Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echinacea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echinacea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
Poruka
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 20:22
Kad sam prije četiri godine to napisala malo mi je ljudi vjerovalo. Vlastito iskustvo je dobro, premda skuplja varijanta.     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2012 u 20:51
jedno je vjerovati a drugo uvjeriti se
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 12:27
Upravo tako,čovijek treba da se  nauči na vlastitom primjeru.Ja ne bih imala mira da nešto ne probam, ne pokušam,kad su biljke u pitanju.Ako i ne uspije,ja ne gubim,naprotiv dobijem jedno novo iskustvo..Uvijek volim slušati i čitati iskustva iskusnijih od mene,ali volim i probati..LOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 18:59
Meni je jedna uspjela procvasti krajem 11 mj. tomato soup .Od sjemena što sam dobila od Josipe, a bila je posijana 13.12.prošle zime znaći za 11mj. od sijanja.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2012 u 21:01
Gordana,kakve je boje procvala tomato soup liči li na original(majku),koliko je visoka.
Moja t.soup se osušila ove godine. Ovogodišnja suša joj je došla glave.   
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:34
josipa , ono malo boje koja se pojavila je narandjasta, nekih 50cm visine je narasla imala je dvje cvjetne grane jednu sam odrezala dok je bila bez latica jer sam se bojala da je mraz prijašnji ne pofuri,,,a ova druga je uspjela otvoriti narandjaste latice.
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:43
sad sam prelistala sve stranice i na prvoj str. ima  jedna tomato soup meni se ćini da je imoja bila takva...
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 09:40
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

ja definitivno odustajem od sijanja,poručivala sam sjeme svih mogućih duplih ehinacea i sada znam to je bio samo jedan prevarant. Sve su mi nikle roze jednostavne.
Žao mi je ako sam nekome dala sjeme od tih pa se razočarao kao i ja .Isplati se sijati samo jednostavne ko ih nema .
Mene je bašta ljetos bila puna rozih običnih pupavica da sam morala bar deset počupati i baciti.
Sve duple koje sam slikala su posađene biljke kupljene u Njemačkoj.
Inače često se desi da ehinacea procvjeta i prvu godinu ako je rano posijana.


Draga Josipa  Heart
Ako je i dio od ovog sjemena kojim si ti razočarana, završio kod mene, moram ti reči da si mene razveselila, i ma kako se ti ljutila zbog starog sjemena ja sijala kao da sijem suho zlato ! Nikle su lijepo al sam ja imala problema sa žučenjem i polijeganjem !! I nešto preživjelo, narasle su neke ogromne i čak i procvjetale .... !! Doduše 3 su bile roze, i samo jedna bijela Cry, od ovih koje su bile najnaprednije i čak procvjetale iste godine, a sada držim fige da sljedeće godine roze budu duple, pa čak i dable decker neke!!Wink Valjda će prezimiti !

 A one sjemenke kaj mi je Tikvić lani dala na Braču kod Lantane, nikle gusto, svaku biljčicu sam presadila i ljetos kasno imala sam more rozih echinacea!!Razme se da ni jednu nisam bacila, svaka biljčica koja je stasala za presaditi, ja naselila po cijelom vrtu !!Embarrassed

Cure, hvala vam što ste mi ušarenile vrtek !!  A kaj ću sada sa drugim bojama ?Embarrassed  Je li netko sakupio sjemenke ! Ja sam sjeme od po jedne glavice bijele i roze  poslala Travi (Trava to su oni "kupusići" kaj si pitao kaj je ?)
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2013 u 16:26


život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2013 u 19:57
super  su Voki, posebno hot papaya,Thumbs Up
 najljepše je kod nje posmatrati kako se iz dana u dan mijenja i iz jednostavnog cvijeta naranđaste boje pretvara u dupli jarko crveni.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2013 u 09:16
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2013 u 09:30
Fatal Attraction
 
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Listopad 2013 u 19:16
Pročitala sam sve postove i opet nešto ne razumjijem. Confused
 
Imam jednu roza koja ostaje u zemlji, nestane preko zime i ponovno izraste, uvijek je ista.
 
Dali se  i koje vrste mogu zasaditi  i da se ponašaju kao ova moja, da nestane i opet izraste a da bude ista kao predhodne  godine? Nebih sijala jer vidim da imate iskustva sa sijanjem...
Želja mi je nabaviti žutu ili duplu roza ali bih željela da se ponašaju kao trajnice... nestanu pa opet niknu... i budu iste boje kao kad sam ih zasadila.
 
 
Lijepa mi je i ova ali iz sjemena neću ni pokušavati...
 
echinacea gum drop
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 10:35
Miro, sve one na jesen nestanu i na proljeće se opet pojave iste kakve su i bile. Problem je jedino sa sjemenom.
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 22:55
E, sad ga možete fućkati!
Ja sam lijepe novčeke dala za puno različitih boja na e-bayu.
Jedan paketić mix boja sam već posijala ali vidim da se ništa ne događa i sad ću poludjeti nakon čitanja svih postova.
Čovjek prodaje samo echinacee i samo se njima bavi, garantira za nicanje.... njemu kao sve niče oko 70%....
Poludjet ću ako neće ništa niknuti. Uh, što sam ljuta!         
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Aidazg View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aidazg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 23:03
i ja sam pokušala prošle godine iz sjemena s e-baya, niklo ih je tek nekoliko ali su uginule...
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2014 u 23:06
moderni i recentni hibridi ne dolazi isti iz sjemena, provjereno i testirano=bacanje para. iz sjemena se mogu razmnoziti samo vrste i stari hibridi. Svjeze sjeme nice za mjesec dana
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2014 u 14:29
Suuuper Confused! Bila po Bavarskoj i kod silne ponude semena ja ti se odlučila  BAŠ za 5 (x6e ) nove vrste ehinacea Ouch.
Moje rozLe niču ko lude, ja se ponadala ...







Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2014 u 00:34
Dobila sam od Anabistrice male sadnice i evo ih :

                            
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2015 u 17:58
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.