Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 38>
Korisnik
Poruka
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 08:02

Procvjetao i moj Constance Eliot,Cvjetak ima jedan ali vrijedan.Još je puno pupova pa sa nestrpljenjem čekam kada će se početi otvarati.
Josipovac,Osijek
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 08:18
Morena, Constance Eliot ima bele latice i bele filamente, ovo na slici je Passiflora caerulea.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
morena View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 30 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 193
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje morena Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 10:14
Voki ovo mi je prva Passiflora i nisam neki poznavatelj vrsta.Na kartici je pisalo da je C.Elliot.Iskreno, bilo mi je malo sumnjivo gledajući prijašnje postove sa slikicama Passiflore.Hvala na ispravci
Josipovac,Osijek
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2013 u 10:27
Često ni prodavci ne znaju šta prodaju... A za ono prva... I ja sam počeo sa jednom, pa sada imam preko 30...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2013 u 12:24
Različite caerulee




Subpeltata
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
andrea123 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 19 Ožujak 2013
Lokacija: Đurđevac
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2013 u 18:42
pozz imam jedno pitanje imam Passiflora caerulea vec 2 godine ona sam raste a još nije potjerala nijedan cvijet šta joj fali?? a uz tu staru ima valjda 15 mladica čista prasuma...:)) al cvijeta od nikud
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 08:25
Caerulea sa uzanim listovima


Incense
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2013 u 08:28
Originalno poslano od člana andrea123 andrea123 napisao:

pozz imam jedno pitanje imam <span style=": rgb248, 248, 252;">Passiflora caerulea vec 2 godine ona sam raste a još nije potjerala nijedan cvijet šta joj fali?? a uz tu staru ima valjda 15 mladica čista prasuma...:)) al cvijeta od nikud</span>

Možda je biljka iz semena... Nekim pasiflorama treba i nekoliko godina da počnu cvetati. Ja imam jedan edulis koji je star 5-6 godina i još nije cvetao, a caerulee iz semena obično cvetaju već prve ili druge godine, a jedna je kod mene procvetala tek u četvrtoj godini.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2013 u 14:54

Passiflora morifolia

Passiflora Byron Beauty

Passiflora Gracilis

Passiflora subpeltata

Passiflora incense
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 08:18

Passiflora capsularis
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 10:53
Voki, ja više stvarno ne znam riječ kojom bih mogla opisati ljepotu svih tvojih passiflora Smile ! No,  ova zadnja, capsularis je prava krasotica !!!
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2013 u 12:12
Hvala Ivna! Pasiflora kapsularis ima i predivan miris na vanilu.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 07:55

coriacee iz semena
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2013 u 07:58

Passiflora coriacea i Passiflora coriacea variegata.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Rujan 2013 u 08:59


Passiflora "Cary"
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 07:55


Pura Vida


Cary


Allardii


Amethyst
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 09:19
Sve su lijepe ali ove na zadnjim slikama su prelijepe.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 09:27
voookiiii zasto mi nece cvjetati edulis i quandragularis? sijane prosle godine, narastu ko blesave,evo sad sam pokrila cijeli oluk iznad staze u vrtu njima,ali od cvijeta ni C. ne gnojim ih previse, dosta rijetko, nisam ih presadjivala osim kaj sam edulis rasadila preko reznica. ne trzaju a ne znam jel do njih il do mene :D 
e i prosle godine sam ih kod unosenja orezala jer mi ne bi stale inace nigdje, jel do toga?
velika gorica
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 09:52
Ako je Edulis iz semena do cvetanja mu treba nekoliko godina. Moj Edulis je prvi puta cvetao u 5. godini. Quadrangularis obično formira pupoljke u drugom delu leta i cveta u 9. i 10. mesecu. Kod mene je pun pupoljaka. Quadrangularis ne voli drastično orezivanje, čak može i da propadne biljka ako se previše oreže.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2013 u 10:19
aha ok, onda edulis mogu rezuckati za reznice kak mi se hoce, bar se one lako zakorijenjuju. poslala sam na more dvije ovo proljece al su krepucnule, nije se imao ko brinuti za njih. quadrangularis nije bio sretan sa unosenjem prosle godine, kad su se pocele susiti grane onda sam ga orezala, bilo me frka da ne krepa cijeli. ove godine cu ga onda probat samo smotat. 
hvala!!
velika gorica
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3233343536 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.