Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gingko biloba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gingko biloba

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Gingko biloba
    Objavljeno: 31 Ožujak 2007 u 16:45
Ovo drvo se najlakše razmnožava mladim reznicama u proleće, vrhovi mladih grančica se otkinu kada se razviju prvi listovi, stave se negde u hladovinu u zemlju i održava se cele godine vlažno. Ja sam tako prošle godine ožilio 2 komada za probu i vidim da su im pupovi počeli da se bude, znači uspelo je.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2007 u 18:46
imam mi ih susjed. morati ču navečer u nočnu akciju po koji pelcer
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 13:10
U Osijeku sam pre 4 godine nakupio semenki Ginka i posejao, od 20-tak semenki 16 biljčica mi je niklo. Sada su već visine preko metra. 3 sam ostavio za sebe, ostale sam podelio, a prošle godine sam probao sa zelenim reznicama da ih ožilim da vidim da li može i uspelo je.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 19:21
voki sto nisi gdje blize kad imas tako veliko srce da poklanjas pelcere
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2007 u 20:28
Najviše volim da nekoga obradujem sa pelcerčićem ili već zasađenom biljkom. Male sitnice čine život lepšim.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 19:03
Evo stavit ću sličicu.
U Zadru u parku Vladimira Nazora ima lijepo stablo Ginka.

GINKO BILOBA

    
   
Ginkgo biloba poznat i kao gospina kosa listopadno je drvo. Smatra se da je najstarije drvo na Zemlji. Predstavlja svojevrsni "živi fosil", odnosno danas jedinu vrstu nekada (u mezozoiku, prije oko 250 milijuna godina) vrlo zastupljenog roda Ginkgo.

Upotreba listova ginkga u medicinske svrhe potječe još od naroda Dalekog istoka. Njegovo lišće i sjeme već se stoljećima koristi u staroj kineskoj medicini, prvenstveno za liječenje astme, bolesti bronhija i pluća, kao i za poboljšanje periferne i moždane cirkulacije krvi. Tek u 20 stoljeću, zahvaljujući razvoju analitičkih kemijskih metoda i napretku farmakoloških istraživanja, ova upotreba je i verificirana od suvremene, znanstvene medicine.

PYRUS 

 

Ažurirao Donata - 04 Travanj 2007 u 19:04
Na vrh
flora View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 211
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2007 u 19:36
Da li je istina da zreli plodovi imaju neugodan miris?
Vidjela sam stablo no u ljeto kad su plodovi bili zelene loptice, a negdje sam pročitala to o "mirisu" ploda.
Voki i administratore molim vas recite mi da li je to točno.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 11:33
Po parkovima se uglavnom sade muška stabla ginka, upravo zbog neugodnog mirisa plodova. Iznenadio sam se kada sam u Osijeku u parku vidio žensko stablo, ali je došlo odlično kao izvor semenki. Pre mesec dana sam išao opet poslovno u Osijek sa firmom i svratio sam do tog drveta, ali nisam našao semenke ispod njega. Možda ne rodi svake godine?!.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2007 u 15:00
voki vala cu se je potruditi da ti nabavim sjeme
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 11:02
Originalno poslano od člana dina dina napisao:

voki vala cu se je potruditi da ti nabavim sjeme
samo pazi, ginko je dvodomna biljka :)
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 18:29
evo upravo mi je jedan prijatelj obecao donijeti sjeme i mali rasad
pa te kontaktiram kad mi donese
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 19:05
ok, inače se dugo čeka dok biljke  niknu, imaju tvrdo sjeme Big%20smile
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 19:18
neznam vjeruj mi nikad ga nisam sadila
pa voki neka proba
imacemo inormacije iz prve ruke
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 20:23
Ja sam svoje ginkiće posejao u 4. mesecu i to leto su nikli, tako da mislim da ne treba dugo čekati na nicanje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2007 u 21:32
Ivane,šta to znači "dvodomna"biljka?Confused
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 07:47

dvodomne biljke su one koje nemaju na sebi istovremeno prašnike cvijetove i tučkove, nego na jednoj vrsti su samo cvijetovi a na drugoj tučkove....

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 08:08
Iz ureda gledam u predivno veliko stablo ginka. Mislim da je ovo najveće i najstarije u Osijeku. Posebno me oduševi u jesen jer svo lišće bude jednako žuto i dok otpada napravi pravilan krug oko stabla.
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 09:35
Ginko spada među najstarija drveća na zemlji. U pravu si, lijep je ujesen sa svojim  zlatnim listovima...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2007 u 19:51
Hvala Ivane,kod nas vele da je biljka ili muška ili ženska,to je onda to,jelWink'?
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2007 u 06:53
da, to je to :) ! a opis biljke ukratko : listopadno drvo, na prorodnim staništima naraste do  30 m visine i 2 m promjera, cvjetovi su dvodomni,javljaju se kad i biljka lista. Muški rasplodni organi  obrazuju se na muškim primjercima, sastoje se od brojnih mikrosporofila koji formiraju viseću cvast; ženski rasplodni organi su na peteljci koja na zadebljalom vrhu nosi  većinom 2 sjemena zametka.
Oprašivanje je anemofilno - pomoću vjetra. Sjemenke sazriju iste godine, koštica je tvrda i bjeličasta.. Slatka jezgra je jestiva i sadrži mnogo škroba.
Razmnožava se i reznicama i sjemenom. U našim uslovima sjemenke imaju odličnu klijavost. Ginko je otporan na niske temperature, traži svježa i dublja zemljišta, ali ne podnosi zasjenu. Vrlo dobro podnosi zagađenu atmosferu i štetne plinove....


Ažurirao Ivan - 28 Travanj 2007 u 06:54
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.