Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mihin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mihin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 12:48
Nije me bilo neko vrijeme pa samo da stavim u dnevnik da se je ipak uspjelo izorati ove godine smile128
klasa optimista
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 14:13
svratila sam malo na ovu temu i imam samo pohvaleClap zbilja si vrijedna i normalno je da ti uspijevaju biljkeClap i meni se sviđa kako ste napravili police od kamena za cvijećeThumbs%20Up
(mislim na tebe, nisam zaboravila obećanje.. uskoro..smile230
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2012 u 10:03
Jučer sam posjetila vrt i pomalo sam žalosna jer sve što je trebalo "prezimiti" je pojedeno od strane srna, zečeva i voluharica. Pojedeno je doslovno sve osim rukole i češnjaka. Čak je i dosta cviječa pojedeno a i ono što nije je potrgano je izgaženo pod stampedom srna. Dakle definitivno je prvi potez neki način ograđivanja i borba protiv voluharica. Sređivali smo i komposter koji se je sada slegnuo na jednu trečinu i koji je dobio podstanara štakora (to zaključujem po ogromnim kanalima i rupama unutra). Sadrzaj unutra smo malo preokrenuli s vilama i zaključili da je iznutra skroz suh i da se uopće ne razgrađuje, dodali smo malo stajskog gnoja, sve pokrili kartonom i na kraju sam zalila kantom gnojnice od koprive koja stoji tam još od jeseni. Naručila sam jednu prikolicu stajskog gnoja koju čemo pobacati po dijelu vrta prije tanjuranja i dvije bale sijena koje će mi nadam se biti dovoljne za početak za malčiranje, nadam se da će to biti dovoljno.
klasa optimista
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 20:20
Miha pozz, vidim da imaš isti problem kakav je pretprošle godine imala moja susjeda na brijegu, a koja ima veliki vrt odmah pored nas....
srne su joj uredno brstile sve što je posadila i prošle godine je odlučila ograditi vrt, a da to ne bude velika investicija na svakih metar i pol ili dva su zabili kolčeke visine cca 150 cm, možda više, a na njih stavili onu mrežu za prenjanje krastavaca (bit će je za kupiti kad krene sezona, mislim da je oko 40 kn kutija), dosta je visoka tako da je prošle godine imala predivan vrt u koji srne nisu zalazile....
nadam se da sam pomogla smile219
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 20:49
Jesi,o tome razmišljamo jer nam je žica momentalno prevelika investicija al me frka da će kroz tu mrežu prolaziti zečeki.
klasa optimista
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 21:01
Miha, posadi koju glavicu kelja, zelja ili salate viška da se namire zečeki pa će ostati i vama Wink neke stvari je teško izbjeći
nisu tako velika ta okeca od mreže pa se možda neće ni moći provući, a mrežu probajte pribiti čim bliže zemlji i možda pomogne
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 16:56
Ovu zimu su sve pojeli osim rukole i češnjaka, čak i dosta cviječa i crveni luk, ma doslovno sve smile50.
klasa optimista
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2012 u 19:01
Dakle sa drugim mjesecom kernula sam sa kučnom sjetvom prema mjesečevom kalendaru, dakle redom:

04.02. sijane artičoke, zijevalice, petunije, gazanije, sljez i hibiscus
07.02. sijan bosiljak
10.02. sijana maca
11.02 sijan luk i poriluk
14.02. sijana brokula, astre, cinije, caesalpinia, cvjetača, gazanija
16.02sijano salata, kelj, kelj pupčar, kupus, korabica, celer listaš
18.02. sijana paprika, rajčica patliđan, pepino, tamarilo, tikvica duga zelena, peruanska jagoda

Do sada je niknuo luk, cvjetača, brokula, zinnie, gazanije, astre, maca, artičoka, hibiscus, sljez, albisia, pride if maderia, caesalpinia, bosiljak, hibiscus, agerat plavi, zijevalice, petunija, orchid tree, elajer ružičasti i šlajer bijeli.

Dakle cijeli stan je u čašicama.


klasa optimista
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 11:07
Za vikend muž i ja planiramo napraviti malo klijalište od starih prozora na "polju" pa me zanima dal moze posluziti da u njega stavljam ove presadnice iz kuće?
klasa optimista
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 11:23
Marljivice, ne samo da si dosta posijala, već ti je i puno biljčica niklo!!  I meni dala poveću dozu adrenalina, pa krećem i ja u sijanje!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 13:16
Prošle godine sam ja sijala u klijalište od starih prozora, na podignutu toplu gredicu! A  posijala sam, rajčice, papriku, krastavce, kelj, kupus, cvjetaču, brokulu,dalije, kranjčece, grčki oleandar, kampanulice. Sve je lijepo niknulo i raslo, čak je grčki oleandar bio veći od onog kojeg sam pelcala od grančice!! A flanci rajčice su bili dva puta veći i čvršći od kupljenih koji su rasli u plasteniku!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 13:21
Ja bi ove kaj su niknuli u kući polako premještala tamo, nadam se da bu to funkcioniralo.
Koliko često moam takvo klijalište prozračivati da mi ne bi biljke strunule unutra?
klasa optimista
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:13
Puno je posla u tvom vrtu. Kako rješavaš problem zalijevanja u vrtu (možda si i napisala, a meni je promaknulo).
Sutra je novi dan.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 08:40
Zalijevanje riješavam sa nošenjem punog gepeka karnistera kad dolazim. Wacko Klijalište je sklepano i sad ga ovaj vikend čeka farbanje pa može u upotrebu. Osim toga nam baš i ne ide po planu, slama i stajski mi još nisu na vrtu, frezu imamo za ovaj vikend al izgleda da bu opet kiša prije pa će biti opet premokro za frezati. Na gredicama je ostalo dosta luka i češnjaka koji je polupojeden ali je ipak jedini koji je preživio zimu pa bi ga zaštitila vrteksom od lukove muhe sam nisam skroz ziher kad ga trebam pokriti i kak dugo držati pokriveno?


klasa optimista
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 11:03
sad sam te pronašla.jako lijepi početci.vidjela sam da si imala problem s bubicama u mrkvi.ako ju ne želiš špricati poreži joj sve lišće i ukloni bube.potjerat će novo,a mrkve će biti još deblje.Tako ja radim,jer ne želim kemiju
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2012 u 21:36
kuc, kuc, gdje je Mihaela, kako njezin vrt izgleda sada..., pretpostavljam da je sve zasađeno
hoćemo slikice
smile113
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.