevno doma. Ne možeš uspoređivati biljke iz prirode i one koje se generacijama uzgajaju u stakleniku tvoji a ni bilo čiji kupljeni pahypodiumi a ni kaktusi i ostale biljke ne vidješe pustinje ni Afrike. To su sve hibridi navikli na život u stakleniku.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 11:48
Originalno poslano od člana baka baka napisao:


I gledam onaj niz gdje kažeš da ti  se čini da nisu od iste vrste...i pokušavam pogoditi koji ili koja je moja. Mislim da je od onih s malo širim listovima.  


.

Pachypodium geayi . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Pachypodium lamerei


Baka ove slike će ti sigurno pomoći da ID svoju „palmicu“. Izgleda da sam puhao na hladno. Sve moje „palmice“ su vrste P. lamerei.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 12:11

Miss M, kada sam kupovao P. saundersii rećeno mi je da je za njega potrebna niža temperatura prezimljavanja nego za P. lamerei i manje vode tokom uzgoja. Sve ostalo je posljedica mojeg nazovi „istraživanja“ po internetu zašto je to tako. Kupio sam 2 P. saundersii. Ovaj sa slike ima kovrčave i nešto manje listove.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 21:09
Pinus pahići su ti krasni držim palčeva na rukama i nogama, ako želiš namaquanuma ja ti ga mogu kupiti kod Bešlića kad budem išla.
     
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 07:24
Miss M, hvala.
Dok mi ne dođu Bešlićevi Namaqanumi pogledajmo ovog sa interneta:

Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 20:21
pogledaj ti mod nek te slika ne zavara to je mališa jedva 2.5 cm u promjeru trbuščića
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 21:48
Kolko je došao ako smijem znati?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 21:51
Misli 45 kn nisam sigurna to je bilo prošle godine u proljeće. Pinus zašto Hrovatin nema cijene u katalogu?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 19:41



Miss M. Prije je imao istaknute cijene. A i malo prije sam pogledao i vidim da ima cijene kod kaktusa. Inače je trgovinu zatvorio do proljeća.
Namaquanume još nisam vidio osim ovdje na slici, ali glavno je da su na sigurnom. Miss M
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 16:59
Pachypodium lamerei x Pachypodium namaquanum

. .


. .


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 20:04
držim palčeve PInus.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 20:18
Tako bih rado svoju palmicu držala po zimi u kući, mislim u stanu, ali kako je kod mene jako toplo nije joj jadnoj baš najugodnije, pa ću se morati pomiriti s tim da ide u neki hladniji prostor, daleko od mojih očiju, šteta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 20:33
Meni je niknula iz sjemena,valjda će opstatiApprove
klasa optimista
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 20:56
Triša, na forumu kaktusi i sukulenti piše

prednost pachya u odnosu na kaktuse je zimovanje, budući  da ne traži niske temperature nego se čak može držati i u grijanim prostorijama. Može se desiti da izgubi listove zimi, ali s dolaskom toplijih dana narastu novi.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 21:54
Dobro da sam zavirila na temu. Jer se ja moju spremam unijeti u kuću.Znači može!Thumbs%20Up
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2011 u 21:55
Je Otok baš se to lani dogodilo - izgubila sve lišće kad sam je unijela u kuću, oporavila se i na proljeće kad je išla van opet je izgubila lišće, sada je prekrasna, pa mi je to nekako žao, no još ću vidjeti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 20:59


Ovo je Namaquanum moje susjede. Navodno je stariji od 20 god.


Informacije radi moj cijepljeni Namaquanum je još živi. Za sada nije odbacio niti jedan list. Danas je čini mi se 10 dana što sam ga kalemio na P.lamerei. Razlog zašto sam ga cijepio je upravo ubitačno spora rast P. namaquanuma. Na podlozi od Lamereia je za očekivati barem tri puta bržu rast.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2011 u 23:05


Srednji P. namaquanum je cijepljen na P.lamerei.   Skinuo sam prije par dana gumice koje su omogućavale bolji kontakt između biljaka. Još uvijek je veliko pitanje dali će preživjeti.
Namaquanume držim na konzervama od ananasa da dobiju što više svijetla na ovom jugoistočnom prozoru. Rješenje nije lijepo ali je funkcionalno.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 20:20


Čitam na Wikipediji da Pachypodium brevicaule raste na jako kiselim podlogama - pH od 3,5 pa do 4,5. Kao i svi pachypodiumi osjetljiv je na višak vode. Znači glavne karakteristike supstrata moraju biti : vrlo dobra propusnost i pH 4.o. Kako istovremeno zadovoljiti ova oba dva uvjeta ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.