Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 23>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 21:05
Ova bebica je naša miljenica (hvala Lantana) ...

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2009 u 22:38
evo slike iz Varaždina
 
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 09:04
Božikovine, da li cete je ostaviti u vrtu preko zime.Moje su isto velike od prosle godine iz sjemena.Tko zna kakva ce biti zima, a ne bi zelila da ostanem bez njih.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 10:57
Baš je pravi div, dobro joj je kod vas, a zašto ste je ogradili?
život je more
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 11:30
Paulovnija ostaje u vrtu preko zime. Dobro ćemo zaštititi korijen od smrzavanja i on bi trebao potjerati na proljeće ako se smrzne nadzemni dio.
U tom slučaju rast bi trebao biti još brži - barem tako kažu stručnjaci za paulovniju.
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 16:25
Nisam siguran, jeli ovo paulownija ??                                          
 
                                      
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 17:10
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Baš je pravi div, dobro joj je kod vas, a zašto ste je ogradili?


Paulovnija je posađena u dvorištu kod Lidijine mame a tamo ima peradi koja bi je mogla očerupati. Sigurno je sigurno.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 18:52
Marpa, radi se o paulovniji. Ipak za svaki slučaj otkini jedan list i provjeri dali raste na "cjevčici" - paulovnija ima šuplje grančice.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2009 u 21:17
Božikovine d autvrdim pazar.Mojanje ioz sjemna od prosle godine da li ona moze u vrt?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2009 u 15:58
Fatka drži je još u tegli samo neka bude jako duboka pošto korijen paulovnije raste izrazito u dubinu. Nagodinu kad prođe mogućnost mrazeva presadi svoju biljčicu u vrt tako da se do zime dobro zakorjeni.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2009 u 23:06
Slikala sam je prije mjesec dana i od tada je narasla još preko jedan metar, stvarno nevjerojatno (moj nećak pored nje, visok je 1,70)


Listovi su ogromni, moja ruka na listu



život je more
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 10:50
Evo slike, doduše slabe Paulownie iz Arboretuma. Na njoj su lanjska sjemena, prazne čahure zapravo, onda ovogodišnja sjemena još zelena i ljepljiva te nekakvi grozdovi. O čemu se zapravo radi, jesu li to već pripremljeni pupoljci za slijedeću cvatnju ili ?
 
Inače , odkrio sam veliku paulowniju u svojoj ulici i ogromnu staru pred glasbenom školom, u koju sam godinama vozio kćerku.. idem ju danas slikati, da vidite kakva je to starina..
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 11:07
Ti zeleni plodovi  u grozdovima  pretvorit će se u te čahure i u čahurama će biti sjeme

Pogledaj malo ovu temu od početka, sve je napisano, da se ne ponavljamo
Na vrh
Marpa View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 08 Ožujak 2008
Lokacija: Slovenia
Status: Offline
Bodovi: 35
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 17:31
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Ti zeleni plodovi  u grozdovima  pretvorit će se u te čahure i u čahurama će biti sjeme

Pogledaj malo ovu temu od početka, sve je napisano, da se ne ponavljamo
 
Hm, ja imam primjer, da su istovremeno na stablu (15.9.2009.):
 
1.) stare suhe prazne čahure u grozdovima
2.) zeleni plodovi u grozdovima za koje je vidljivo, da su ovogodišnje sjeme
3.) manji svjetlosmeđi plodovi u grozdovima
 
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 17:41
Oni smeđi suhi su prošlogodišnji koji nisu otpali sa stabla, zeleni su ovogodišnji plodovi koji su nastali nakon cvjetanja, iz ovakvih svjetlosmeđih dlakavih kuglica nastanu cvjetovi, ali što rade u ovo doba na stablu stvarno nemam pojma.
Sad sam provjerila, na mom stablu ih nema
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana Milena Milena napisao:

Imali li tko sjeme da mi pošalje pa da provjerim bili joj pasalo  u Kaštelima.
Pozdrav svima


Milena ako nažicaš sadnicu paulownie uštedjeti ćeš na vremenu. Treba dosta vremena da iz sjemena dobiješ biljčicu od desetak centimetara.
Na vrh
sonja50 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 256
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sonja50 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2009 u 01:31
Moja usvojena paulownia se lijepo privikava na srednju Dalmaciju. Hvala OTOK!
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2009 u 22:14
jedva čekam da posijem svoje, bez obzira što im treba duže vremena da počnu brzo rasti,veselit ću se svaki dan svojim mališanima(nadam se da će niknuti,naravno).
hvala svima koji su pisali o paulowniji i pomogli mi da saznam kako ih najlakše uzgojiti iz sjemenaThumbs%20Up
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2010 u 11:06

Za sve ljubitelje ovog prekrasnog drva - slike moje paulownie u proljeće, ljeto, jesen i zimu - treba samo kliknuti na sliku



Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2010 u 10:17
OTOK slajd show je predivan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.