Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tritoma - Kniphofia uvaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tritoma - Kniphofia uvaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 07:41
Plodovi na cvetnim stapkama rastu, videćemo šta će biti.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2007 u 07:52
andrea01Clapza tritome. Nešto ih nisam baš često vidjela.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2007 u 23:50
Baš mi danas frendica komentirala da nikako nađe šatiranu, kupovala par puta, a ono sve samo narandžaste... Wink
Lijepe su i one, ali ova mi je puno ljepša...
Prošle godine prvi put cvjetala sa 2 cvijeta, a ove već vidim peti cvijet!!!Hug

Na vrh
angi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1139
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje angi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2007 u 09:46
Clap Andrea, a može i sličica ?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2007 u 11:09
Na sredini stranice su dva rascvjetale!!!!!!!! Nikako neću moći ih sve zajedno uslikati!!!

Ažurirao andrea01 - 07 Lipanj 2007 u 11:09
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2007 u 09:26
Sakupio sam semenke Tritome, ne znam da li da ih posijem odmah ili da čekam sledeće proleće?
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 08:59
Ako sad rasadim grm tritome,hoće li ove godine cvasti?
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2008 u 22:32
Koliko sam ja skužila da neće cvjetati ona koja se presađuje u proljeće, ja sam ih presađivala u jesen!
Čini mi se bolje da sačekaš jesen, pa onda tek presađivanje. A i moći ću provjeriti iskustvo mog frenda za jesenje rasađivanje, a TiLjo će javiti za proljetno... smile186
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 09:45
A onda nek jesen čekaBig%20smile
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 10:40
moguce, no mislim da to ima veze i koliko je biljka koja se presadi velika... jer ako presadimo malu biljku pono ce na pocetku trositi energije da se zakorjjeni i primi, a tek onda u civjetanje, tako da ako se posadi u proljece potrositi ce puno vremena i nece stici cvasti, dok sadnjom u jesen to ibljka napravi tjekom jeseni u u proljece krece sa normalnim rastom.
 
Sli opet mislim ako je biljka velika i rano se posadi da ce cvijetati bez bada...
 
ustvari i ja ove godine tj. ovaj tjedan najvjerovatnije sadim tritomu u vrt, pa javim rezultate...  na jesen da li je cvjetala..
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2008 u 12:25
TiLjo je dobio čini mi se starije korijene, pa možda i njegove ove godine procvjetaju, a frend je dobio mlade.

Prošle godine je susjed u Zagorju pokosio listove tritome dok još nije bila u cvijetu... list je ponovo izrastao (naravno bio je niži), ali cvjetne stapke su izrasle visoko i cvijetale najnormalnije kao i sa starim lišćem.

Ovo sam spomenula samo da znate, ako vam se isto desi da budu one opstale. Wink
Na vrh
dadoxxl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadoxxl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:51
ja sam kupovao sjeme u statui i sijao klijavost je dobra i druge godine su pocele cvjetati,samo su posadjene u saksije pa im cvijet u vrucim ljetnim danima veoma brzo prodje...
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 14:23
Moja tritoma počela tjerati cvijet... Baš sam sretan!



Na vrh
ammmikulic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ammmikulic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 00:39
ja sam sad na mukama!postajem ovisnik o ovom cvijecu i svaki put ih vidim sve vise novih a moj vrt nije tako velik da mi svi stanu unutra!mislim da kupujem novi vrt!jel znate negdje da ima za kupit ?
heheheTongue
Ana Marija
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2008 u 20:57
Tiljo jel tvoja isto ovakva(ak nije da se mjenjamoWink)
 
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:08
Shasha, moja je tek istjerala...
Za sada je cijela narančasta, ali mislim kada se cvijetići rascvjetaju da će biti isto tako žuto dolje kao tvoja. Mislim da su iste...
Na vrh
tropi View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2008
Status: Offline
Bodovi: 745
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tropi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:14
moja izgled neće ove godine cvasti nema ni tragova pupova samo lišće
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 10:55
Ne mora biti... Stigne još.

Ni ja se nisam nadao, pa ipak je izbacila jedan klip da me iznenadi...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 12:19
Tropi,stigne još.Ja sam ovu dovukla od mame jer ima drugačije listove.Ona moja stara još nema ni naznaka  da bi cvala(al zna ja nju,bude ona mene iznenadila)Nije kasno ni pred kraj 6mj.Iako će ona odjednom potjerati cvjetnu stapku i na očigled će rasti.
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2008 u 13:25

Shasha, pa daj onda da vidim listove... Cvijet je jednak. Heh!

Fotić u ruke, listove pred objektiv...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.