Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Malo ukrasnih trava
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Malo ukrasnih trava

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
Korisnik
Poruka
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2014 u 00:59
Saro, baš mi je drago da si stavila ove slike s ukrasnim travama u teglama. Moja terasa vapi za nekom ukrasnom travom. Tegla je prazna, čeka neku travu, ali koju?
Sutra je novi dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 12:41
čuj lucy, ako terasa vapi tu se mora nešto učiniti...mislim stvarno nije u redu da nemaš pokoju ukrasnu travicu, od onih najmanjih pa do onih visine poput Imperate na mojoj fotki, ili možda čak i većih ovisi o veličini terase...Gdje živiš? Ako si u Zagrebu možemo otići zajedno do Bake Bee da izabereš pokoju, ima fantastičnu ponudu ...osobno, za balkon su moji favoriti Carexi...zeleni, varjegirani,  brončani...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2014 u 15:59
Je, krajnje je vrijeme, vapaj sve jači i jači. Nisam u Zg, ali se spremam (planiram) posjetiti Baku Beu čim budem mogla. Joj, zavući ću se u trave. Puno hvala na velikodušnoj ponudi, ako zatreba vodič, javim se.
Sutra je novi dan.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 15:55
Dali će ove moje travke prezimiti vani ili ne i dali ih moram obrezati kao pampasicu ili one ostaju takve bez podrezivanja ?
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/ukrasna_trava/trave/82066.aspx -
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/ukrasna_trava/trave/82065.aspx -
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/ukrasna_trava/ukrasne_trave/82064.aspx -
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:18
Sad na jesen su najljepše i predivne. 
http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/ukrasna_trava/trave/82067.aspx -
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2015 u 16:56
Zaista su predivne Adrijana; trebale bi sve prezimiti vani, a ja svoje ne režem, u proljeće očistim suho;
onu crvenu ljepoticu s prve slike nemam, pa za nju ne znam
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2015 u 20:44
Neki savjetuju da se Penissetum mora skloniti u plasatenik , a drugi vrle da prezimi . Šta mi je raditi ? Molim savjet iskusnoga , nebi htjela da moje propadnu.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2015 u 21:51


Adrijana, Penissetum ti slobodno ostane vani preko zime. Ja ga imam desetak godina, vani naravno. Na proljeće, kad primijetiš da je krenula vegetacija, ošišaš ga, jer se ovogodišnje vlati osuše.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2015 u 23:14
AdrijanaM,standardni penisetumi mogu biti slobodno vani,pennisetum setaceum fireworks i pennisetum setaceum 'rubrum' mogu izdržat oko 6.6 ispod nule...čini mi se da su na vašoj prvoj i drugoj slici te vrste.
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2015 u 23:28
Da ih stavim u teglu ili u ne grijani plastenik u  direktno zemlju ?
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2015 u 00:31
Muhlenbergia capillaris ovih dana...




Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2015 u 01:01
@Ninetta, prekrasna ti je muhlenbergia, cvatovi filigranske izrade i magične boje.
Sutra je novi dan.
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2015 u 12:47
NinettA  - prekrasno i raskošno . Smile Jako mi se sviđa muhlenbergia okupana suncem.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 20:33

lucy Hug- prekrasna je, nježnicaaa... nisam pogriješila kada sam ju odlučila posaditi u vrt..

zvjezdica Hug- u pravu si... na suncu još dodatno sjaji...
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2015 u 22:40
Predivno ! Ostala sam kao pred semaforom : stojim (pardon , sjedim) i gledam !
                                                                                                                                  Smiley mit schild smileys    
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Ivona View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2007
Lokacija: United Kingdom
Status: Offline
Bodovi: 192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2015 u 07:53
Prelijepe vrtne trave imaš, pogotovo ova crvena:

tražila sam ju kod nas ali je nije bilo nigdje za nabaviti pa ako budeš ju razmnožavala i željela pokloniti ili prodati sadnice sjeti me se i slobodno javi. 

Mislim da ti sve ove trave mogu prezimiti bez problema vani. Iz mog iskustva bolje su mi ostale one koje su bile vani preko zime nego one koje sam spremala unutra. Ovima unutra je bilo pretoplo i nije im odgovaralo pa su mi znale i uginuti a one vani su bile super
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2016 u 11:06
Pošto sam prikupila sjemenke nekoliko vrsta ukrasnih i poljskih trava , dali  mi možete savjetovati kada i kako da ih posijem . Dali u teglice pa kad porastu onda van ili kad zatopli direktno van ? I koje je najbolje vrijeme za to? 
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2016 u 11:45
Mislim da je najsigurnije čekati rano proljeće pa posijati sjeme ukrasnih trava... ne bavim se baš njihovim uzgojem, pa se nadam da će me ili opovrgnuti ili potvrditi netko tko ipak zna više.

Nekoliko trava imam, dobila sam ih dijeljenjem i sama sam dijelila veće busene na manje i presađivala u proljeće.
Na vrh
AdrijanaM View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2014
Lokacija: Čakovec
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AdrijanaM Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2016 u 11:50
Ja sam isto podijelila busenje , ali imam sjeme nekih livadnih i ukrasnih pa bi probala iz sjemena . Probat ću sama na više načina , tako jedino skužiš kak je najbolje.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2016 u 12:32
Definitivno, treba probati pa se držati onog što je najbolje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.