Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Uzgoj lukovica u stakleniku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Uzgoj lukovica u stakleniku

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Uzgoj lukovica u stakleniku
    Objavljeno: 29 Lipanj 2011 u 14:42
Pozdrav...

Kao što znate veliki sam ljubitelj lukovica i gomolja pa mi treba par savjeta...

Planiramo kupiti staklenik pa sam ja već počeo sakupljeti neke rijeđe vrste lukovica...

Sad gledam malo na internetu i gledam ovakve slike

Za više slika možete ići na www.srgc.com...

Ove su biljke uzgojene u staklneniku, pretpostavljam hladnom...

Na ovoj slici sam vidio da su posude ukopane u pijesak, valjda zato da zadržava vlagu pa sam ja po uzoru na to posadio neke biljke u glinene posude i ukopao ih u pijesak...

E sad mene zanima na kakvom mjestu držati te lukovice dok ne niknu, a gdje kad niknu i počnu cvjetati...a kad nabavim staklenik koja temperatura treba biti u njemu preko zime zato što bi u njemu trebali prezimljavati i kaktusi, BakaBea, ti imaš plastenik pa vjerojatni imaš iskustva da podijeliš sa mnom...

Pokušao sam uzgajati na uobičajeni način kao i druge biljke ali neke su istrulile ili nisu cvale, dok neke nisu ni iznikle, nadam se da ću uz vašu pomoć sad imati više uspijeha, pozdrav....

I ako mi netko može reći neku stranicu sa koje se mugu naručiti neke lukovice iz Europe...

Hvala
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 15:40
lukovice onda moras nositi ina hladno da ti procvijetaju ako su preko zime u stakleniku ili ih zarezivti i onda tako potaknuti raniju cvtnuju
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2011 u 17:36
Ok, ali to bi bio hladni staklenik, pa bi posude sa lukovicama stano bile u njemu...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 06:04
onda nema potreba ako je hladno...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 10:54
One bi bile u stakleniku da bi bile zaštičene od mogućih poplava i štetočina koje bi ih vani možda pojele, neće biti isloženi snijegu niti kiši ali će biti zaljevani kišnicom...tako bi trebale lijepše cvasti a moguča je i cvatnja više puta godišnje...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 19:09
antune mene zanima tretiraš li lukovice preko vegetacijske sezone i čime? Mislim na tekuća gnojiva...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 21:03
Ne tretiram ih za sada ničime ali bi ih možda gnojio tekućim gnojivom...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2011 u 21:23
E na to sam mislila...znači do sada nisi ničime. Zanimalo me dali bi neko gnojivo preporučio za bolji rast lukovica...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 09:18
Pa ja bi ih gnojio tekućim gnojivom za cvjetajuće biljke, i to onda kad počnu nicati...koje lukovice uzgajaš?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 12:42
Imala sam ciklame i zumbule, sad čekam sezonu pa da opet nabavim ciklamu. Trenutno imam samo ljiljane i amarilise ali volim i ostale lukovice samo trenutno nemam za njih mjesta. Gloriose isto planiram uzeti kad bude sezona...
Sad čekam sjeme ljiljana da sazre pa da vidim kaj bu od toga. U svakom slučaju i meni bi trebao jedan veeeeeliki plastenik ili staklenik za uzgoj bilja smile188
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 14:06
Pa da, samo čini se lagano uzgajati lukovice u posudama ali to je dosta teško, ja sam prošle godine pokušavao na terasi u posudama ali većima lukovica je istrulila ili je nikla pa polegla, jedino narcisi su uspjeli ali cvijetovi su bili neobični i izdeformirani, kakva su tvoja iskustva....
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 14:54
Pa moram priznat da su moja iskustva malo drugačija. Istina je da sam ja zabrljala sa ljiljanima prve dve godine jer sam ih isušivala što nije dobro a ostalo ću vidjeti ove zime. Meni su lukovice znale istruliti od previše vode al sam to ispravila.
Što se tiče samih lukovica, naravno da bolje napreduju u vrtu al s ljiljanima se to ne usudim jer ih jako vole krtice. Ako ću ih selit u vrt moram nabavit neke mrežice ili posude za sadnju. U protivnom ih možda ni neću seliti u vrt. Još nisam imala problema sa lukovicama u posudama jedino što sam vodila borbu s mušicama zbog prečestog zaljevanja ali i to sam popravila...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 16:01
Aha, ja sam ih sad sa posudama ukopao u pijesak tao da ih sam zalijevam malo zato što je pijesak vlažan, meni ljiljane ništa ne dira u vrtu samo što izrastu nekako malo i kržljavo tako da ću ih ove jeseni premjestiti pa se nadam da će bolje rasti...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 17:12
Ja sam do sad zadovoljna sa ljiljanima u loncima.Lijepo su cvali i izrasli.Ako Te zanima kako moji izgledaju,odnosno dal zadovoljavaju tvoje kriterije posto si reko da su Tvoji zakrzali,imas na temi ljiljana sliku mojega.Ima i slika velicine stabljike i cvijeta,narancaste boje.Da sad ne stavljam ponovo sliku ovdje pogledaj tamo ako Te zanima.Ja sam svojeg gnojila...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 17:16
aha, sad ću vidjet
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 23:25
antun za svaki slučaj, slika cvijeta Ti je na 15.stranici a slika visine i rasta ljiljana na 12 stranici...pa Ti vidi kako Ti izgledaju...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 09:34
Izgledaju baš lijepo i zdravo, jel ih uzgajaš u kući ili vani?
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 10:11
hvala antun
ja sam u stanu ali ih držim na balkonu koji provjetravam tako da imaju dosta svježega zraka a zaštićeni su od jakih vjetrova i od nevremena...
Na vrh
antun007 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 1709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antun007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 10:52
Aha, odakle si ako se smije znati?

Zbog podneblja pitam...
Zašto volim kaktuse?Nikom ne daju da ih ljube.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 11:08
Da,kak ne, shvaćam zašto pitaš ...iz Zagreba
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.