Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echinacea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echinacea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
Korisnik
Poruka
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Srpanj 2012 u 23:41
Tikvić čini mi se da će to kod tebe biti Dopel Decker tako ona počne dobivati čuperak prve godine.

Evo kako sada trenutno izgleda kod mene



Tomato Soup je ove godine kržljava,.Nije ni čudo  tek kad dođem i zalijem je malo se oporavi.. Ne bude po pet dana zalivena na ovim vručinama..



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2012 u 22:56
Divne su!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 00:09
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


nago sta :) svake godine se pojave barem 10 tak novih sluzbenih sorti. Na pokusnim poljima ih ima sigurno na tisuce. A i sami si mozemo stvoriti nove sorte :) i jako je zabavno :)
 
A kak se to radi, Dado? Jel se kistićem oprašuje ili drugačije. Ja bi se poigrala s tim ali ne znam kako.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2012 u 08:16
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

A kak se to radi, Dado? Jel se kistićem oprašuje ili drugačije. Ja bi se poigrala s tim ali ne znam kako.


dovoljno je posaditi par sorti echinacea blizu i bumbari che obaviti svoje - takozvane open-pollinated biljke (ili sijanci ako sjeme nikne). ako zelimo krizati dvije specificne sorte mozemo probati rucno ili stavimo te biljke u kavez cije su stranice zatvorene sa mrezicom protiv komaraca i unutra ubacimo par bumbara da oprase cvijetove :) Nakon toga cvijetove bi trebalo pokriti sa nekom papirnatom vrecicom da ne dode do kontaminacije.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2012 u 12:38

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2012 u 13:24
Josipa kao i uvjek ehinaceje su ti predivne. Od onog sjemena, a zbog moje nestrpljivosti imam 5 boja od tebe koje ljepo rastu,a žutu i crvenu sam sredila,ali nabaviti ču ja njuh .
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2012 u 08:09
Josipa echinacee su ti predivne, posebno bijele (volim bijelo cvijeće).
Ja svoje nisam sijala, kupila sam već gotove sadnice. Ovog proljeća sam probala ali mi nijedno sjeme nije iznikloCry. Ne znam u čemu je problem.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 22:51
ovo je moja nova echinacea Secret Joy malo je zakasnila sa cvjetanjem,jer je posađena tek krajem avgusta.Još je mala pa ima samo ova dva cvjetića

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:17
Predivna je!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 23:54
Josipa prekrasne ehinacee imaš. Ja imam one klasične ljubičaste, bijele i crvene.Ne znam imena, ali naučiti ću. Sijala sam neke nove vrste koje sam kupila na Aukcijama ali nisu baš izrasle, ali ipak su nikle...Nadam se da će iduće godine cvjetati. Ljubičastog sjemena imam dosta pa mogu poslati sjemenke...
Dado zanimljivo si ono napisao o oprašivanju..Vrijedi probati...
sutra je novi dan
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 00:19
Josipa, slazem se sa Jagodom, ehinecee su ti divne, a nova bude druge godine prava ljepotica.
Jagoda, bas me zanima da li budu cvjetale ove koje su ti niknule. Svakak nas izvjesti.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 00:21
Kad ovu Echinaceu gledam trebaju mi sunčane naočale toliko joj je intenzivna boja
Idealna za ovo tmurno vrijeme i protiv depresije....predivna je.
   
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 01:43
Carol naravno da ću slikati ako bude cvijetova. Jedva čekam nove da me razvesele..

Da li netko zna zašto ne mogu pobrisaati dupli post. Pokušala sam ali ne ide. Admine molim te učini to ti.
sutra je novi dan
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 07:52
Jagoda, bojim se da ćeš, kad procvijetaju, biti jako razočarana!!
Ja sam ovog proljeća sijala petnaestak različitih vrsta echinacea,Već ove jeseni procvijetalo je njih 10 i sve su bile rozne.Jedino po čemu su se razlikovale je oblik, dužina i gustoća latica.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 10:38
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Jagoda, bojim se da ćeš, kad procvijetaju, biti jako razočarana!!
Ja sam ovog proljeća sijala petnaestak različitih vrsta echinacea,Već ove jeseni procvijetalo je njih 10 i sve su bile rozne.Jedino po čemu su se razlikovale je oblik, dužina i gustoća latica.


