Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zlatošipka - Solidago gigantea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zlatošipka - Solidago gigantea

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zlatošipka - Solidago gigantea
    Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 15:17
Zanima da li je netko u stanju nabaviti taj lijepi "korov" rasprostranjen gotovo po cijeloj Slavoniji a najvise na podrucju Baranje. U tom se podrucju najvise koristi za kasnu ispasu pcela.
Bio bi jako zahvalan kad bi mi netko omogucio da dodem do te biljke, hvala!

na sljedecem linku mozete pronaci informacije o toj biljci i di se moze naci.
http://www.pcelica.hr/zbornici/2.14.pdf


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 21:39
Dado, kod mene ima solidaga doslovce ko pljeve. Puna su ga zapuštena polja pa ti mogu poslati puna kola. Ja sam isto malo presadila prije par godina u svoju gredicu pa su me opet domaći pitali - a kaj ti taj drač tu raste?
Ako nije kasno, možeš ga dobiti na proljeće ako hoćeš. Mislim da je to najbolje vrijeme, zar ne?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 21:58
Hvala ana na ponudi, da li je to visoki solidago ili onaj niski? Na proljece nije nikad kasno ;)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 22:45
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

- a kaj ti taj drač tu raste?

to sam zaboravio komentirati. To je najgluplje i najiritantnije pitanje koje netko moze postaviti jednom vrtlaru! Ne kuzim kako netko moze pripojiti tako ruznu rijec jednoj prekrasnoj biljci opcenito samo zato jer raste divlja na polju! Pa sve nase vrtne biljke (ako izuzmeno razne kultivare koje su stvoreni) negdje u svijetu rastu divlje na zapustenim "poljima". Po toj logici cijeli neciji vrt je zapravo hrpa smeca i draca...sory ali takvo razmisljanje kod mene ne prolazi...a takvim ljudima zatvorim vrata svog vrta jer kod mene nemaju sta gledat osim mog preljepog i ponosnog draca! :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 22:46
Mislim da je visok oko 1,5 m. Kad sam vidla pitanje, išla sam pogledati u svoju knjigu i nađem podatak da ima 100 vrsta solidaga. Nisam nikad razmišljala o tome jer tu raste ko drač i ima ga stvarno puno, a sav je isti.
Ako hoćeš, podsjeti me na proljeće pa šaljem paket sadnica.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 23:25
kod nas rastu samo 3 vrste. Ova gigantea je visoka do 1,5 kako si napisala, stabljika je gola (ne dlakav) a glavice su male i gusce nego kod obicnog. ako si u mogucnosti provjeriti ili znas te detalje mogla bi biti ta vrsta.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2011 u 23:48
Da, to bi bilo to. Stabljika nije dlakava, nego glatka i skroz ima listove do cvata koji je bogat. Kad ocvate, ja vrhove biljke odrežem da mi se ne širi sjemenjem. Tak i tak mi se proširila korijenjem, a blizu su mi šparoge pa ga moram čupati. Ali, to je tak kad hoću drač u cvjetnjaku.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 12:55
e super! onda se cujemo na proljece pa se dogovorimo. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 00:06
Dogovoreno
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.