Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Četinjače i zimzelene vrste
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Abies koreana  –  Korejska jela
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Abies koreana – Korejska jela

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Abies koreana – Korejska jela
    Objavljeno: 27 Lipanj 2011 u 19:35
Abies koreana – Korejska jela




Posadio sam sadnicu Abies koreane visoku oko 50 cm. Kakva su vaša iskustva sa korejskom jelom?
Dugo sam bio u dilemi posaditi ili ne, jer navodno voli svježa vlažna ljeta. Naša ljeta nisu svježa i vlažna, mogao bi reći da su upravo obrnuta.
Korejska jela ima lijepe dekorativne iglice i češere. Iglice su kratke, široke i dvobojne. Gornja površina je zelena a donja površina iglica je srebrno sive boje sa prepoznatljivom plavom crtom duž iglice. Gledam slike njenih češera na internetu, i mogu reći da ljepših i dekorativnijih nisam vidio. Mislim da su češeri glavni razlog zašto se ljudi uopće odluče da posade korejsku jelu u svojim vrtovima. Naročito je zanimljiv podatak da češeri počinju rasti na malim i mladim jelama i to u vrlo velikom broju .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 23:20
Pinus vidim po forumu da se razumiješ u dosta toga možeš li mi reći postoji li koje drvo recimo slićno tvojoj korejskoj jeli ali da naraste najviše recimo 2 metra. Baš bi mi trebalo koje takvo drvo ali da ne raste previše visoko. Hvala unaprijed ti sigurno znaš odgovor
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 15:09
Ako ti se dopadaju jele, recimo Korejska jela, predlažem ti da pogledaš jedan njezin kultivar. To je Abies koreana Silberlocke.
Konačna visina će biti nešto viša. To je polu patuljasta četinjača sporog rasta i stožičastog oblika. Gustog kompaktnog habitusa. Njezine iglice su povinute prema gore, prikazujući srebrno sivu boju donje površine svojih iglica. Ta karakteristika joj daje sjajnu boju i stvara neobično lijepe teksture. A češeri da ne pričam, lijepi kao kod svih Korejskih jela.

. .
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 23:27
Hvala Smile sviđa mi se ovo
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 17:07
Pinuse,vidim da je na slici rasadnik Abies koreana Silberlocke,ako nije problem htjela bih znati gdje se nalazi jer bi je htjela kupiti.Unaprijed hvala.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:08
Camellia, ne znam gdje se nalazi taj rasadnik. Svoju „korejku“ sam kupio u Lučkom (MBM).
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 13:59
Hvala,i ja sam je vidjela tamo i košta 240,0 kn oko 40 cm visine.Vidjela sam je i u Čakovcu,ali mi ne može stati u auto.Moram još negdje potražiti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2013 u 10:00

abies koreana - korejska jela, 9. 12. 2013

Po zimi je žuta, preko ljeta zelena ispod iglica srebrna. Smile  Uglavnom nikada dosadna. LOL


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2014 u 08:06

I bliješti suncem obasjana,

Čudesna raskoš njenih grana. 

   (D. Cesarić) Embarrassed

Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2014 u 09:17
Camellia jesi li ju jos negdje nasla? Koliko je kostala u Cakovcu? Ja ju strpam u prikolicu :)
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.