Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krizanteme - uzgoj na otvorenim gredicama
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krizanteme - uzgoj na otvorenim gredicama

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krizanteme - uzgoj na otvorenim gredicama
    Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 01:09
zanima me sve vezano o uzgoju krizanteme na otvorenoj gredici , način navodnjavanja npr, dali je bolje kap na kap ili može i obično zalijevanje gumom,dali se tlo mora pripremiti prije sadnje ijeli zamračivanje obavezno ili može i bez njega? Molila bih nekog tko zna da mi odgovori:s]
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 05:57
a nakoje krizanteme tocno mislis??? jer ima razlike u uzgoju.
 
krizanteme krupno cvijetne za rezanje ili u posudama - multiflora
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 13:53
krupno cvjetne..yellowsmith
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2011 u 19:43
navodnjavanje je dobro i jedno i drugo iako se vise vode potrosi zalijevanjem "gumom" dok "kap na kap" manje treba vode za isti efekat....
 
ali je skuplje prvu godinu zbog ulaganja - ali se sljedece godine moze ponovo koristiti ista oprema.
 
 takodjer je dobro postaviti i mrezu : kao onu za krastavac da ih drzi na okupu i da nebi se savijala i eventualno pucale.
 
tlo : sto je bolje pripremito to bolje... kao i svatko sto voli biti i boraviti u sredito tako i biljka voli.
 
zamracivati se nemora... isto kao i zalijevanja ali onda ne treba ocekivati uspjesan uzgoj a niti prodaju istih.
 
tako da svakako treba zamracivati... ranija sorta "citronka" se nije morala zamracivati ali ova se mora :o))
 
 
 
pozdrav:o))
 
 
 
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 15:48
Ja bih volela da mi neko objasni kako se tacno sprovodi to zamracivanje...Question
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2011 u 22:13
hvala puno ! pozdrav
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2011 u 16:11
bune me određeni članci. neki kažu da krupno cvjetne krizanteme trebaju puno vode i sunca a u članku green gardena piše da ne trpe previše vlage sunčan i vjetrovit položaj što bi po meni trebalo znaćiti da se ne smiju saditi na gredici koja je direktno izložena suncu u ljetnim mjesecima i vjetrovitim u jesen. i još nešto mi nije jasno; kada se zalijevaju u vrijeme zamračivanja jer kaže da se ne smije zamračivati vlažna biljka. ako zamračivanje počinje u 19 sati a završava u 8 ili od 18 do 7
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 00:24
Originalno poslano od člana Olja Olja napisao:

Ja bih volela da mi neko objasni kako se tacno sprovodi to zamracivanje...Question


Moja sogorica je stavila stapove i na njih crnu foliju , ali to je dosta "opasno" , treba kontrolirati da nebi obolile ! Osim toga , ona ih je i obtrgavala , tako da je svaka stabljika imala samo 1 cvijet ali zato veliki !
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2011 u 14:59
Hvala Fee,ja gajim one grmaste koje su u saksijama ali ih do sad nisam zamracivala pa mi taj deo bas nije jasan...za cega to sluzi?jel ranije procvetaju ili?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:27
krizantema je biljka kratkog dana.. tj. cvijeta kada su kracidani. zamracivanjem se postize upravo skracuju se dani i produzuje noc i krizantema pocinje stvarati pupove ranije i samim time ima i raniju cvatnju.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 19:29
Originalno poslano od člana suzi suzi napisao:

bune me određeni članci. neki kažu da krupno cvjetne krizanteme trebaju puno vode i sunca a u članku green gardena piše da ne trpe previše vlage sunčan i vjetrovit položaj što bi po meni trebalo znaćiti da se ne smiju saditi na gredici koja je direktno izložena suncu u ljetnim mjesecima i vjetrovitim u jesen. i još nešto mi nije jasno; kada se zalijevaju u vrijeme zamračivanja jer kaže da se ne smije zamračivati vlažna biljka. ako zamračivanje počinje u 19 sati a završava u 8 ili od 18 do 7
krizanteme se uglavnom sade u zasticenim . zatvorenim prostorima (plastenicima)  tako da su zasticeni.
 
biljke normalno zalijevati ili ujutro ili navecer. ja imam obicaj jutarnje zalijevanje. znaci nakon odmracivanja lijepo crijevou ruke i polijevaj ili otvorite sistem ka na kap i uzivaje
Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 21:40
Hvala admine na objasnjenju,i jos bih te pitala kad bi trebalo da se pocne sa dohranom za cvetanje to jest za stvaranje  pupojaka ako se radi o hrizantemama koje bi trebalo da cvetaju u 10 mesecu?
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 21:45
polako se vec moze krenuti i sa time
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 09:19
zanima me dali mogu u istom danu krizantemama dati prihranu na korijen (profert A ) i calypso SC 480 folijarni insekticid .
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 11:19
možes :o))
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 15:48
HVALA !! POZZ
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2011 u 13:09
NEKA ME NETKO ISPRAVI AKO SAM U KRIVU; KAD NE POSTOJI SUSTAV NAVODNJAVANJA KAP NA KAP A DAJE SE PRIHRANA NA KORIJEN ( U MOM SLUČAJU PROFERT A )KOJI DAJEM POLJEVAČEM ,A NASTOJIM NE SMOČITI LIST ALI UVIJEK MALO KAPNE NE MORA SE ODMAH IZA TOGA ISPRATI ČISTOM VODOM JER NEKI GOVORE SUPROTNO A NEMA MI LOGIKE JER PO TOME TA TEKUĆA PRIHRANA SAMO ODE DUBLJE U ZEMLJU I NEMA EFEKTA KOD KRIZANTEMA OBZIROM DA JE ONA BILJKA PLITKOG KORIJENA.POŠTO SAM POČETNIK U TOME MOLIM DA MI NETKO TKO ZNA ODG.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 16:57
nerazumijem najbolje pitanje... kako ne postoji navodnjavanje
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 16:59
ako nekog zanima bila sam u pravu... napravila sam mali pokus i mišta im se nije dogodilo ali sam naravno pazila da što manje smočim biljku i više neću slušat bapske priče ...
Na vrh
suzi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje suzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2011 u 17:05
...postoji navodnjavanje ali ne kap na kap nego gumu u ruke znači ne mogu tekuće gnojivo dati putem sustava kap na kap nego polijevačem a onda uvijek malo zaliješ i biljku za koju su mi rekli da će joj izgoriti listovi ako iti malo gnojiva ili željeza ostane na listovima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.