Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
Korisnik
Poruka
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 09:13
Sjeme se nalazi u cahuri i jako je sitno,
 bijelo.Lako se rasprsi.Ona tvrda cahura kada se otvori sjeme leti na sve strane.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 20:46
Danas sam prolazila u Zadru pored paulownie i gledala kako bih došla do sjemenke. Svi su plodovi rastvoreni pa sam pretpostavila da su sjemenke ispale. Na zemlji sam našla neke bobice pa sam pomislila da su možda to sjemenke. Sad sam malo tražila po netu i vidim da sam se prevarila. Našla sam sliku sjemenke paulownie tomentose. Evo je:
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 20:49
seni, jeste to sjeme paulownie.Ne ispadne svo sijeme ostane u čahuri.Vrati se i pokupi.smile114
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 21:10
Seni, to sjeme je jako sitno i mislim da kod nas bura to sve raznese. Čula sam i da im je klijavost mala, da sa jednog stabla ispadne milion sjemenki. Ja sam otkinula zatvorenu čahuru i unutra je bilo sjemenki pa ako trebaš javi. 
život je more
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:00
Pretpostavljam da se to sjeme nalazi unutar ove lagane opne pa ga vjetar lako raznese. Lantana, ako imaš sjemena pošalji mi malo, ako ti nije problem.smile143
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2009 u 01:16
Dosta o paulovniji ima na ovom linku. Nadam sa da će pomoći.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 05:28
Sijala sam i niknu, ali kasnije pocnu da padaju.Ostene po koja biljka, ali preko zime  mi uginu.Treba mi neko sa velikim iskustvom  sa sijanjem ove ljepote sa plavim cvijetom.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:25
Probat ću posijati na proljeće , ali čist sumnjam da bu se uspjelo primit. Ako ne, idem u potragu za drvcem. Već sam pitala u nekoliko vrtnih centara i ni jedan nije imao jesenas. Zna li netko gdje se može nabaviti već malo drvce? 
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:30
Tu kod mene ima jedno veliko stablo i bilo je mladica, nekima sam već slala, a sada nema više ni jedne. Probat ću ja posijati, a ako ne uspije slijedeće godine ću guliti mladice (te mldice su iznikle u pitarima za cvijeće, ali je gazdarica sve pogulila jer je sadila novo cvijeće).
život je more
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:35
A kak podnosi presađivanje?
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:39
E to neznam, ja ga nisam presađivala nego sam slala forumašima i neznam da li se primilo.
život je more
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:45
Ajmo forumaši koji su dobili mladicu ! Jel se primila!?
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:50
Sad mi je žao što nisam pogulila sve i posadila kod mene pa bi imali svi, a ovako ja baš jučer išla po novu turu, a ono gotovo nema više.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 11:59
Kod mene je prošlo ljeto niknulo bezbroj malih paulovnia, same su se posijale, sebi sam presadila 3, mislim da su ok, vidjet ćemo ubrzo kad počnu listati.
Valjda će  i ove godine niknuti nove, treba sačekati ljeto, pa će biti mladica
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:28
Originalno poslano od člana Šeflera Šeflera napisao:

Ajmo forumaši koji su dobili mladicu ! Jel se primila!?


Mladica Paulownie se primila, sa sijanjem sjemena još uvijek čekamo.
Hvala Lantani i Otoku.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 13:45
Jupi!

Zakaj čekate sa sijenjem? Kao bolje je u proljeće ili...?!
I ja isto čekam sa sijanjem, ali samo zato jer nemam kam sad zasaditi!
Tu se igramo

http://satyninabajka.blogspot.com/
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2009 u 14:03
I ja cekam proljece pa se dam opet u akciju.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2009 u 05:11
Po onom što smo našli na netu, paulownia se najbolje i najbrže razmnožava korjenovim reznicama.
Laantana nam je poslala "flanac" koji je malo kunjao a onda se aktivirao i rastao je naočigled sve do atentata naših kućnih ljubimaca - slomili su izrasli dio.
Odrezali smo ostatak i ostavili pup koji se uskoro probudio i sad tjera naočigled.
Ovaj smo puta dobro zaštitili mladu paulowniu od mogučih atentatora.

Neki su navodno uspjeli s ožiljavanjem reznica, odnosno grana u mješavini treseta/pijeska i u mješavini kokos/perlit uz tretiranje s hormonima (nismo isprobali).

Savjeti za sijanje su da se sije na zemlju uz stalnu rasvjetu (ako su dani kratki, posebne lampe za biljke - pogledajte temu o uzgoju bilja pod lampama) ili da se sačekaju duži i topliji dani.



Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 08:23
Svima vam želim da vam paulovnie narastu iz sjemenki, grančica ili što već imate, samo pazite gdje ćete je posaditi jer je ogromna. Ovo je slika paulovnie iz mog vrta, nije baš neka slika, ali može dočarati veličinu
(viša je od kuće, a kuća ima prizemlje i dva kata)
 
 
 
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 10:01
Znam da je visoka, ali neznam koliko ide u širinu. Ja je mislim posaditi, ali na tom mjestu imam 4 metra od kuće, da li je to dovoljno, htjela bi da mi tu ljeti neko stablo pravi hlad, a u zimi ne. 
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.