Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Stefanotis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Stefanotis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
Korisnik
Poruka
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 13:39
 Ja sam je uspjela razmnožiti bez hormona. Jednostavno sam u vlažnu zemlju upiknula grane duljine 10-tak cm i pokrila najlonom. Biljka je rasla oko 5 godina, ali mi nije cvala. Držala sam je na poslu na prozoru. Otišla sam na G.O. i kad sam se vratila, nje nije više bilo. Veli mi kolegica koja je preuzela brigu o mom cvijeću da ju je bacila u smeće jer je dobila vunaste uši. Pametnjakovička!Grrr 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 18:16



evo joj malo kika
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2007 u 18:50
...jadaaaaan cvjetak :(
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2008 u 12:29
Ja sam svoj stephanotis kupila u proljeće, prošle godine. I cvao je prekrasno. Stalno šalje nove grane, ali od onda nije cvao. Moram priznati da sam malo zakazala s tekućim gnojivom. Confused Da li neko zna kada bi on trebao cvasti. Saznala sam tu i jednu korisnu info, a to je da ga trebam orošavati. Hvala vam za to. Big%20smile Da li ima još koja tajna da on procvate? Možda ako ga lijepo zamolim. LOL
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2008 u 08:41
Moja sjemena cahurica jos nije zrela! Napravila se negdje krajem ljeta, ako se dobro sjecam. I dalje je poput manga, i zelena! Osjedit cu dok od nje dobijem sjeme. Sad mi je jasnije zasto je stefanotis skup u ducanima....
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 14:05
Da opravdam i svoj nick-name. Big%20smile
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2008 u 18:28
prekrasna je....kak da ja svoj nick opravdam
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2008 u 10:01
Originalno poslano od člana shasha shasha napisao:

prekrasna je....kak da ja svoj nick opravdam
Hvala, hvala...
Dobro pitanje   LOL
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 10:17
Da li ima neka tajna, osim prihranjivanja, da mi procvate. Imam ga godinu dana i nije mi cvao. Kupila sam ga u cvatu. Sva sreća, jer bi već mislila da je to neka vrsta koja ne cvate. LOLLOLLOL
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:20
Nadam se da si ga ovde postavila samo radi uslikavanja a da inace stoji ma mestu sa vise svetlosti (bez direktnog sunca) i da ga ne premestas cas tamo-cas ovamo.
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:27
Originalno poslano od člana mimar mimar napisao:

Nadam se da si ga ovde postavila samo radi uslikavanja a da inace stoji ma mestu sa vise svetlosti (bez direktnog sunca) i da ga ne premestas cas tamo-cas ovamo.
Da, u pravu si. Tamo di inaće stoji se vidi iza kuhinja, koja je bila u groznom neredu, pa sam išla linijom manjeg otpora ( umjesto pospremiti kuhinju), i tražila lijepše mjesto za slikanje. Wink Stoji na mjestu di mu dolazi svjetlost, nikada direktna, i nikada ga ne selim... Ovo mu je bio prvi izlet. Tongue Sad je opet potjerao granu pola metra u zrak, ali cvijetića niotkud...Cry
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 19:34
Stephanotis, procitala sam da je za cvatnju potrebno da zimi bude na nesto nizoj temperaturi, ne visoj od 15*C, jer se pri visim temp. zametak cvetnog pupoljka susi. Treba joj svetlo, ali hladnije mesto.

Pogledaj negdeConfused, mozda ima i neka slicna caka kao i kod Hoye, kod koje se ne smeju uklanjati peteljke precvalih cvetova, jer na istim mestima obrazuje nove.
Aglaja
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 09:59
A joooooooooooj, a zima ode. Sad moram čekati sljedeću??? Cry
E da sam znala... stavit ću ja njega na stubište, čim smislim što da napravim da ga neko ne zdipi... Hmmm alarm?? LOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 11:04
Prekrasan, uvijek to pikiram po dućanima, ali evo do sada ga još nemam, možda druge godine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 14:54
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Stephanotis, procitala sam da je za cvatnju potrebno da zimi bude na nesto nizoj temperaturi, ne visoj od 15*C, jer se pri visim temp. zametak cvetnog pupoljka susi. Treba joj svetlo, ali hladnije mesto.

Pogledaj negdeConfused, mozda ima i neka slicna caka kao i kod Hoye, kod koje se ne smeju uklanjati peteljke precvalih cvetova, jer na istim mestima obrazuje nove.
 
Slazem se. Preko  zime mu je potrebna konstantno hladnija temper. i ne voli nagle promene u temperaturi.Za zalivanje i orosavanje meka voda,na svaka tri dana (posebno dok cveta,obicno od V-XI meseca),zimi nesto redje (na 8-12 dana). Djubrenje 1 mesecno (od IV-VIII meseca),presadjivanje pozeljno svakog proleca i uklanjanje mrtvih i ostecenih grancica,cuvati ga od promaje i ne pomerati u fazi cvetanja.
E kada mu sve smile39 uslove obezbedimo Wink ocekujemo da nam bar uzvrati cvetom.
 
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 15:01
Joj Mimar divan je.Smile
Probat ću tako slijedeće zime. A ko zna možda me ipak iznenadi s cvijetićima ove godine.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2008 u 22:55
smile143 hoće li netko meni zapelcati jednog?

 mogu se odužiti pelcerom singoniuma...ukorijenjenim.
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 10:04
može li se ovaj cvijet zapelcati samo od jednog lista?...naravno da mislim ukrasti kolegici jedan listić pa probati Big%20smile
Na vrh
Nickless View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 04 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nickless Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 13:06
Zanimljiv cvijet i komentari, nego je li to sada po ljeti za držati vani ili u kući?
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 23:46
po ovim temperaturama može i vani.....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.