Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 21:17
Morena, suncana pozicija, barem par sati, malo prehrane za cvetnice i redovno zalivanje.
Lepo prezimeo, dobio novu saksiju i iznet u bastu jos u 3. mesecu kada je i napravljena ova fotka. Sada je pun pupoljaka i uskoro ocekujem da zamirise.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 08:28
Pomoć!!!Moj Stefanotis nije cvjetao već pune 3 godine.Pun je zdravih mesnatih listova ali nema cvjetića.Kako da ga "natjeram" da procvjeta?

Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 16:39
Pozdrav svima, imam prijedlog, da li ste te sjemenke ikad stavljali u mokru krpu i tako drzal na tanjuru ili tacni dok ne pusti klicu, mozda da pokusate s jednom ili dvije da vidite i onda tek posaditi u zemlju al ne pre duboko.
Moj je u dnevnoj sobi i jako je spor, daje mlade izdanke ali jaaaaaaaaaaako sporo pa mislim da cu ga prebaciti u spavacu gdje ne grijem, mozda mu tamo bude bolje a i nadam se da ce mu to pomoci da razvije cvjetne pupove.
Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 20:39
Ja sam ga već sijala jedne prilike i sad imam (pored mog velikog) jednu biljčicu već dvije godine. Od 10 sjemenki samo je ta jedna nikla. I to kad sam odustala i istresla sve u veliku balkonsku saksiju sa svim i svačim.
Želim vam sreću u sijanju.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 16:13
Ako tako mislite-berem ga . Nisam sigurna da imam vase adrese, za svaki slucaj posaljite mi ako ste zaimteresovane za koju semenku    . Red je da pokusamo zajedno, zar ne    ?
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 14:39
ja isto mislim da možeš ubrati pošto je čahura pukla
Per aspera ad astra.



Na vrh
Semira View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 22 Siječanj 2009
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 429
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Semira Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 14:35
Ja mislim da je to za branje, čim je puklo. 
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 13:24
Pun je semenki .Nina, jos uvek je na biljci, nisam sigurna kada da ga uberem   

Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 01:18
Silvy neka bude kako ti kažeš, treća sreća...Vidijeti ćemo na proljeće, kad krenemo brojiti žrtveDeadWink
sutra je novi dan
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 23:56
Predivni su vam stefanotisi
nina i mimar!

Cure držim fige da vam lijepo prezime i iduće godine budu puni cvjetova, a onda i plodova.

jagoda
, treća sreća sa adeniumom.
                                  smile57


Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 23:12
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Ha, ha, adenium veliki i crven, a meni promakao...bas za svaku pokudu!
 
 
Nina nije baš velik kako na slici izgleda, ali mi je drag. Napisala sam Mimar kako je ovo treći adenium koji imam. Dva su mi uginula po zimi, vidijeti ću kako će ovaj proći...To što ga nisi primjetila nije bitno, gledala si stefanotus....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 23:07
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Lako je Nini da promakne kada je okružena botaničkom baštom i savršenom kolekcijom egzota Smile, meni su adenijumi tiha patnja. Prilikom dužeg odsustvovanja moji su se potrudili da ih "ubiju" polivajući ih crevom  dva puta dnevno. Od tada ih više ne nabavljam ali uživam gledajući vaše.
Stefanotis u saksiju za broj veću i presađivanje ali tek na proleće, sada mu je dovoljan stres promena temperature.
Marti, ako je već u jako toplom češće ga orošavaj i ne bacaj ga, poput Triše Wink. Mislim da sa time treba sačekati, čak i kada ti se čini da je sve izgubljeno, jer su biljke čudo Big%20smile
 
 
Mimar baš mi je žao da su ti tvoji ubili adeniumDead.Ja sam također 2 veća izgubila, a one male bebe iz sjemenki niti ne računam.Mislila sam da više neću s njima imati posla, ali nisam mogla odoljeti kad sam ovog našla po pristojnoj cijeni.Dobro se drži za sada, vidijeti ću kako će podnesti zimu. Imam i nekoliko sjemenki za posaditi i ako i oni uginu više se stvarno neću truditi oko njih . Meni su kao i tebi oni tiha patnja...
Stefanotus ću presaditi u proljeće. Bila sam ga spremila u kuću ali sam ga opet bacila van jer je prilično toplo.WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 18:58
Ha, ha, adenium veliki i crven, a meni promakao...bas za svaku pokudu!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 09:35
Lako je Nini da promakne kada je okružena botaničkom baštom i savršenom kolekcijom egzota Smile, meni su adenijumi tiha patnja. Prilikom dužeg odsustvovanja moji su se potrudili da ih "ubiju" polivajući ih crevom  dva puta dnevno. Od tada ih više ne nabavljam ali uživam gledajući vaše.
Stefanotis u saksiju za broj veću i presađivanje ali tek na proleće, sada mu je dovoljan stres promena temperature.
Marti, ako je već u jako toplom češće ga orošavaj i ne bacaj ga, poput Triše Wink. Mislim da sa time treba sačekati, čak i kada ti se čini da je sve izgubljeno, jer su biljke čudo Big%20smile
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 08:24
tek sam sad pokopcala da vi tu biljku drzite vani po lijepom vremenu.... meni je bila u stanu cijelo vrijeme....
a sad su joj poceli  zutit listovi :( sta da radim??? od cega je to? mozda joj je pretoplo...
ali vidim da ce cvjetove pustit... :) nadam se da ce uspjeti bez obzira na vrucinu...
 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2011 u 02:04
Hvala ti Mimar pokušati ću postupiti kako si rekla. Po tvome trebala bi ga staviti u veći pitar jer sada je u jednom malom. Dobro si primjetila adenium....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 17:55
Ne mora bas negrejano, nadji mu neko mesto da je barem prohladno, kod balkonskih vrata, neki prozor, svetlarnik...
Ostace on bez listova ali ce se na prolece oporaviti, samo redovno zalivaj i orezi ako se sta od grana posusi.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 17:31

Moj stefanotis je uživao preko ljeta na terasi ali sada kad sam ga unijela u dnevni boravak je grozan. U tjedan dana su mu požutjeli skoro svi listovi!

Nemam neki prostor koji nije grijan i ne znam što da radim s njim!
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 08:10
predivan je stefanotis :) kako ne vidiš iza odma cvijet rozi ima :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2011 u 06:40
Mimar, a i ti imas plod! JEsu lijeni ti plodovi! Iskreno se nadam da ce u njemu nesto  biti, kao i u mojima!
Ja u Jagode vidim svasta iza onog lijepog stefanotisa, ali ne i adenium! Pa gdje ga vidis?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.