Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 38>
Korisnik
Poruka
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2012 u 22:50
vadiš je iz zemlje  u fazi pred mirovanje te se treba dobro prikratiti ,, kad krene na proljeće nećeš osjetiti da si je skratila 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Ožujak 2012 u 08:28
jedno pitanje, da li bi se pasiflora mogla nekako posaditi u zemlju ili u pitare uz ogradu, pa da cini kao zivu ogradu. oko dvorista je improvizirana ograda sa armaturnom zicom. brsljan mi se nije primio, ali kad sam ovo vidila, htjela bi s njom pokusati?

znaci na par mjesta je posaditi pa da se plete oko zice i raste??

jel bi islo to kako?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
jelsa_ View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jelsa_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 19:24
lady , išlo bi tako,potpora joj veoma odgovara samo problem je gdje si smještena ,, ako si na kontinentu ne bi bilo šanse jer smrzava oko -7
Na vrh
*lady750* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *lady750* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2012 u 08:25
hm... u Kninu bi bila posađena...
a temp ide u -10 negdje. ima sanse joj kako korijen zaštiti ili nešto?

Jel ima njeno sjeme za kupiti ili moram naćći negdje od nekog sadnicu?
Freedom is just another word for nothing left to lose...
Na vrh
boakill View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boakill Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 19:27
pozdrav svima..meni je ovo predivna biljka,a tek cvijetovi
pa bih ovim putem pitala ima li ovdje netko ko bi bio voljan poklonit reznice ili sjeme možda? imam caerulea-u,ali bih rado i koju drugu..
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2012 u 23:24
Negdje sam pročitala da pasijanflora ima veću šansu za preživjeti ako je prvu godinu posudi, dok ne ojača, pa tek onda u vrt s njom.

Negdje piše da može u zonu 6, ovisno o vrsti ne može svaka , a zona 6 je do - 23 stepena.

Moja je bila 1-2 godine u posudi i posađena prošlo proljeće u Gorskom Kotar.Masa toga mi je jedva živo ili nikako, ali ona nalistala.

Preživjela je i kod mojih roditelja u centralnoj Bosni.

I kod mojih roditelja i na mom teenu je posađena blizu betonskog pločnika gdje se korijen mogo podvući ispod.

Ali ona ne tjera iz zemlje nego je jedna od tri lijane živa.

Vjerojatno nikad neće procvjetati zbog nepovoljne klime, ali bitno je da je živa.

Inače kod mene mnoge biljke dožive 2 godine i onda uginu, slabe iz godinu u godinu zbog teških zima. Valjda Pasianflora neće tako završitiSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 06:17
super da si prenijela ovo svoje iskustvo, ja sam baš neki dan kupila jednu i za početak odlučila držati ju u tegli i motati oko balkona. iskustva su me malo zbunila, ali očito je da ima puno i u tome na koje se mjesto biljka smjesti, hvala na tvojim savjetima.
belica,zagreb
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 10:56
Nema na čemuWink
Zaboravila sam napisati da je uvijek na punom suncu, jedino kad je bila u tegli korjen je bio u zasjeni a gornji dio opet na suncu.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 15:27
hvala šmrcko, znam da mora imati puno sunca, tako sam ju i smjestila, drapačina cijeli dan. 
belica,zagreb
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2012 u 22:39
treba li pasifloru u posudi jače zalijevati ili ne..bojim se da je ne uništim s previše vode
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2012 u 15:58
sijala passiflore konacno, drugu turu zapravo prvo sam samo edulis i incarnatu (za sad izasla jedna edulis,aj bar nes..).
stavila sam coccineu, ligularis, quadrangularis, seemanii i alatu. sad drzanje figa da se koja pojavi
velika gorica
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 15:57
Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

treba li pasifloru u posudi jače zalijevati ili ne..bojim se da je ne uništim s previše vode


Pa Mari prati koliko ti je zemlja vlažna prstom (to pali kod savke biljke), s obzirom da je mediteranska biljka vjerojatno ne voli plivati u vodi.

Nek ti sama biljka kažeWink
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2012 u 18:14
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Originalno poslano od člana Mari,5510 Mari,5510 napisao:

treba li pasifloru u posudi jače zalijevati ili ne..bojim se da je ne uništim s previše vode


Pa Mari prati koliko ti je zemlja vlažna prstom (to pali kod savke biljke), s obzirom da je mediteranska biljka vjerojatno ne voli plivati u vodi.

Nek ti sama biljka kažeWink



Ja imam 4 različite passiflore i moje iskustvo s njima jest da su one jako žedne biljke Wink...ali stvarno jest činjenica da je od kad ju iznesem na balkon svaki dan moram zalijevati i to obilno...Za nju je bitnije da ju se ne posadi u veliku teglu jer onda svu svoju energiju ona troši na korijen a ne na nadzemni dio...No i ovo je samo moj dojam Big%20smile...
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 10:35
...ja sam tek nedavno postala vlasnik jedne (caerulee), i zanima me kako će podnijeti zimsku buru, u Rijeci sam i na burnoj strani... o tome nisam razmišljala kada sam je smjestila uz balkonsku ogradu... raste k'o luda - na oko...nevjerovatna biljčica...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 11:22
smrcko, ivna, hvala na savjetima..cijelu zimu mlada pasiflora mi je u posudi bila ok, sad se povremno nekako čudno drži, bojim se da joj nešta ne paše
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 11:42
Mari, ja ti mogu reći svoje iskustvo.Preko zime ih držim u podrumu, jednom, dvaput zalijevam , ošišana do kraja Wink...Kad iznosim biljke iz zimovališta stavljam ju na "njeno" mjesto (sjeverozapadna strana, balkon) , redovito prihranjujem i zalijevam svakodnevno...

Ovo je slika od prošle godine da stekneš dojam kako izgleda nakon takvog tretmana Wink... Ovdje su isprepletene dvije vrste Smile


ulazi u kuću kroz prozor LOL

Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 19:26
Ovo je moja nova dugoželjena pasiflora. Puna je pupova. Da li netko zna da li joj listovi trebaju biti ovako zavrnuti. Držim ju na terasi u posudi na otvorenom. Za sada mi se čini sve OK samo me malo zabrinjava to kovrčanje listova.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 06:44
karmen prekrasna je, nova je zar ne? možda joj je teglica ipak malo premalena.
belica,zagreb
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 09:44
Belice, hvala presadit ću je  u veću posudu.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2012 u 15:07
Originalno poslano od člana Lilly71 Lilly71 napisao:

...ja sam tek nedavno postala vlasnik jedne (caerulee), i zanima me kako će podnijeti zimsku buru, u Rijeci sam i na burnoj strani... o tome nisam razmišljala kada sam je smjestila uz balkonsku ogradu... raste k'o luda - na oko...nevjerovatna biljčica...
Ne brini, neće njoj bura ništa. Ako osuši koja grana ili se polomi, na proljeće će krenut još bijnija.
Ja sam u Rovinju i imam je posađenu na sjevernoj strani, na gadnim udarima bure i ne buni se. Jesenas sam je pošteno prikratila, ma očerupala je do bola, a sad je bujna, puno bujnija nego što je ikad bila.
Sretno s tom ljepoticomWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 2324252627 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.