Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mihin vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mihin vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mihin vrt
    Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 11:09
Dakle krenuli smo . Vrt se poceo raditi 25.7. . Zasadila sam grašak koji je fino niknuo ali sam mu po sredini gredice stavila red gnoja pa pokrila sa suhom travom i sad sam naravno pročitala da ga se ne smije gnojiti u toku rasta jer se samo razgrana a ne daje plod . Od onog kaj je niknulo posađene su još tikvice, radić, rukola, blitva, cikla i špinat te kelj i kupus i poriluk iz presadnica. I na kraju sam ostavila još dvije prazne gredice za luk i češnjak na jesen. Zemlja je ilovača i korov naravno raste ko lud. Ovo je za sada samo jesenski vrt za probu jer na jesen čemo pognojiti i zaorati na drugom mjestu.


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 11:15
A ovo su i dvije slikice sa samog početka,Nadam se da čemo ići u nedjelju pa ću poslikati kak sad izgleda.




Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 15:57
i sam početak dobro izgleda, dobro došao!
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 16:45
Ma sad je vec lijepse kad je nesto niknulo.Stavit cu slikice cim slikam Approve.
Sad sam u fazi učenja i proučavanja,planiranja ...I onda samo ko bu docekal proljece Confused
Pokušavam skupiti što više sjemena cvjeca jer sam veliki ljubitelj a i da ne bude sam ovak gola zemlja sa vrtom.

Btw,na slici je muzek sa kosilicom,ja sam MihaelaBig%20smile.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 17:02
Pomozite mi oko graška Wacko . Dakle niknuo je i visok je oko desetak cm.Ostavila sam po jedan u kucici i nakon toga stavila gnoj odozgora po stedini gredice (udaljen 20 cm od biljki) i sve pokrila suhom travom. Sad sam procitala negdije da ne voli takvo gnojenje jer se onda samo razgrana i ne daje plod koji je ionako upitan s obzirom da sam ga piknula 25.7. Sorta je "cudo amerike"

I zanima me dali ima sanse da mi cikla (sad je od 3-5 cm) uspije dozrijeti.Isto je sijana 25.7. sorta detroit?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Kolovoz 2011 u 21:55
I ja se učim o povrću, moj vrt je u gorju te imam samo jednu sjetvu.

Ovisi kakvu klimu imate u tom podneblju. Cikla bi možda i mogla jer je korjenasto povrće.

Trebala si prije sijanja potražiti pomoć pa bi ti se moglo napisati što je zgodno za kasnu sjetvu.

Morat ćeš dosta eksperimentirati i pitati i one koje poznaješ a siju, svaki savjet je zlata vrijedan.

Pusti to kako je niko, ako bude bude ne zamaraj se. Ako biljkama volja daz će sve od sebe , ako nije nema sile da ih natjerašWink

Pripremaj se i educiraj za proljetnju sadnju, imaš cijelu zimuSmile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 09:41
Ma sadnja je bila na brzinu jer sam tek sad uspijela doci do zemlje pa sam obisla par poljoapoteka,pitala kaj sad jos mogu posaditi i to piknula. Htjela sam se sad jos na jesen malo poigrati i uhodati i odma uloviti malo skole za proljece.
Druga stvar koja mi je bitna kod povrca i te zemlje je da bi "moj projekat" bio apsolutno bez ikakve kemije po sistemu sta naraste i prezivi to cemo jesti (naravno uz pomoc sredstava koja nisu kemijska a vidim da cu o tome ovdije imati sta proucavati preko zime) jer sam mama dva mala djecaka i povrtnjak je iskljucivo da bi znala sto im dajem za papati. Ja sam sama veliki ljubitelj cvijeca a cijeli zivot tu u stanu patim od nedostatka prostora i svijetla tako da ce mi se napokon ostvariti san o mome cvijetnjaku.smile106
klasa optimista
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 09:54
Zaboravila sam odgovoriti, vrt je u posavini na sat vremena od Zagreba.
klasa optimista
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 10:44
super si si odvojila gredice, na svakoj ćeš imat svoj plod, kod mene je to sve razbacano, neznam ako imaš sastrane mjesta od susjeda ili ako su oba komada vaši, tu bi ti bilo zgodno grah na kolce stavit, bilo bi zgodno... tak ja imam, a onda u sredini ostalo...
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 10:53
super si si odvojila gredice, na svakoj ćeš imat svoj plod, Big%20smile a onda sam sve pomijesala na njima LOL medu endiviju sam piknula rukolu,medu mrkvu vlasac (nema jos ni jednog ni drugog),medu špinat poriluk.....uglavnom sve sam spomiješala.

Što se veličime zemlje tiče ovo pokošeno je otprilike jedna četvrtina zemlje na raspolaganju,sad smo i ostalo pokosili.
klasa optimista
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2011 u 10:56
dobro ništa zato, imat ćeš mix, uvijek je bolje mixiranoWink
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 08:45
Evo slikica sadašnjeg stanja Big%20smile.

Prvo ponovno pogled iz daljine





Pogled na zametak cvjetnjaka i velika pusa i hvala Lorici10.



Poriluk



Kelj



Stevia



Doslovno mix gredica



Cikla



Rukola i endivija



Grašak



Špinat i poriluk




klasa optimista
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 09:09
pozzz Mihaela lijepo ti vrt izgled kao da nisi početnik smile141
samo što se tiće graška neznam jel ti niknuo tako rijetko ili si ga tako sijala....grašak se sije u kućice 6-7 sjemenki u jednu  on se tako podupire i raste...najbolje ga je sijati u kasnu jesen ili rano proljeće jer on više voli hladnije vrjeme i bolje rodi...sretno sa vrtlarenjem
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 09:24
To je niski grašak,posijala sam po tri u kućicu i i onda prorijedila i ostavila po jedan jer sam tak negdije pročitala.smile157
klasa optimista
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 12:04
ljepo ti je sve, al ćeš uživat u domaćoj hraniThumbs%20Up
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 18:21
Pa ne vjerujem bas da cu šta uspjet uživat ove godine al mi škola dobro dođe ko uhodavanje za proljeće.smile161
klasa optimista
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2011 u 18:54
e pa da, od nečeg se treba početThumbs%20Up
Na vrh
Mihaela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2007
Status: Offline
Bodovi: 401
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihaela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 20:39
Evo me ponovno....
Vrt napokon pocinje liciti na vrt i vide se zametci plodova LOL

Prve dvije male tikvice


Kelj počinje formirati glavice


Prve mahunice na grašku


Rukolu vec naveliko papamo


Cikla napreduje


I na kraju stidljiva mrkvica


U svakom slučaju napreduje čak i puno bolje nego što sam se nadala za pokusni vrt. Tikvice i grašak su mi baš uljepšali danBig%20smile,iskreno im se i nisam nadala LOL




klasa optimista
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 20:44
Clap za početnika, svašta lijepog i hranjivog ćeš imat iz svog vrtaThumbs%20Up
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2011 u 21:59
Drugi puta grašak možeš sijati bliže jedan od drugoga pa ćeš imati više a neće mu to biti loše.Inače sve ti  lijepo napreduje. Lijepo je ubrati iz svoga vrta.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.