Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gingko biloba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gingko biloba

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2010 u 20:52
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Koliko bi moglo biti staro ovo stablo ginka. Promjer oko 3m opseg oko 10 m.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/9131/ginkgobilobajpg1a.jpg" />


Neverovatno!!!!!
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2010 u 19:09
Milan,ja sjemenke gingka sad stavim na hladno(može i u hladnjak)i početkom veljače ih stavljam u zemlju,vrlo brzo klijaju.Pročitaj cijelu ovu temu,izvrsna je.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2011 u 20:21
Pozdrav!
Evo i mene je strašno počeo zanimati ginko. Voćke definitivno idu van i par tih stabala za srce i dušu sadim oko kuće!
Za početak bih htio nabaviti neku veću sadnicu ako je moguće, ako netko od forumaša ima za prodat ili bolje razmijenit ili još bolje poklonit. Vjerujem kako su cijne u rasadnicima velike pa to vjerojatno otpada, još ću progooglat.
Ako ništa nadam se da netko ima sjemenki, pa bum sijal, ne!
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 16:23
Dosta ti je i jedan gingko,ostavi mjesta i za druga stabla,sjeme je sada kasno tražiti,podsjeti me na jesen.Sjeme se stratificira i u proljeće lako klija,ako mu se da dubok pitar brzo raste,nema smisla da trošiš novce na skupe sadnice.Imao sam dvije lijepe sadnice ali su nedavno otišle.Pitaj Jelsu,trebao bi ih i on imati.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 17:44
Tak i tak nemam mjesta za puno stabala nego za par meni najdražih. Nekako je moja ljubav prema drveću od isključivo medonosnih evoluirala prema onim živim foslilima, tipa sequoia, ginko i nadam se da ću još naletjet na nešto tako. Zato bih htio odmah veću sadnicu, mada svjestan sam da je to vjerojatno skup sport za hrvatskog radnika pa će i iz sjemena bit ok. S druge strane mi je i draže jer ipak je to onda moje "dijete". Pokušat ću kontaktirat Jelsu. Hvala Trava, uvijek si tu s pravim rješenjem!
GROW!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 19:42
Ovo je moj gingko biloba star 6 godine uzgojen iz sjemenke
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 19:48
a ovo je moje klijalište,posijala sam ih sredinom veljače i sad polako nićuTongue
 
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2011 u 20:07
Hvala na slikama, ali moram reći da loše utječu na srce.
Hoću i ja, a nema!
GROW!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 02:09

Molim za savjet oko mog malog 10 g. starog Gingka.
Preko ljeta mi je na balkonu, u vazi, u sjeni, a zimi u negrijanom hodniku uz prozor, (nije na direktnom suncu). Svako ljeto potjera oko 10 cm.
Da li da ga presadim u vrt ili da ga još ostavim ovako.
Vaši u predivni Clap

Evo i slikice.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 11:07
Gingko imaš posađen u tegli???Pa to je drvo,ako imaš vrt obavezno ga posadi u zemlju,vidjet ćeš kako će lijepo rasti,jedino ako ne želiš uzgajati bonsai.Moj svake godine naraste preko pola metra.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Rujan 2011 u 21:51
Hvala, mali kaktus,
posadit ću ga u vrt, samo ga moram zaštitit od pasa i mačaka, jer živim u zgradi. Moram malo pročitat cijelu temu, jer o gingku malo znam.
Tvoj je stvarno predivan.

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2011 u 02:32
Večeras sam naišla na ovu temu i pročitala sam sve postove...Ima zanimljivih napisa vezanih za ovu posebnu biljku odnosno stablo. Nedavno sam kupila sadnicu ginka i odmah sam je posadila u novi vrt. Nadam se da će lijepo rasti jer koliko čitam podnosi i visoke i niske temperature...Ginko je jedno od stabala koje sam posadila...U njegovoj blizini posadila sam rogač i žižulu a planiram još neka...Mislim da imam i sliku, moram je portažiti...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
elzear View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2010
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elzear Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 10:26
Dali je ginko brzorastuće ili spororastuće stablo?
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 13:43
Srednje rastućeWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 13:52
Ja sam proučavala malo i definicija bi bilo "nepredvidivo" rastuče. Kažu da jednu godinu moze narasti i metar a druge ni mrdnuti i nije objašnjeno zašto.
klasa optimista
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 00:36
Originalno poslano od člana Mihaela Mihaela napisao:

Ja sam proučavala malo i definicija bi bilo "nepredvidivo" rastuče. Kažu da jednu godinu moze narasti i metar a druge ni mrdnuti i nije objašnjeno zašto.
 
 
Evo, da malo ozivim temu o Ginku. Rast vjerojatno ovisi kakva je klima, odnosno kakve su temperature u vrijeme rasta.
Ja sam svoju sadnicu Ginka kupila vrlo jeftino u Botanickom vrtu u Zagrebu, sada je visoko oko 2 m. Kad ga uslikam, staviti cu sliku.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 01:29
Imam dva ginka u mome novom vrtu. Ne rastu baš jako brzo ali rastu i dobro se drže...Lijepa mi je to biljka, posebno mi se sviđaju listovi...

sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.