Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Etlingera - Siam Rose
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Etlingera - Siam Rose

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Etlingera - Siam Rose
    Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 00:55
Nabavila sam sjeme Etlingere i to nekoliko vrsta. O tom egzotičnom cvijeću neznam skoro pa ništaEmbarrassed ali imam hrabrosti upustiti se u tu avanturuLOL
Ako netko od Vas ima nekog iskustva, molila bih da mi natipkate.
 
ETLINGERA CORNERII "Siam Rose"
 

ETLINGERA VENUSTA
 
 

ETLINGERA HEMISPHAERICA "Black tulip"
 

ETLINGERA ELATIOR BIJELI TORCH GINGER
 

 
PLUMERIA RUBRA X FRANGIPANI
 

 
Svako je iskustvo dobro došlo!
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 07:52
Etlingera:
Sjeme potopiti preko noći.
Saditi na 12mm dubine u mješavinu bogata tla.
Držati na toplom i svjetlom mjestu.
Tlo mora neprekidno biti vlažno.
Klijanje može biti sporo.
Cvate od siječnja-svibnja.
Ne podnosi mraz i hladnoću.
Držati je na djelomično sunčanom mjestu.
Ne dopusti isušivanje između zalijevanja.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 09:49
hvala
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 11:54
Krasno je
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 11:55
Lijepe i posebne.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:11
Zagolicalo me, pa ajde da probam i to čudoBig%20smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 21:51
Ja sam sijala  2 vrste etlingera


u jesen i ništa niklo nije.Sjeme sam dobila od  drage prijateljica,a ona ga naručila na netu.Ni njoj nije niklo.Teško niče,kako sam pročitala na netu,ali vrijedi pokušati.Plumeriju sam sijala i odgojila je fino i prosle zime mi rikne a da nisam dočekala cvijet.Plumerije  trebaju vlagu i toplinu prilikom nicanja.Ja sam ih sijala u plastičnoj čašici koju sam stavila na radijator i prekrila providnom,najlonskom folijom.Jako brzo nikne.Slična je adeniumu,po zahtijevima za sijanje i nicanje.Ne voli previse vode kad nikne,jer lako struli.Dok ne nikne trazi vlagu,kad nikne skineš foliju  da se ne stvara kondez..To su moja lična iskustva sa ove dvije biljke.
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 22:01
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ja sam sijala  2 vrste etlingera


u jesen i ništa niklo nije.Sjeme sam dobila od  drage prijateljica,a ona ga naručila na netu.Ni njoj nije niklo.Teško niče,kako sam pročitala na netu,ali vrijedi pokušati.Plumeriju sam sijala i odgojila je fino i prosle zime mi rikne a da nisam dočekala cvijet.Plumerije  trebaju vlagu i toplinu prilikom nicanja.Ja sam ih sijala u plastičnoj čašici koju sam stavila na radijator i prekrila providnom,najlonskom folijom.Jako brzo nikne.Slična je adeniumu,po zahtijevima za sijanje i nicanje.Ne voli previse vode kad nikne,jer lako struli.Dok ne nikne trazi vlagu,kad nikne skineš foliju  da se ne stvara kondez..To su moja lična iskustva sa ove dvije biljke.
Sjeme treba držati nekoliko dana u mlakoj vodi, u protivnom ne proklijaStern%20Smile
Baš sam danas o tome bistrila na jednom zapadnjačkom  forumuOuch
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
AAnčica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 55
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AAnčica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 22:17
Prekrasan cvijet bebolina. Iskreno ja nisam nikad vidjela tu vrstu. Koliko viskoko naraste? Kako s njime preko zime?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 22:56
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ja sam sijala  2 vrste etlingera


