Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OzzY-jev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OzzY-jev vrt

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: OzzY-jev vrt
    Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:18
pozdrav. ja sam boris, 23 godine, rijeka. odkad znam za sebe kopam po prirodi, čitam, lutam i gubim se. zadnjih 8 godina radim vrt kojeg sam dobio od jedne stare susjede kojoj sam pomagao jer je bila jako bolesna. za njena života radio sam ga 4 godine. dobio sam darovnicu no nisam je ovjerio, nisam se htio nametati. danas sam, nakon 5 godina od njene smrti, još uvijek na sudu. htio sam kupiti komad zemlje ali mi je telefon više puta poklopljen. no da prijeđemo na ljepše teme, zadnjih 5 godina plninarim, penjem, skupljam čajeve...ono, fanatični sam prirodnjak i student tehničkog fakulteta- ne pitajte zašto jer bi ja vama to pitanje mogao postaviti:D

ovako izgleda vrt ove, 2011. godine. sve sam sam napravio osim što je susjed izorao- morali smo jer zbog faxa ne stignem previše raditi. znam da se to protivi biovrtu ali morao sam....
vrt se nalazi na osami, u šumi, problema sa bolestima niti štetnicima nemam. onih par posto što pojedu niti ne računam. zemlja je jako jako glinovita ali ne smeta mi. ako dobijem parnicu, sa strane vrta ću napraviti ekološke devene kadice sa rahlom zemljom za gomoljasto povrće. nisam vegeterijanac ali sam na putu promjene prehrane.

većinu bilja sam sam uzgojio iz ekonomičnih ali i nekih duhovnih razloga. ovako sam sa biljkama odkad su proklijale. pazim  ih i gledam:)

trenutno na vrt raste: malina, ogrozd, 6 sorti tikvica (2 bundeve), 4 sorte paradajza (mali jabučar, eliki jabučar, tomatillo i black cherry), kukuruz šećerac, mahune niske, visoke, tooona trave, koprive, bazge, trputac, maslačak...salate dakle nisam sijao-čemu:)


lokacija je savršena i malo tko je razumije



my garden


primjetio sam da tikvice puno bolje rastu kad niknu na konačnom mjestu, da baš i ne vole presađivanje. lekcija za next year



 moje najdraže kadife


kada tomatillo narastu, zamalčirat ću ih



zamalčirana rajčica lišćem



zamalčirani kukuruz lišćem iz šume, ovo zeleno polegnuto iza je korov kojeg sam samo sičupao i ostavio ležati na malču


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 06:53
   
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 11:47
tnx:) sve napreduje a lisne uši ću pokušat rješit potopljenim cigaretama- fuj, inače ne pušim!
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.