Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 38>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2012 u 16:21
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

LOL e sad stvarno neznam... možda ipak onada ostane u tegli. Nisam baš toliko strpljiva da ju svake godine do ljeta čekam. 


Možda kod tebe bude bolja.Kod bormelije sa foruma svake godine cvjeta sve bolje i bolje..I napolju joj prezimi u basti,i ona je na kontinetu..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 14:04

incense
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 15:40
voki,prekrasna je Thumbs%20Up
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2012 u 16:59

evo cvet sa otvorenim filamentima (krunica).
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 09:51
ovo su moje ljubimice posadjene prosle godine iz sjemena
passiflora caerulea i jos neka

Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 11:09
voki predivna kolekcija, vidim da se uz amarilise tiho povecala i kolekcija passiflora, i to poprilicno velika :o))
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 17:46
Voki, ova pasiflora je posebna......smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 07:16
Hvala, Sve su lepe na svoj način, a pošto sam kolekciju amarilisa zarazio crvenom truleži lukovica tako što sam kupio neke lukovice koje su bile zaražene, prešao sam na pasiflore.

Evo cveta i P. victoria
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 07:56
Nisu valjda sve lukovice otišle
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 09:20
ostalo je nekih stotinjak, ali i među njima ima zaraženih.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 14:12
Voki, ja bi dozvolila da mene zaraziš takvim pasiflorama !! Mali kaktus pokušala sa kaktusima i uspjelo joj je !!  Prekrasne su ti pasiflore!! Koja ljubičasta boja !!

Meni je kčer za prvu plaču pred 10 godina kupila pasifloru !!  Sa cvijetom !!  Već sam zaboralila kakve boje !!  I nikada poslije nije procvala !!  Samo đikljaju grančice !!  I sada imam 2 pasiflore stare 2-3 godine i vjerojatno n njima neću vidjeti cvijet jer za njih jednostavno nemam ruku !!  A jednoj sam i penjalicu napravila, badava !!  Ima li koja caka da ih pri......ma neću reći prisilim, da ih privolim na cvatnju ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 14:19
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Pasiflore cvetaju na ovogodišnjim granama, ako se biljka dobro ne oreže u jesen ili u proleće cvetanje je slabije.U proleće pre početka intenzivnog rasta treba ih presaditi u nešto veću saksiju, deo zemlje zameniti novom, bogatom zemljom. Slabije cvetaju i ako nemaju dovoljno svetla, a svake dve nedelje treba ih prihraniti kompleksnim đubrivima (najbolje je NPK đubrivo (gnojivo) sa mikroelementima).


Objašnjenja, Lovrek, pametnomu dosta !!  Idemo je prihraniti, orezane su bile na jesen prije unošenja tgli u podrum, na suncu sada jesu !!  Pa čekamo cvjet, neću reći kišu cvjetova !!  Ja bi i s jednim cvjetekom  bila zadovoljna !!

Hvala Voki !!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2012 u 15:11
I još da dodam da u zimskom periodu mogu stradati ako je supstrat previše vlažan, ali zato u periodu intenzivnog rasta tokom leta nikada im nije dovoljno vode. Ja svoje zalivam obilno svakoga dana.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 08:27

foetida

coriacea variegata

capsularis

rubra
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2012 u 13:02
Mislim da ću ja svoga poslati Vokiju na usavršavanje cvatnje...Embarrassed...šalim se...moj neće i neće...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 07:33
Po ovom ludom vremenu ne valja da su biljke ceo dan na suncu. Kod mene imaju jutarnje direktno sunce do 11 sati. Ako su biljke u saksijama na direktnom suncu ceo dan listovi im žute, međutim ako nemaju dovoljno direktnog sunca slabije cvetaju.
Počinje sa cvetanjem i morifolia

Sejanci Passiflore seemanii
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
24crogirl View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Ožujak 2012
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 59
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 24crogirl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2012 u 11:20
predivan cvijet,malo znam o njemu,morat cu se malo raspitati...ima li dobrovoljaca da mi da sjeme pa da i ja pokusam s pasiflorom na balkonu...ako moze ostati u vecoj tegli tokom cijele godine
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 16:13
narasla mi p.edulis na valjda tri metra visine, pusta grancice na sve strane, luda je skroz, al ne cvate jos.
e sad nagradno pitanje, sta cu s njom kad dodje hladnije vrijeme?? treba ju orezati, nije problem, stavit cu zakorjenjivati sve vrhove i idu na more. na koliku visinu se reze za prezimljavanje?
jel im treba hladnija temperatura po zimi? meni bi pasalo da je na toplom u kuci, imam mjesta.
velika gorica
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Kolovoz 2012 u 19:20
Prvi puta  imam pasifloru i pocela je cvjetati u mome juznom vrtu.....veselim se....






Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Kolovoz 2012 u 13:35

Passiflora coriacea

Passiflora Cary

Passiflora citrina

Passiflora Byron beauty

Passiflora capsularis

Passiflora allardii
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2526272829 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.