Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malo ukrasnih trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malo ukrasnih trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 01:00
Festuca rubra dolazi kao mješavina u većinu sjemenskih trava za travnjake.Uz nju koristi se još Festuca pratensis i Festuca ovina.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:10
Kako sam se navukla na trave, ne puštam, pa da vas pitam: zanima me festuca rubra ! Ima li ju tko, kakva je uživo ( na slici mi je interesantna) ? Jel može ona glumiti travnjak ? Ma vjerojatno ipak ne, ha ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2013 u 09:35
Tnx Andina, obzirom da ih imam puno, pokušat ću na razne načine, nešto će sigurno uspjeti.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2013 u 22:00
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Dobila sam repiće trave zečjeg repića.....kad i kako se to sije ?


Ja sam je sijala negdje početkom travnja u teglice na balkonu. Ne sjećam se jesam li ih pokrivala folijom, čini mi se da nisam. Sjemenke mi nisu tada bile u klasu već svaka zasebno. Krajem svibnja sam klijance presadila u vrt.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 13:13
Kod nas na tržnici, proljetos.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2013 u 13:05
Glikice, ova kovrčava mi je prekrasna!
Smije li se znati gdje si ju nabavila!?
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2013 u 08:52
Hvala Muhle, obzirom da imam pirike i previše, neka onda raste ova prelijepa trava.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 23:24
Themeda triandra

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 23:23
Calamagrostis brachytricha

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 23:22
Miscanthus sinensis 'Yaku Jima'

From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 23:15
Glikica
Elymus arenarius - širi se podzemnim izdancima kao pirika zbog toga sam je izbacio iz svog vrta.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 21:42
Hvala, a jel može nešto o uzgoju iste ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 20:57
Elymus arenarius (syn. Leymus arenarisu)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 13:35
Gdje ste "travoznalci "?
već jednom sam pitala koja je ovo trava, Bea , Dado ?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2013 u 11:59
Evo i ova moja se nešto "kofrči" na krajevima, jel to ista kao ova što je Natalija pokazala?


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2013 u 16:04
Dobila sam repiće trave zečjeg repića.....kad i kako se to sije ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2013 u 10:00
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

pari mi se da bi desna mogla biti carex buchananii, mada mi se čini crvenkastiji na slikama, od ove moje...
a lijevo možda carex elata aurea

što kažete?




carex buhananii ima uspravne vlati smede ili crvene ovisno o sorti (Red rooster je crveni, c.buhanannii  je narancasto-smedi). Meni tvoja "Travica" izgleda cao carex comans bronce.
Druga travica nije carex elata aurea jer ta biljka ima skroz drugu formu a listovi nemaju zeleni rub nego su skroz zuti (eventualno listivi pozelene nakon proljeca). Ta druga moze biti svasta ovisno o velicini biljke, strukture, sirini lista.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2013 u 22:50
Danas sam krenula u Zgb po cisto drugom pitanju, ali naravno, oko mi je zapelo za rasprodaju ukras.trava. Kupila sam Carex trifida "Rekohu Sunrise", 16 kn. Neznam da li ce podnijeti ove nase zimske uvjete, to bi molila nase eksperte o tome.
 
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 22:27
pari mi se da bi desna mogla biti carex buchananii, mada mi se čini crvenkastiji na slikama, od ove moje...
a lijevo možda carex elata aurea

što kažete?


Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2013 u 19:32
Zaboravila sam postaviti link:http://vrtlarijakalici.jimdo.com/
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.