Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 23>
Korisnik
Poruka
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Srpanj 2012 u 21:13
ja sam dobila sjeme od jedne dobre forumašice i niklo je jako puno.neke sam presadila u posudice.sad sam tek uhvatila vremena da kako treba pročitam sve o njoj.bojim se da ne prezime sad su velike možda 7-8 cm.
znači moram ih presaditi u dublje posude.prvu zimu ih držati u kući,a onda se mogu presaditi u vrt
zašto nekima propadaju zimi.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 16:29
Molim one koji imaju iskustva s paulovnijom da mi pomognu, naime dobila sam ju posađenu iz sjemena u 11. mj i evo kako sada izgleda. Ne znam da li ju mogu ove godine (na jesen) posaditi van ili da čekam proljeće i dali ju trebam sada presaditi iz ove flaše, u drugu posudu, pošto je dosta razgranala korijenje?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Lipik
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 14:39
Nema odgovora......Cry
Lipik
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 17:28
ja ti nisam stručnjak,a oni se ne javljaju-valjda se kupaju.
ja sammoje također posadila u takve flaše i oduševila sam se kad sam vidjela tvoju.mislim ih ove zime spremiti u prostoriju gdje mi prezimljuju muškatli,a na proljeće u zemlju.moji su sada 15-tak centimetara
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2012 u 20:25
Ajama hvala ti, i ja sam tako mislila, ali voljela bih da mi to još netko potvrdi, bojim se da mi ne ugine.
Lipik
Na vrh
Duchess View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duchess Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 11:29
Pozdrav svima!

Javljam vam se iz Crne Gore, iz Podgorice. Pokusala sam zasaditi Paulowniu iz sjemena. Vrlo uspjeshno isklijava ali nakon shto isklija, poraste max 1 cm, tu prestaje da raste...Shta bi mogao biti problem??


Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 13:11
meni je u početku rasla vrlo sporo.ja sam ih presadila čim sam mogla uhvatiti stabljiku.onda je još neko vrijeme stajala.kad je ponovo počela rasti bilo je to munjevito.sad im je otpalo lišće,a na proljeće idu u zemlju u vrt
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2013 u 17:29
Nemoj zalijevati puno i ne po biljkama. Nabolje da zemlja vuce vlagu odozdo.
GROW!
Na vrh
Duchess View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Siječanj 2013
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duchess Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 14:09
pa dobro, tako kad dobije korijen..za sad su moje samo isklijale, josh se nisu lijepo uhvatile za zemlju, tako da moram i odozgo, inache nece imati dovoljno vode. (:
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 17:36
U blizini mojeg posla prorasla sama od sebe Pawlonia. Prve godine se rascvala nevjerojatno, no kasnije cvjetovi nisu više nikada bili tako bujni. Ne znam jel kakva sjemenka pobvjegla iz ne tako dalekog botaničkog... tamo negdje iza Šrotove ulice ili Zmajevca?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 17:58
Malo čudno, jer paulownia ne cvate prvih nekoliko godina.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 19:21
Nisam mislio prve godine njezinog života, nego prve godine kad smo je spazili u guštiku iznad zarazne bolnice. Netko je to nazvao "zagorska palma".

Haiku koje napisa jap. pjesnik Kobayashi Issa (1763-1827):

neta inu ni
fuwa to kabusaru
hito-ha kana

pas što spava
lagano je okrunjen
listom pavlonije
Na vrh
bušin View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 12
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bušin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 19:27
sabishisa o toote kurenu ka kiri hitoha

A paulownia leaf has fallen :
Will you not come to me
In my loneliness?

List pavlonije je pao:
zar ne ćeš doći
u moju samoću?

Matsuo Basho

http://haikuandhappiness.blogspot.com/2007/05/paulownia-kiri.html
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2013 u 11:27
Tražila sam po ovoj temi odgovor ali nisam našla...pa bi molila da netko odgovori sa čim bi bilo dobro gnojiti stablo? i kad?

Na vrh
kamenika View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2013
Lokacija: Umetići
Status: Offline
Bodovi: 68
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2013 u 12:39
Paulownia je super,zaljubila sam se u nju otkad sam je prvi put vidjela razgledajući vrt od naše vrijedne Otok,odmah sam joj našla mjesto u svom vrtu samo još da nađem sadnicu ili sjeme smile184Ja prvo skočila pa onda rekla hop ili ide obratno Smile
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2013 u 12:50
Originalno poslano od člana ljiljus ljiljus napisao:

Molim one koji imaju iskustva s paulovnijom da mi pomognu, naime dobila sam ju posađenu iz sjemena u 11. mj i evo kako sada izgleda. Ne znam da li ju mogu ove godine (na jesen) posaditi van ili da čekam proljeće i dali ju trebam sada presaditi iz ove flaše, u drugu posudu, pošto je dosta razgranala korijenje?


Uploaded with
ImageShack.us


Uploaded with
ImageShack.us


evo koliko je moja paulovnija narasla od prošle godine,
moram joj podhitno naći novi potporanj da ne pukne.



Uploaded with ImageShack.us
Lipik
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 09:57
Treba je pod hitno presaditi,ili u puno veći pitar ili u vrt.Bolje u vrt.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2013 u 22:47
trava bojim se mraza još ovdje na kontinentu, misliš da joj ne bi naudio da ju posadim van ovih dana? I da, stavila sam joj potporanj i privezala.
Lipik
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2013 u 18:41
Pozdrav svima! Upravo sam ubacila u teglicu nekoliko sjemenki. Slučajno sam naletila na ovo drvo i odmah pokupila par sjemenkica pa ćemo vidjeti
ljiljus, prekrasna ti je i baš mi je zanimljiva tak u flaši   
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2013 u 08:35
marsha, hvala ti Hug, paulovnija je presađena van,  doduše, otpalo joj je par listova (što je valjda i normalno - ipak je to šok za biljku), ali vidim da već tjera nove. Valjda bude ok Wink.
Lipik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1819202122 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.