Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tritoma - Kniphofia uvaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tritoma - Kniphofia uvaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 08:19
Evo slike.Ova što ranije,tj.sad cvate,ima deblji i tamniji list a ova druga ima uži i svjetliji .
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 17:38
Ništa ja to ne kužim... Moja ima isti ovakav cvijet, ali su listovi više plavkasti, barem sada ovi mladi što su istjerali, ne znam kako će biti kasnije.
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 18:48
Tiljo ima dječicu moje tritome! Na prvoj stranici ima slika cvijeta od prošle godine, slična je shashinoj, ali ipak mislim da ima nešto viiše nijanse naranđaste između žute i crvene i širi su joj listovi.
Moja je ove godine nadmašila sa brojem cvjetnih stapki, prije 7 dana sam gledala i niti jedan se nije vidio, a sada sam vidjela 6 stapki sa cvijetom.
Još koji dan i eto i njih u pravim bojama. Naravno uslikam!!!!!
Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2008 u 19:45
Originalno poslano od člana andrea01 andrea01 napisao:

Tiljo ima dječicu moje tritome!


Tako je!
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 13:17
Ja sam od Shashe dobila tritome i super su. bas sada se iz sredine pocinje stvarati taj cvijet
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2008 u 17:20
Moja tritoma je narančasta i samo narančasta.
Dakle, moram se potruditi nabaviti još neke kultivare da se ova monotonija ne bi razlila u nedogled...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 09:54
Ajme, Dalmaxnisam mislila da će već sad cvasti jer je mala bila.
OTC,pa zamjenit ćemo se,evo ja imam hrpu ovakvih a nijedan čisto narančasti
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 11:54
Shasa i ja sam se iznenadila a izgledaju predivno,sacuvane,listovi tip top i bas se vidi cvijet koji je za sada zelen .
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 13:29
Shasha, trenutno nisam u svom velikom vrtu.
Od njega sam udaljena kilometrima pa nemam mogućnosti fotografirati svoje tritome. A zacijelo im je i cvijet uvelike propao od kiše.
A čitajući ove postove, kad malo bolje promislim, mislim da ni moja tritoma nije posve i bezgrešno narančasta.
I ona ima malo svjetlije nijanse pri dnu, ali nije ovako izrazito dvobojna i upečatljiva kao na prikazanim fotografijama.
Kad odem tamo dobro ću je promotriti i ako smatram da je prihvatljivo obojena javit ću.
Ali mislim da je ona standardni kultivar koji se može naći svugdje pomalo.
Nisam je nabavila van granica da bih mogla reći - drugačija je ili izuzetna i posebna.
Samo je obična tritomica koju ja volim jer je to lijepa biljka, ali u usporedbi s prikazanima je više narančasta i jednolična - nek se ne ljuti na mene!
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 20:12
OTC,ma bitno da je tebi lijepa pa makar i najobičnija.Meni su ove preslatke i sad kad vidim da cvatu, ako ih rasadim ,odmah istu godinu sve si mislim da ih još rasadim pa da bude cijeli red tritoma.
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 21:09
Da, i ja bih ti to preporučila. 
Upravo je isto i meni bila namjera, jer pojedinačni grm, iako lijep, i nije previše upečatliv među cjelokupnim mnoštvom drugog bilja, a vazdazeleno lišće zajedno s cvijetom još više pojačava tu simbiozu izražajnosti pa bi u skupinama ili redu bio izuzetna vizura.
Stoga, slobodno naprijed!
A ja ću kad budem imala vremena, jer već vrlo dugo planiram određene "kreacije", ali uvijek postoje primarnije i važnije stvar...i
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2008 u 23:55
I moja trenutno izgleda samo naranđasta, ali tek će ona počet mijenjat boje! Wink Ovo sa čitavim redom tritoma je dobar prijedlog, iako sam ja odlučila još jedan grm napraviti od njih!
Već je tri godine na istom mjestu, a pred jesen ću je još razdijeliti!
Na vrh
on the cloud View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 258
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje on the cloud Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 08:50
Postoji više kultivara tritome različite nijanse cvijeta, ali i samog lista.
Jedna od njih, a koja odskače od nama uobičajenih i zastupljenih, više ili manje dvobojnih cvjetnih klasova, je i Kniphophia Citrina, maleni kultivar nježno žute boje koji se zbog nešto nižih karakteristika može upotrijebiti za različite tipove sadnje pri uređenju vrtnog prostora.
 
Namjera mi je u dogledno vrijeme doći do još poneke tritomice, iako i ova moja sasvim zaslužno obavlja svoju funkciju i čini lijepu konstantu tijekom cijele godine.
 
Mala Kniphophia Citrina...
 
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 20:04
I ja dočekala da procvjetaju! I voljela bih znati koja je ovo vrsta!
Ako se i slučajno pokosi list, brzo se vrati u normalu!LOL Provjereno!Wink


Na vrh
TILjO View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 546
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TILjO Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 20:44


A moja već ocvijetala...
Na vrh
gogica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gogica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 20:55

Clap

Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2008 u 21:32
  
  prekrasan cvijet Clap
Na vrh
osbourne View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 336
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osbourne Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 09:49
imam jedno betonsko korito staro sto su se svinje hranile ali jako lijepo izgleda pa bih 3 mlade posadio u njega. mogu li prezimiti vani?
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 09:53
Mogu,Ozi jedino  što to korito moraš bušiti odozdo da se voda ne zadržava u njemu.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2008 u 22:27
Šta se dešava sa vašim tritomama? mOje se nakon cvjetanja suše, Da li je to normalno?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.