Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Stefanotis
    Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:29
Stephanotis floribunda
 
Ova tema je za kolegicu maso.
 
 
 
 
 
Slika sa googla
 
Ovo je jedna jako mirisljava biljkaSmile
Srodna je vostanom cvijetu (Hoyi),pa je preporucljiva i takva njega..
Miris je manje intenzivniji.
 
Trazi optimalnu temperaturu,ali laganu sjenu..
(uz te uvjete cvjetovi duze traju)
 
Obozava redovita orosavanja,ali u vrijeme cvatnje treba izbjegavati..
Ako se zeli formirati u grm,redovito treba mlade (jos elasticne) izboje motati...
Razmozava se putem reznica,na temperaturi oko 25 stupnjeva i obavezno pod folijom..
 
Prije cvatnje treba imati vrijeme mirovanja....
Cvatnja se potice tekucim hranjivom..


Ažurirao administrator - 24 Prosinac 2007 u 13:21
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:52
....da se nadovezem Tibore na ovo, juce odem u Pevec i taman sto sam usla zvoni mob, dostavljac zobve donjeli nam kamincic i cekaju ispred kuce smile42.....i mi naravno na lijevo krug i pici za BIlje...tako da nisam stigla ni sjemenke ginka pokupiti.
Stephanotis moram imati!!!!!!!!Hug
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 09:54
...jel moguce da je Stephanotis vrsta jasmina???
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:03
nije vrsta jasmina, samo cvijet podsjeća na jasmin. Inače za njega kažu da je simbol sreće u braku. Dakle, navalite po stefanotisSmile
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:03
Yep,Madagaskarski jasminSmile
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:05
Lano,tek sad vidim poruku iznad ,nisam skuzio,valjda su se mimoislesmile42
 
jasmin je u pitanju (sobni)


Ažurirao tibor - 15 Studeni 2007 u 10:05
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:08
tibore sad si me zbunio. Znam da sam čitala o stefanotisu da izgledom podsjeća na jasmin i zovu ga madagaskarski jasmin ali nije iz porodice jasmina.
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:11
Sad sam i ja zbunjen
 
Evo provjera..
 
Zovu ga madagaskarski jasmin,izgledom i cvijetom u potpunosti podsjeca ali NIJE.
 
 
Bravo Lanasmile55
 
Sorry,i mene je ovo zbunilo.
U pravu si!smile79
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:15
smile79riješili dilemu. Sad samo preostaje sljedeći korak ....  znaš onaj za sreću u braku.
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:15
... hvala Lana
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:16
...joj zaljubljujem se u njegasmile89...moram danas po njega...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:17
Maso neki dan je cijela ona prostorija u pevecu mirisala od njega..ali onako diskretno
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 10:48
...joooj suti , valjada se nece rasprodati..smile39
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 14:56
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

nije vrsta jasmina, samo cvijet podsjeća na jasmin. Inače za njega kažu da je simbol sreće u braku. Dakle, navalite po stefanotis[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" align="absmiddle" alt="Smile" />



cim snjeg prestane idem ga trziti po prodavnicama
mozda je stvarno tacno to sto kazu da je za srecu
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:34
I ja dolazim u napast...
smile96
 
ali kontrolirati cu se
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 15:46
ja se nemogu kontrolirati
i vec sam zvala par cvjecara u gradu
da pitam dali imaju
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 17:24
....i jesi li nasla?
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 17:50
nisam

mislim nisam jos
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 20:50
....al ja nemam srece sa odlaskom u pevec ...ni danas nisam uspjela otici!!! Ali sutra je kako kazu treca sreca....a i MM je obecao ako ja nemognem da cemi otici kupiti
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2007 u 21:09
Ovo je prekrasno....smile93

Ja bih tooo!!!! Ma ne za sreću u braku..imam ja već iskustva s tim ( u drugom sam, ovaj put "divljem"smile198 ), ali zbilja ne bih radi toga taj cvijet , prekrasan mi je tu na slici...ne znam kako ga nisam zamijetila u Pevecu neki dan kad sam bila...a možda ga nisu ni imali...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.