Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 10:24
Ide puno i u širinu, trebalo bi stablo oblikovati i rezati grane što smo mi propustili, a sada su te grane koje bi htjeli kratiti strašno visoko.
Korjen joj je uzak i dubok, pa ne predstavlja problem za dvorište., i može se ispod nje saditi druge biljke (meni su ispod  u hladovini hortenzije).  A idealna je upravo ako želiš ljeti hlad, a zimi sunce
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 11:44
Uh, uh, zauzece mi komsijino dvorsite. Koliko joj treba da tolika poraste?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 11:52
Fatka, paulownia raste najbrže od sveg drveća. Brži rast od nje imaju jedino bambusi i gljive.
Uz povoljne uvjete za desetak godina imaš odraslo drvo.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2009 u 19:21
jeli vrijeme da se posadi sjeme?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 10:44
Vule, vrijeme je. Dani su dovoljno dugi, osiguraj dovoljno svjetlosti i umjereno vlage i drži plčeve.
Sretno ti sijanje.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2009 u 16:14
dobro,savjet je ok,valda ne raste tak brzo da mi zruši ižo preko noči
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 07:36
Vule, očekuj rst 4 - 5 m u prvoj godini. Ako je rast manji, savjet je da se biljka odreže u ravnini sa zemljom kako bi se jako ubrzo rast u drugoj godini.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2009 u 09:17
Ne moguce da raste u prvoj godini toliko.Ja imam biljkicu od prosle godine koju sam sijala.Narsla je svega 20 cm.Ove godine gledam vrh se osusio ja sma orezala tako da viri iz zemlje svega 4cm i  poceli da izbijaju listici.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2009 u 22:25
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Vule, očekuj rst 4 - 5 m u prvoj godini. Ako je rast manji, savjet je da se biljka odreže u ravnini sa zemljom kako bi se jako ubrzo rast u drugoj godini.

ako stvarno tak raste,moram dobro paziti kam ju presaditiClap
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 11:46
Vule, pisali smo o rastu reznica iz korjena!
Sjemenu treba dosta vremena da isklija a i sam rast isklijale biljke je spor u prvoj godini pošto biljka treba vremena da razvije korjenski sustv koji mora imati prostora da se razvija u dubinu.
Presadnice za van su oko tridesetak centimetar (oko godinu dana ako se uzgajaju iz sjemena) i sade se u jamu metar sa metar koja mora biti prilično duboka da se omoguči rast korjena prema "dolje". Više o sadnji i gnojidbi imaš na linku koji sam stavio u prijašnjim postovima.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 17:04
Ovo je drugi život naše Paulownie. Izrasla je do desetak cm i poharala ju je mačija pošast, odrezali smo je ravno sa zemljom i krenula je u novi život.
Svakog prvog u mjesecu stavljat ćemo sliku pa da vidimo dali će za prvi rođendan dogurati do 4-5 metara.
Ako Admin dozvoli možemo otvoriti i kladionicu.    

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2009 u 20:32
Ma ne mogu virovat da toliko naraste, idem opet gledat u onaj restoran da li je koja izrasla u njihovim pitarima i sadim je u vrt.
Moj ujak (koji je biobotaničar) mi je pričao da je on nekoliko puta sijao i da imaju lošu klijavost.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 08:33
Ja nisam nikada sijala paulovniu, ali se je posijala sama i lani ih je bilo bezbroj u loncima sa cvijećem (najviše ih je izniklo u loncima sa sukulentima gdje je zemlje pomiješana sa pijeskom - možda je to savjet za sijanje). Presadila sam 3, sada su u loncima i imaju oko 50 cm, prezimile su i sada ćemo vidjeti do koje će visine narasti 
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 08:57
Klijavost sjemena Paulownie je zaista jako niska, između 10 i 15%. Isto tako treba znati da kod uzgoja drveća iz sjemena gubimo godinu do dvije čekajući da biljka ojača i naraste do nekih tridesetak cm.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 11:14
Na ovom linku možete vidjeti fotke rasta Paulownie.
Izgleda nemoguće ali zaista brzo raste.
Na vrh
vule View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vule Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 23:01
zadivljujuče
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 23:22
Ja sam pogledala link i još ne mogu vjerovati.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 08:00

jesu li nekome iznikle sjemenke paulovnie, ja sam pronašla neke biljčice u loncima sa drugim cvijećem, nisam još sigurna da li su paulownie

 
A ovako izgleda grana moje odrasle paulownie, uskoro će cvjetati
 
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 08:23
Otok, prekrasna ti je paulownia.
Nisam znala da tako rano cvjeta.

Ja sam narucila sjeme iz Danske, ali kao sto vecina vas pise da je mala klijavost, ali vrijedi pokusati, zar ne?

Stavi sliku kada bude procvjetala.
Sigurno bi mnogi zeljeli vidjeti.    
pozdrav iz Norveske
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2009 u 09:25
Otok daj je jednom probaj slikati da se vidi cijela s kućom da dobijemo dojam koliko je velika u odnosu na kuću.
Ovu tu kod mene su drastično porezali pa su joj iznikle bočne grane tako da je visoka nekih 5 metara.

A to u pitarima može biti ona jer i kod mene sam ih našla u restoranu u pitaru, ali su oni kasnije presadili novo cvijeće i pogulili mlade.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,251 sekundi.