Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echinacea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echinacea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 22:03
Josipa, koliko vrsta, koliko boja, pa to je zbilja predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 23:03
Triša ,ja sam malo pretjerala ,ali šta ću kad mi se sviđaju.
Evo slika jedne od mladih koju sam u proljeće posijala. Treba da procvate samo ne znam koja je jer se etiketa obrisala.



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 08:47
draga josipa, s njima se nikada ne može pretjerati koliko su neodoljive, a tvoje su ehinacee upravo takve...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 09:34
Uh sto ja volim, kad neko tako pretjera...ja prosto uzivam u "pretjerivanjima".
I ja danas konacno idem u bastu nakon vise od mjesec dana. Bas me interesuje kakve su moje echinacee.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 12:45
Makk,počasti nas i ti kojom slikom  tih ljepotica!Ja sam posijala nekih 15-tak vrsta novih echinaceae u proljeće.Jedan dio sjemena sam naručila na e-bayu drugi dio sam dobila od moje drage Jos..
Na ovaj načim sam sijala echinaceae i sve su nikle,za sada su sve u bašti i dobro se drže..Sijala sam ih u one kutijice za jaja i poklopila  providnom folijom,stavila na radijatore i sve su nikle.Kad su dobile prve listice skinula sam foliju,a kada su dobile drugi par listova po preporuci naše Jos.presadila sam ih u male saksijice ,svaku zasebno.Kada je prošla opasnost od mrazeva  presadila sam ih u bašti i vidno su počele napredovati..




za sada samo ove stare cvjetaju kod mene..









Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 22:53
E. Marmelade je skoro odcvala jer je prva procvjetala. Ali neću je šišati da pokupim sjeme. Milkshake se još drži.






Na ovoj slici je Hot Papaya u prvom planu a iza se vidi Tomato Soup koja je puno niža i svjetlije crvena ali zato sa  puno više cvjetova







Pink Double Delight  se lijepo rascvala.







Sundown polako gubi naranđastu boju i postaje sve više roza






Tiki Torch ne mijenja boju još uvijek je jako naranđasta











Ova je trebala biti žuta Maui Sunshine ali su mi ovu podvalili. Izgleda će biti P. D. Delight.







Tangerine Dream  je isto lijepa







Dopel Decker







I na kraju džungla echinacea i monardi.






















Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 23:50
Prekrasne su ti Josipa Clap
 
Rijeka

Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 00:06
Znam da se ponavljam, ali moram opet napisati: divne su vam biljke.
Alisa i ja mislim da echinacee niču bez problema, bar kod mene. Ne znam šta im treba uraditi, pa da ne niknu .
I tvoje su divne. Vidim ja da ćeš ti Josipinim stopama.
A Josipine sam pregledala x puta, ne mogu da se nadivim.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 00:10
Josipa prekrasne primjerke echinacea imaš. Do sada nisam još takve primjerke uopće vidijela. Imam samo jednu vrstu mislim da je purpurea...Kod nekog sam vidijela, bijelu ali ove tvoje su stvarno smile227...Spremi malo sjemenja.....
Evo i moje, za sada jedine...
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 16:38
savršene su, draga josipa...samo ti spremaj sjemenje, kako kaže jagoda
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 19:56
smile120preljepo!
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Srpanj 2011 u 21:43
Drago mi je cure da vam se sviđaju moje pupavice.
Jagoda..., i ja sam počela sa takvom kao kod tebe.A kad sam vidjela nove vrste zaljubila se i još me drži.LOL
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 21:52
...i ja sam se zaljubila.....Embarrassedsmile80
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Rujan 2011 u 13:17
josipasmile58
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2011 u 22:05
Josipa ovo je fenomenalno toliko boja na jednom mjestu stvarno za svaku pohvalu, ja imam samo rozastu i žutu rudbekiju, dobro bi mi došla jedna narandjasta.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 07:46
Jako mi se sviđa cvijeće iste vrste a raznih boja. Kod mene nažalost nema teorije da uspjevaju. Zato uživam gledati vaše slikeBig%20smile!
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 11:04
ja imam samo ovu Unhappy
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 22:27
Moja žuta Mac.N. Chese je jako niska jedva pedesetak cm.




Imam još jednu nježno žutu  Harvest Moon i ona je jako niska i jedva je jedan cvjetak dala.  Baš me zanima jesu li i kod  vas žute ovako niske .Ili je do moje zemlje.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 23:55
enrikova nona to je echinacea purpurea (jer ima u sredini purpurnu kapicu) ta mi je i najljepša
evo slike iz mog vrta od prošle godine

ove godine nisam ju imala jer sam prepustila slučaju misleći da će se sama zasijatiConfused no ipak imam sačuvanog sjemena
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 00:30
Moje za sada samo četiri vrste.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.