Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echinacea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echinacea

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
Korisnik
Poruka
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 10:28
FLO čestitam ti na uzgoju ovi predivnih cvjetovaThumbs%20Up
ja sam propustila sijanje ovog proljeća, bi li uspjela da se sada posijeQuestion
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:12
floramye  super su ti ehinacee.Posebno bijela jer je tako bujna i puna cvjetova.
mari 5510 možda je bolje da u jesen posiješ sjeme.Ja sam prošle godine prosula od dopeldecker sjeme i puno ih je proljetos niklo.To sam uradila tek da vidim hoće li niknuti. Inače ih sijem u proljeće u zdjelice.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:17
moja marmelade je ove godine puno bujnija


ovdje je već promjenila boju jer polako prolazi a i vručine je ubiše.



Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:26
jedna predivna ehinacea Strowbery shortcake






Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 21:30
još samo Hot Papaya za večeras


Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 22:37
Predivne su Josipa! Ne mogu se odlučiti, koja mi je najljepša.
 Može li se desiti da duploj mladoj  echinacei prvi cvijetovi budu jednostruki? Naime ja sam ove godine sijala Razzmataz i već je procvijetala, ali jednostrukim cvijetom. Trenutno mi najviše liči na echinaceu purpureu
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 22:48
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Predivne su Josipa! Ne mogu se odlučiti, koja mi je najljepša.
 Može li se desiti da duploj mladoj  echinacei prvi cvijetovi budu jednostruki? Naime ja sam ove godine sijala Razzmataz i već je procvijetala, ali jednostrukim cvijetom. Trenutno mi najviše liči na echinaceu purpureu


moguce je kao npr u sorti Doubledecker, iz sjemena biljka cvijeta drugu godinu jednostavni cvijetovima, tek se trecu dodinu pojavljuje "gornji kat" na cvijetu. No mislim da bi one koje imaju cvijetove poput lopti trebale cvijetati takvim cvijetovima od pocetka. Razzmataz je sorta koja se ne razmnozava sjemenon.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 07:26

Bravo Josipa,meni su sve lijepe,tako da nebi odvojila ni jednu,jako,jako lijepo,Clap




"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 16:30
Dopeldecker  , ehinacea sa čuperkom mi je tek drugu godinu dobila taj čuperak .što je starija taj se čuperak više ističe.
Ja sam poručivala sjeme iz Kanade svih mogućih vrsta i ove godine su mi procvale samo obične roze i obične bijele.Znači to je bio običan prevarant .


Harvest Moon je procvjetala



Maui Sunshine tek jedan cvjetak ima




Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 23:05
 Hvala na informaciji Dado, jest da si me rastužio, ali bar znam na čemu sam.
 Josipa i ja sam ove godine sijala dosta vrsta i kako sada stvari stoje, bojim se da će mi se desit isto što i tebi, cvijetaju mi četiri ovogodišnja sijanca i svi su rozni. Razlika je jedino u veličini i gustoći latica.
Maui Sunshine je čarobna!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 23:28
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Razlika je jedino u veličini i gustoći latica.



kod nekih sorti to i je jedina razlika :) Kod ehinacea sorte starijeg datuma mogu se razmnozavati sjemenom. Nove sorte u vecini slucajeva nastaju u laboratorijima a jedini nacin da se dobije ista biljka je dijeljenje jer sjemenom zna ispasti svasta.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 09:53
Josipaaaaaa, zaista su ti nevjerojatno lijepeClap.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 11:11
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

 Hvala na informaciji Dado, jest da si me rastužio, ali bar znam na čemu sam.
 Josipa i ja sam ove godine sijala dosta vrsta i kako sada stvari stoje, bojim se da će mi se desit isto što i tebi, cvijetaju mi četiri ovogodišnja sijanca i svi su rozni. Razlika je jedino u veličini i gustoći latica.
Maui Sunshine je čarobna!

I moje sve roza.I one koje sam sijala i one koje sam dobila od tebe i Josipe :)))..Ma, samo nek cvjetaju,pa kakve god da su..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 16:59
Djevojke, predivne su!!!!
Iskreno se nadam da ću ih se jednog dana domoći, osvojile su me.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:01
Sad kad gledam sve ove slikice, vidim da sam totalni neznalica, nisam niti znala kolko vrsta Ehinacea ima, a mozda se u nekom labaratoriju vec kemija i neka nova.
Josipa, prekrasne su ti.
 
Ja imam samo roza i bijelu. Roza se jako posvuda zasijala, dok je bijela ostala onakva kakvu sam dobila. Mora da je, kak Dado veli, to novija sorta.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:10
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

S a mozda se u nekom labaratoriju vec kemija i neka nova.


nago sta :) svake godine se pojave barem 10 tak novih sluzbenih sorti. Na pokusnim poljima ih ima sigurno na tisuce. A i sami si mozemo stvoriti nove sorte :) i jako je zabavno :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 09:42
 Evo mojih ovogodišnjih  sijanaca, malo sam razočarana, što nisu onakve kakve su trebale biti, ali ni ovakve nisu loše, sve su rozne, a opet sve različite:
ova je trebala biti žuta



Uploaded with ImageShack.us

ova je trebala biti dupla,


Uploaded with ImageShack.us

ova je trebala biti Razzmataz



Uploaded with ImageShack.us

a ova je trebala biti Tomato soup,



Uploaded with ImageShack.us

Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 09:58
Da su i ugodna iznenađenja moguća, dokazuje ova ljepotica,koju sam dobila od obične echinacee,




Uploaded with ImageShack.us
raste joj čuperak

Sjeme sam uzela sa ove biljke,



Uploaded with ImageShack.us

i dobila ovu



Uploaded with ImageShack.us

i ovu


Uploaded with ImageShack.us




Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 23:31
Drago mi je da je sve više zaljubljenika u ehinaceu..I kod mene isto stanje kao i kod vas. Bašta mi je prepuna rozih običnih pupavica.Pustiću ih da odcvjetaju a onda sve počupati.

Meni jedna od najdražih poslije Marmelade je ova  Milkshake



White Double Delight je niža i sitnijeg cvijeta. Ili je to do mije zemlje. Na tom mjestu mi je zemlja grozna.



Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 23:34
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

S a mozda se u nekom labaratoriju vec kemija i neka nova.


nago sta :) svake godine se pojave barem 10 tak novih sluzbenih sorti. Na pokusnim poljima ih ima sigurno na tisuce. A i sami si mozemo stvoriti nove sorte :) i jako je zabavno :)
 
 
Dado, vjerujem da je zabavno, makar za to moramo imati koliko-toliko nekakve uvjete. Osim toga, cini mi se, da skoro sve te nove sorte imaju kraci vijek trajanja, i to ne samo kod cvijeca, pa se ljudi sve cesce vracaju starim sortama.
Ali, ljudi vole izazove.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.