I kod mene isti slučaj,i one što sam dobila od tebe i od sjemena koje sam kupovala i koje sam dobila od Josipe,sve su nikle roze..Mislim da je i Josipa imala slično iskustvo sa sijanjem..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 14:50
ja definitivno odustajem od sijanja,poručivala sam sjeme svih mogućih duplih ehinacea i sada znam to je bio samo jedan prevarant. Sve su mi nikle roze jednostavne.
Žao mi je ako sam nekome dala sjeme od tih pa se razočarao kao i ja .Isplati se sijati samo jednostavne ko ih nema .
Mene je bašta ljetos bila puna rozih običnih pupavica da sam morala bar deset počupati i baciti.
Sve duple koje sam slikala su posađene biljke kupljene u Njemačkoj.
Inače često se desi da ehinacea procvjeta i prvu godinu ako je rano posijana.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 15:27
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

ja definitivno odustajem od sijanja,poručivala sam sjeme svih mogućih duplih ehinacea i sada znam to je bio samo jedan prevarant. Sve su mi nikle roze jednostavne.
Žao mi je ako sam nekome dala sjeme od tih pa se razočarao kao i ja .Isplati se sijati samo jednostavne ko ih nema .
Mene je bašta ljetos bila puna rozih običnih pupavica da sam morala bar deset počupati i baciti.
Sve duple koje sam slikala su posađene biljke kupljene u Njemačkoj.
Inače često se desi da ehinacea procvjeta i prvu godinu ako je rano posijana.

Je ih ne bi mogla baciti Ja bi ih posadila bar negdje u "zabačeni" dio bašte.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 15:55
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

ja definitivno odustajem od sijanja,poručivala sam sjeme svih mogućih duplih ehinacea i sada znam to je bio samo jedan prevarant. Sve su mi nikle roze jednostavne.
Žao mi je ako sam nekome dala sjeme od tih pa se razočarao kao i ja .Isplati se sijati samo jednostavne ko ih nema .
Mene je bašta ljetos bila puna rozih običnih pupavica da sam morala bar deset počupati i baciti.
Sve duple koje sam slikala su posađene biljke kupljene u Njemačkoj.
Inače često se desi da ehinacea procvjeta i prvu godinu ako je rano posijana.

Je ih ne bi mogla baciti Ja bi ih posadila bar negdje u "zabačeni" dio bašte.




I ja sam joj to reklaLOL

Josipa nisi nas ti razočarala zbog sjemena koje si podjelila SmileRazočaralo nas je to što nije uspjelo.I ja sam naručila sjeme  na netu pa su i moje sve roze.moguče je da ti hibridi ne budu iz sjemena  kao matična biljka...Jednostavno,ne isplati se sijati..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 17:58
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

moguče je da ti hibridi ne budu iz sjemena  kao matična biljka...Jednostavno,ne isplati se sijati..


mislim da sam tu tocnu sitnicu vec napomenuo :) vecina je novih sorti sterilna ili ne nikne ista kao i maticna biljke. Buduci da su skoro svi novi kultivari patentirane biljke mozete i zakljuciti zasto :/ I da, echinacee su jako promiskuitetne biljke pa ako zelite cisto sjeme maticne se biljke moraju uzgajati u izolaciji.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 19:08
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:


Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

moguče je da ti hibridi ne budu iz sjemena  kao matična biljka...Jednostavno,ne isplati se sijati..
mislim da sam tu tocnu sitnicu vec napomenuo :) vecina je novih sorti sterilna ili ne nikne ista kao i maticna biljke. Buduci da su skoro svi novi kultivari patentirane biljke mozete i zakljuciti zasto :/ I da, echinacee su jako promiskuitetne biljke pa ako zelite cisto sjeme maticne se biljke moraju uzgajati u izolaciji.

Ma znaš nas biljkoljupce Dado. 100 puta pročitali, ali nam se teško s tim pomiriti...ja se uvijek nadam da će mi biljke iz tog sjemena biti bar malo drugačije od rozih.
Ja to tako u mislima "natežem"
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.