Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Isusova kruna - Passiflora
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Isusova kruna - Passiflora

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2008 u 15:39
...nije zaštičena...na taraci je na 2. katu i na udaru bure, ali joj bura ne smeta...jako je žilava i ima neke tvrde niti u granama...hladnoća joj odnese lišće ali ona , divlja ko divlja ,  čim zatopli udari na milion mjesta...gore na taracu  su mi došle 3 debele lijane i dok su one neoštećene nema brige...
 
....baš je sinoć ludovala prva hladna bura ....bakopa mi se ojadila na tom vjetru i jedna begonija....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2008 u 19:01
Ja imam sjeme pasiflore sto moze biti u basti.Prosle godine sam posijala i raste kako luda, u jesen sam je stavila ispred tarase i ove godine je cvjetala.Nikada nisam vidjela tako lijep cvijet, ali steta traje samo jedan dan.Zato sam ja sjedila na stolici i cekala da vidim kada ce se otvoriti.
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 21:28
kako se razmnožava ta crvena.i ja bismile43
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 21:39
Stvarno nemam pojma vec vise od godinu dana pokusavam ali nikako...
 
svaka reznica propadne,
 
a nece se zametniti plod da pokusam iz sjemena, nego odmah otpadne cvijet 24 h nakon sto procvijeta
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 21:42
A koliko ti je sjemenkica niklo.jesi sve posijo
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 22:43
Moja je pod snijegom ..inace imam je 2 godine,dosla je kod mene u skroz losem stanju ali sad je izrasla u bujnu ljepoticu..ah ja,ove godine mi je poklonila i par plodova...ostavila sam sjeme..ali nisam nikad probala imati Passifloru iz sjemena .. ..


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 23:20
antun - nisam uspio niti posijati ni jedno sjeme jer se nije zametnio plod...
 
ps. dzomba koje je boja tvoja kruna??
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 10:46
na strani 3 si reko da si kupio sjeme na nekom sajmu. koliko ti je sjemenja niklo,jesi uopće sve posijo
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 13:14
ma nisam kupio sjeme nego jednu sadnicu
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 14:55
Seme Passiflore edulis imam ja, ako nekome treba.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 17:39
odmah se biljezim voki za sjeme!!!!
 
 
i jesi ga to ti skupio ili si ga negdje nabavio???
 
 
ako si ga skupio molim te otkri mi tajnu kako da se zametne civjet i napravi plod.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 18:20
Da bi dobio plod moras rucno prasiti dok pčelice ne dođu.Svaku koju sma oprasila sa kistom dala mi je plod,a kasnije su i pčelice došle i zavrsile posao.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 21:13
Fatka probao sam ali do sada bez uspjeha...
 
jednostavno ne ide... ne znam zasto
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2009 u 22:16
Originalno poslano od člana administrator administrator napisao:

antun - nisam uspio niti posijati ni jedno sjeme jer se nije zametnio plod...
 

ps. dzomba koje je boja tvoja kruna??


3 stranice unazad ima slika moje passiflore ..a evo gledam u Bakker-ovom katalogu imaju u ponudi 3 vrste passiflore :
-Passiflora Alata
-Passiflora Constance Elliott
-Passiflora Amethyst

Cijena im je 11,95 eur
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2009 u 07:47
Kao što reče Fatka kist za crtanje i ručno oprašivanje, u svakom plodu preko 70 semenki, imam oko 700 semenki pa kome treba neka mi pošalje adresu na pp.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 13:39

Da li se sjeme passiflore može sada posaditi?I da li sjemenke treba potopiti u vodu?Prelistala sam sve stranice ali nigdje ništa konkretno nisam našla.Ove sjemenke koje imam su ja mislim edulis.Ako neko nešto zna pa da mi pomogne jer do sada nisam sijala te sjemenke i ne bih voljela da pogriješim.Unaprijed hvala smile143

 
 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 14:39
Možeš ih sada posijati, ja sam prošle godine u februaru posijao seme bez potapanja i u aprilu sam saksiju sa mladim pasiflorama izneo na terasu, posle sam ih rasadio i odlično su napredovale.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 15:46
Jučer sam svoju običnu bijelu pasifloru drastično ošišala, pustivši joj samo neke glavne grane, jer kako sam vidjela, to kao da joj je poticaj da na proljeće cvate još bujnije.
Glavno deblo joj je debelo oko 5 cm u promjeru.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2009 u 17:53
Ja sam danas baš gledao svoje passiflore - one koje su ostale vani posaditie... i bas me zanima kako su pretrpile one niske temperature prije 15-tak dana... nadam se da ce ostati zive
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 13:45
Ja sam svoju išla sinoć gledati....još uvijek se drži u garaži.
A kada se iznose vani, da li postoji neko pravilo za nas "kontinentalce"???
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.