u jesen i ništa niklo nije.Sjeme sam dobila od  drage prijateljica,a ona ga naručila na netu.Ni njoj nije niklo.Teško niče,kako sam pročitala na netu,ali vrijedi pokušati.Plumeriju sam sijala i odgojila je fino i prosle zime mi rikne a da nisam dočekala cvijet.Plumerije  trebaju vlagu i toplinu prilikom nicanja.Ja sam ih sijala u plastičnoj čašici koju sam stavila na radijator i prekrila providnom,najlonskom folijom.Jako brzo nikne.Slična je adeniumu,po zahtijevima za sijanje i nicanje.Ne voli previse vode kad nikne,jer lako struli.Dok ne nikne trazi vlagu,kad nikne skineš foliju  da se ne stvara kondez..To su moja lična iskustva sa ove dvije biljke.
Sjeme treba držati nekoliko dana u mlakoj vodi, u protivnom ne proklijaStern%20Smile
Baš sam danas o tome bistrila na jednom zapadnjačkom  forumuOuch



Da,tako sam i uradila.Upustvo sam dobila  uz sjeme.Ipak nije uspijelo.Tebi želim više sreće..LOL

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2011 u 23:20
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Ja sam sijala  2 vrste etlingera


u jesen i ništa niklo nije.Sjeme sam dobila od  drage prijateljica,a ona ga naručila na netu.Ni njoj nije niklo.Teško niče,kako sam pročitala na netu,ali vrijedi pokušati.Plumeriju sam sijala i odgojila je fino i prosle zime mi rikne a da nisam dočekala cvijet.Plumerije  trebaju vlagu i toplinu prilikom nicanja.Ja sam ih sijala u plastičnoj čašici koju sam stavila na radijator i prekrila providnom,najlonskom folijom.Jako brzo nikne.Slična je adeniumu,po zahtijevima za sijanje i nicanje.Ne voli previse vode kad nikne,jer lako struli.Dok ne nikne trazi vlagu,kad nikne skineš foliju  da se ne stvara kondez..To su moja lična iskustva sa ove dvije biljke.
Sjeme treba držati nekoliko dana u mlakoj vodi, u protivnom ne proklijaStern%20Smile
Baš sam danas o tome bistrila na jednom zapadnjačkom  forumuOuch



Da,tako sam i uradila.Upustvo sam dobila  uz sjeme.Ipak nije uspijelo.Tebi želim više sreće..LOL

Ako mi ne uspije, naručit ću si sadnice preko e-bay-aLOL pa da vidimo tko je tvrdoglavijiTongueBig%20smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 07:30
Lijep cvijet, nisam ga imala prilike vidjeti uživo.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2011 u 09:46
Neke biljke  često puta iznenade svojim nicanjem nakon dugog vremena pa predlažem da ne bacite, možda se još predomisle pa izvire kao moja asarina sijana prošle godine, sada je počela rasti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 21:50
Evo i ja se ove godine upustila u avanturu sa ovim prekrasnim tropskim cvijetom,etlingera venusta,kupila sam sjeme preko aukcije hr,bilo mi je sumnjivo,jer je jako sitno,da iz njega izraste tako veliki cvijet,ali tko zna....vidjet čemo,jer sam jučer primjetila dvije biljčice da niču.....presretna sam što mi je več samo nicanje uspjelo,a još se više veselim ako mi uspije procvasti.......
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 21:02
Ništa novoga ne pišete... Kako su vaše ETLINGERA CORNERII "Siam Rose"?
 
Ima li svježih slika?
 
Bebolina, alisa, flower... kakvo je iskustvo?
Rijeka

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 22:40
Draga moja, ove su me ljepotice razočarale. Prvo sam sijala i od toga ništa...0 bodova! Kasnije sam kupila sadnice, bedinala ih kako sam najbolje znala, no prva im je zima bila kobna. Možda da je imala uvijete kao u orhidariju, bilo bi ok, ovako...još jednom 0 bodova.
Jako je osjetljiva za naše uvijete. Traži veliku količinu vlage i zraku, a u zatvorenom je prostoru napadaju gljivice.
Definitivno jedna od težih biljaka u našem podnebljusmile60
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 23:59
Eto, meni ostaje samo da gledam slike, neću ni pokušati Stern%20Smile
Hvala Bebolina Thumbs%20Up
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.