Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - XY  nepoznanice iz mog vrta
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


XY nepoznanice iz mog vrta

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 13:53


Uploaded with ImageShack.us

Da li postoji mrvica šanse da je ovo mladica paulovnije iznikla iz sjemena ???
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2012 u 17:09


Uploaded with ImageShack.us

Porasla od onda dobih 20-tak cm!!  I još neznam kaj je !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 12:41
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Uploaded with ImageShack.us


I ista biljčica, nakon nekoliko mjeseci!!


Uploaded with ImageShack.us

Pomagajte, opet!!




E curke moje, nakon dvije godine, moja nepoznata biljčica, prvo je bila - leptirići, pa lpnicera, a na kraju . . . . ispadne ovo  !!



Uploaded with ImageShack.us

I sada kada je vidim,ime koje mi doleti je  dojcija !!  Jel je ili nije ??
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 13:11
...je, free, to je deutzia...
ili po "međimurski" - dojcija!Wink
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Lipanj 2012 u 16:02
Deutzia scabra 'Plena' treba malo više mjesta u odnosu na druge dojcije
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2012 u 16:08
Ma, Muhlenbergija dragi, ima ona mjesta kao Šeherezada, ali za sada sam je iz tegle prebacila na mjesto gdje je svako malo gledam, a na jesen ide ona meni lijepo u moj-Muhlenbergijin vrt !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 15:37
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Uploaded with ImageShack.us

Porasla od onda dobih 20-tak cm!!  I još neznam kaj je !!




Uploaded with ImageShack.us

Sada će na kraju ispasti da imam močvarac sa sitnim žutim cvijetićima !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 16:42
Da vam nije to vrsta korova što raste po poljima kukuruza,Abutilon theophrasti - mračnjak
From the earth we come to the earth we return in between we garden
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 16:53
e pa to bi bio štos-toliko frke,a ono korov
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 12:35
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Da vam nije to vrsta korova što raste po poljima kukuruza,Abutilon theophrasti - mračnjak



Išćupano i uništeno čim sam pročitala da napravi od 1800 do 20000 sjemenki !!  Samo bi mi još to trebalo !!! 



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Tko bi rekao za tako veliku biljku ima tak mali korjen !!  A ja je budala zalijevala kao da uzgajam drvo iz rajskog parka !! 

OK, jedna dobra strana, pružila mi je dva mjeseca prekrasne nade da mi se želja ispunila i da mi je nikla paulovnija !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 15:37
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Da vam nije to vrsta korova što raste po poljima kukuruza,Abutilon theophrasti - mračnjak



Išćupano i uništeno čim sam pročitala da napravi od 1800 do 20000 sjemenki !!  Samo bi mi još to trebalo !!! 
smile195
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 00:28
Mali kaktus, oćeš da ti je rasijem dvorištem, onako usput, pa ćemo da vidimo tko će da se smije u srpnju 2013.??smile96
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 08:49
malo joj po noći prosipaj-baš sam zločesta-šala
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 12:38


Uploaded with ImageShack.us   Jel bi ovo mogla biti biljka sa jajetom kao plodom ??Big%20smile

Opet nešto, zbilja neznam kaj bi moglo biti !!  Sijala sam, niklo, raste, procvijetalo !! Molim identifikaciju !



Uploaded with ImageShack.us

Nakon puno vremena sa "statusom Q" i ne micanja sa mrtve točke, iz teglice sada prebačena u zemlju, pokrenula se još jedna nepoznanica !!  Ili je pride of Madeira ili bauhinija ?  MMdda, pravo pitanje za kviz, malo - blatnjavo - neodlučno !! Po lišču sam sigurna da je pride of Madeira jer bauhinija nema duguljasto lišće već okruglo !!  Ali kod mene su sve opcije otvorene !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2012 u 14:00
Originalno poslano od člana Free Free napisao:



Uploaded with ImageShack.us
A kaj bi bilo ovo!! To pazim od proljeća ili čak od lani!!


procvala LILA  ljepotica, nakon 2 godine !!



Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 14:38
Originalno poslano od člana muhlenbergia muhlenbergia napisao:

Deutzia scabra 'Plena' treba malo više mjesta u odnosu na druge dojcije


Free,

Evo pogledaj radi uporedjenja, i kakva i tvoja moze biti, neke slikice sa neta od Deutzia scabra i Deutzia scabra 'Plena':

Deutzia scabra Plena:


Deutzia scabra in flower:                                                         Deutzia scabra in June:


-----------------
I jos neki varijeteti (ako jednog dana odlucis da nabavis slicne):

Deutzia scabra 'Watereri' (with Alchemilla mollis):                    Deutzia scabra 'Punctata' (in late spring):


Deutzia scabra 'Candidissima': -cak bih rekla po obliku cveta i laticama da je tvoja biljcica bas ovaj varijetet


Deutzia scabra 'Pride of Rochester':                                         Deutzia scabra 'Robert Fortune':
 

p.s. 'Deutzia' se na latinskom izgovara 'Deucia'. 
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 14:43
Originalno poslano od člana Free Free napisao:


Uploaded with ImageShack.us
A kaj bi bilo ovo!! To pazim od proljeća ili čak od lani!!


Meni ovo u sredini sa 3 krecava lista lici na jagodu, zbog oblika lista. samo ne bih znala koja je vrsta jer ih ima raznih, sumske, domace, nejestive (ukrasne koje sluze kao pokrivacice tla...). 

p.s. ISPRAVKA: Sad na osnovu posta od Free gore vidim da nije jagoda, je rima neki ljubicasti cvet...
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 15:42
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Ako poznavaoci bilja zalutaju u ovu "temicu", molila bih identifikaciju biljčica iz mog vrta!!!



Campanula poscharskyana LOL
LOL
Uploaded with ImageShack.us
Plavi zvončići, sa padajučim grančicama dužine 40cm


Ako je Campanula poscharskyana, onda evo par slikica sa neta, od navedene biljkice:
Campanula poscharskyana:









Campanula poscharskyana 'Blue Rivulet':

 
Campanula poscharskyana 'Blue Gown':                                  Campanula poscharskyana 'Blauranke':


-----------------------------------
A ako je Campanula isophylla, radi uporedjenja - Campanula isophylla sa neta je ovo:

Campanula isophylla 'Starina Bicolor Star':


Campanula isophylla:


 

------------------------------------------------------------------------------------------------
Evo i 1 link o Kampanulama: http://www.jardineria.pro/foro/viewtopic.php?f=3&t=1005

Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 16:05
Na vrh
Lavandablue View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 601
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lavandablue Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 16:39
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

 

Uploaded with ImageShack.us

Prekrivač tla, prekrasna biljčica sa plavim cvijetičima, našla ime:  Ceratostigma!!!LOLLOL


Free,
Evo radi uporedjenja, par slika sa neta:

Ceratostigma willmottianum:


Ceratostigma willmottianum in October:

Ceratostigma willmottianum - Plumbago:

Ceratostigma willmottianum 'Forest Blue':                               Ceratostigma willmottianum Forest Blue 'Lice':


Ceratostigma plumaginoides:


Ceratostigma griffithii:


Ceratostigma plumbaginoides:

Ceratostigma plumbaginoides overhanging gravel path:





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.