Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
Korisnik
Poruka
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 10:10
Morena, najbolje će te savjetovati Mimar, ali dok se ona ne javi, mislim da puštaju lišće na sobnoj temperaturi, vjerovatno od grijanja, trebali bi negrijani hodnik očito, samo je kod mene u hodniku, čini mi se, ipak prehladno... pa kak mu bude u kući...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 20:11
Meni je seka kupila stefanotis za Božić.Nerascvjetani pupoljci su otpali od stresa,ali lišće se drži.Preselila sam ga na kupaonski prozor,to je sjeverna strana,nije pretoplo,orošavam ga i na okrenutom je podlošku a ispod ima vode.Primijetila sam da je potjerao 2 mala listića-jupiii.S presađivanjem i ostalim čekam proljeće.
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 22:31
Originalno poslano od člana morena morena napisao:

Pozdrav svima.Moj Stefanotis otkako sam ga jesenas unijela unutra stalno odbacuje listove.Neki požute neki otpadnu zeleni.Skoro je potpuno ogolio...Ima dovoljno prirodnog svjetla i na sobnoj temperaturi..Šta da radim??????
Toplo mu jeEmbarrassed Moj je malac u negrijanom prostoru s puno dnevnog svjetla i vode sasvim malo, ali redovito. Super se drži, zelen je i već je pomalo počeo s novim granćicama.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 14:48
slažem se sa Bebolinom.
U zimi treba biti u hladnijem prostoru, sa puno svijetla. Moj je na hodniku zgrade , tem. između 10-13, vlaga oko 73%. Voda sasvim malo, 1x tjedno ili 1x u 10-ak dana. Istočni prozor.
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 10:31
evo mog stefija......mimo svih pravila on sav sretan visi na prozoru u kuhinji gdje je bas toplo....ali to njemu izgleda bas se dopada jer je dosta narastao otkako je kupljen..mada sam bas dosta citala kad sam ga kupila da treba da se stavi u hladnije i da ne podnosi grijane prostorije ali valjda na prozoru ima dosta svjetlosti pa ga je to jako brzo priviklo na prostoriju




Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:55
Originalno poslano od člana alexandra5 alexandra5 napisao:

evo mog stefija......mimo svih pravila on sav sretan visi na prozoru u kuhinji gdje je bas toplo....ali to njemu izgleda bas se dopada jer je dosta narastao otkako je kupljen..mada sam bas dosta citala kad sam ga kupila da treba da se stavi u hladnije i da ne podnosi grijane prostorije ali valjda na prozoru ima dosta svjetlosti pa ga je to jako brzo priviklo na prostoriju




Uploaded with ImageShack.us


A,pa bas je porastao,jos samo da cveta....Big%20smileWink
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2013 u 20:04
Leona Ima jedan pupoLJak na.onoj lozi što ide u vis ....zato sam je tako i ostavila.....pa sAd nestrpljivo o očekujem i prvi cvjet
Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2013 u 16:42

Ovoliki sam sad

Na vrh
magadan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Studeni 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 141
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magadan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2013 u 09:45
Zemlja?

Treba li mu neka posebna zemlja za presadjivanje ili je ok obicna zemlja za cvijece iz npr. Bauhausa?

Preuzela sam jedan stefanotis koji vec godinama zivotari pa bi ga rado obnovila, za pocetak presadjivanjem.

Na vrh
alexandra5 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 25 Siječanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alexandra5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2013 u 19:12
ja sam ga pustila damu se ona sto je kupljen prosusi i onda izvadila iskinula stosam vise mogla te zemlje i presadila u obicnu ..koju sam nasla prvo u prodavnici.....i nije imao nikakvih zamjerki na nju...cak stovise godilo mu je bjeg iz one sto je dosao sanjom pa je bas fino potjerao jos novih lozica
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2013 u 14:07
Ovako je "potjerao" moj Stefanotis. Još uvijek na zimovanju u društvu tete Gardenije

Nikada ga nije bilo, nikada ga neće biti, a još malo ga ima.
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2013 u 19:28
Ja s njime stvarno nemam problema osim sto sumnjam da ce na jesen stati na staro mesto za zimovanje Smile
krece u cvetanje i sudeci po tome da se sprema jos gomila pupova bice bogato i dugo






na kasnom ,popodnevnom suncu cvetovi dobiju neku finu, kremastu boju
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
keeka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 252
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje keeka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 11:52
Prekrasan je , ja nekako nemam s njim sreće u stanu uvijek mi odbaci lišće. Al zato uživam u Vašim predivnim slikama.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2014 u 19:35
Evo i mog "podivljalog" Jasminčeka 

[/URL]
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2014 u 01:11
Mimar, predivan ti je!
Moj je preko zime bio u negrijanoj sobi. Sada je vani izmedju ruza, pusta mlade izboje.
Moram ga presaditi u vecu vazu.
Gledajuci tvoga, nisam ni znala da moze narasti takav "div".
   
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2014 u 10:13
Div je morao u "okove" Wink, jurišamo na preko 2m a kada bih podigla gornje izboje na preko 3m Smile. Vezala sam ga žicom za ogradu terase iznad, jer od veličine i težine prevrće saksiju (broj manja od najveće na tržištu), pada i lomi ono oko sebe. Tako mi sredio tek ožiljenu narandžastu bugenviliju Dead. MS i MM su odmah rekli da ovaj neće imati mesta u kući Cry. Gornje grane uveliko padaju preko njega, guše cvetove a meni žao da ga ofikarim.
Obična zemlja, malo djubriva  (ove godine dobio ono najobičnije NPK ) na proleće, svakodnevno  zalivanje dok je leto i sunčana pozicija barem 5-6 sati.



Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2015 u 15:08
Moj stephanotis je ove godine skroz pomahnitao, razmahatao se na sve stane, safatao kabal od vanjske antene, popeo do krova, cvjetao od ljeta do danas a i dalje ima i pupoljaka i cvjetova, i ono što je najneobicnije, formirao je nekoliko plodova. 
Eh sad, gledala sam po netu i kazu da se moze razmnoziti sa sjemenkama koje sazriju u plodu nakon par mjeseci, pa me zanima da li je neko od vas vec imao plod i sjemenke i da li ih je sijao, i naravno ono najvaznije, da li je ista niklo i kakve je bilo kvalitete? Jer ako nema neke koristi od sjemena ja bih podove odkinula da beze ne opterecuju biljku
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2017 u 20:43
zanemarili smo ovog ljepotana, vrijeme je da malo podignemo temu


Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2017 u 22:46
Kako je divan, prezdrav i bujan, koliko dugo ga imaš?
Ja sam malo obeshrabrena iskustvima na temi, te zuti lišće, te opada, te baca pupoljke Confused
Mislim da mu dobro svjetlo igra ogromnu ulogu, po unošenju se mora obavezno staviti uz prozor jer ne toleriše ćoškove i tamne kutke, zato mu vjerovatno i opada lišće iza ljeta..
Ali vrijedi pokušati, stvarno je moćna biljka.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2017 u 22:59
tri godine je kod mene, ovo ljeto je jako narastao i morat ću ga ponovno isplesti, srušio je konstrukciju. Teški su cvjetovi, a mlade grane. Izgubio je zimus dvadesetak listova, uvijek je taj prijelaz šok za biljku. No, nije mu naškodilo, stvarno je lijep i dosta cvijeta. Dobro si rekla, vrijedi pokušati.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 11121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,176 sekundi.