Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tradescantia - Zebrina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tradescantia - Zebrina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 00:18
Sara, baš čudno. Moja je imala bijele pjege kad sam je dobila, to je bilo negdje lani u jesen. Vrlo brzo je te pjege izgubila i otad je zelena, skroz. A zakorijeni se kako je piknem u zemlju, za svega par dana.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 11:06
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Sara, baš čudno. Moja je imala bijele pjege kad sam je dobila, to je bilo negdje lani u jesen. Vrlo brzo je te pjege izgubila i otad je zelena, skroz. A zakorijeni se kako je piknem u zemlju, za svega par dana.



...Nina, od nekoga sam čula ili negdje pročitala da također voli svježije vrijeme i da su pjege izraženije kada je hladnije...možda je kod tebe pretoplo, kaj misliš?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 15:20
Tako je i meni rečeno, tako da vjerujem da će i moja uskoro pokazati pjegice.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 15:50
Nina,ona preko ljeta ima zelenu boju.A sada u jesen počinje dobivati rozu i tako bude čitavu zimu i proljeće.Budeš vidjela uskoro ti bude prava ljepotica.Ja je imam dvije godine i uvijek bude tako.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 05:18
Kamelia, e super.

OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Rujan 2013 u 18:49
Nina, evo kako izgledaju mlade:




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 06:57
Sara, tek sada vidjela tvoju sliku. Ma diiiiiiiiiiiiiiiiiiiivna je!!!! Ja sam moju (zelena ko tratina!) pretprošlog vikenda stavila u kuću. Neću da mi je neka nenadana bura slisti. Nisam bila (Hvar) dva tjedna, ovaj idem, i sva sam nestrpljiva da vidim ima li kakvih promjena.
 
Jedan mi je prijatelj obećao donijeti tradescantia andersoniana (virginiana, ne znam baš koja je), ima li je itko, zna li netko što o njoj?
 
A da se vratimo temi, zebrina je toliko lijepa na ovome niskom jesenskom suncu, blista k'o baršun. Zanimljivo je koliko ljudi nikada nije vidjelo zebrinu, i iznenadi se kada je ugleda. Njena je najveća prednost što mijenja boje kao kameleon, a prelijepa je u svim izdanjima.
 
 
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 06:59
Sara, jel' ti ono u velikom pitaru iznad "Mladenkin veo"? Čini se da jeste, ma i nju obožavam. Imala sam je na tone, onda sam je nekako zapustila, pa u jednom trenu shvatila da ću je izgubiti, sada njegujem jedan mali pitarić kao kaplju vode...Čini mi se da uz hibiskus najviše volim te kućne biljčice koje su tako lagane, a toliko zadovoljstva daju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 09:08
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Sara, jel' ti ono u velikom pitaru iznad "Mladenkin veo"? Čini se da jeste, ma i nju obožavam. Imala sam je na tone, onda sam je nekako zapustila, pa u jednom trenu shvatila da ću je izgubiti, sada njegujem jedan mali pitarić kao kaplju vode...Čini mi se da uz hibiskus najviše volim te kućne biljčice koje su tako lagane, a toliko zadovoljstva daju.


...je Nina, "Mladenkin veo" je...i ja ju obožavam kao i sve svoje tradeskancije...ne brini, ima je kod mene uvijek...svako proljeće ima neka nezgoda s njom, obično je požderu vrapci, skoro skroz pa do korijena, a ona se onda prekrasno obnovi...a tek ovi slatki bijeli sitni cvjetići...tako jednostavna biljka, a toliko radosti na pružaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 09:13
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Sara, tek sada vidjela tvoju sliku. Ma diiiiiiiiiiiiiiiiiiiivna je!!!! Ja sam moju (zelena ko tratina!) pretprošlog vikenda stavila u kuću. Neću da mi je neka nenadana bura slisti. Nisam bila (Hvar) dva tjedna, ovaj idem, i sva sam nestrpljiva da vidim ima li kakvih promjena.
 
Jedan mi je prijatelj obećao donijeti tradescantia andersoniana (virginiana, ne znam baš koja je), ima li je itko, zna li netko što o njoj?
 
A da se vratimo temi, zebrina je toliko lijepa na ovome niskom jesenskom suncu, blista k'o baršun. Zanimljivo je koliko ljudi nikada nije vidjelo zebrinu, i iznenadi se kada je ugleda. Njena je najveća prednost što mijenja boje kao kameleon, a prelijepa je u svim izdanjima.
 
 


...U međuvremenu sam ovu mladu tradeskanciju poklonila jednoj cvjetnoj prijateljici, a matična biljka, njena mama, je također dobila šarene vrhove...mislim da kod tebe, na Hvaru nije dovoljno hladno da bi se na tvojoj biljci one pojavile, možda kasnije u zimu kada jače osvježi kod vasSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 09:17
Nina, mislim da ove tradescantie koje spominješ su za vrt (klik), to su one s plavkasto ljubičastim cvetekima i zelenim lišćem za vrt, bar mi se tako čini...vidjela sam ih prodaji prošlog proljeća u MBM-u i rekla mi je prodavačica da traže dosta vode...to je sve što ja znam o njimaConfused!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 21:52

Je, Sara, to su vrtne, plavi cvjetić.

Onda čekam zimu da moja Blushing Bride porumeni.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2013 u 22:05
Za vrtnu tradescantiu mogu reći da je ponekad napast. Širi se svugdje, raste i između betona i tamo gdje nikad nije zalivena, osim kad padne kiša. Raste  svugdje, nezahtjevna je, imam je po cijelom gruntu!
Ali, kako nina kaže, plava je napast, pa joj se ponašanje oprašta.Smile
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 05:07
Dobre vijesti!!!!!!!!!!!!! Dobila i moja BB šarene vrhove, bijelo-roza, a tu i tamo i poneku bijelu pjegu. Iako je toplo kao u ljeto, ali očito ona osjeća nisko sunce, hladnije noći  i sve ostale parametre jeseni. Dakle, trebalo je samo strpljenja.
 
Dadinice, tnx za info o vrtnoj. Dobro je znati, pa je ne staviti u vrt ako se nema mjesta za "invadors-e"
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 09:07
Bravo za BBEmbarrassed, česitke gazdarici na strpljenjuWink!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 13:03
U pravu ste, za samo pet dana ja izvucem jednu od posadjenih reznica-kad ona vec pustila male zile!
E takve su biljke za mene nestrpljivu
Moja je ona sa zeleno bijelim prugama, vrlo svijetle boje.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 13:12
Ona na zglobovima odmah pušta žile.
U jesen orežem zebrine i držim u hladnoj prostoriji na prozoru do proljeća u vodi.
Sa velikim žilama u proljeće posadim pelcere u posudu. Pa ih i podšišam, pa za par dana imam nove pelcere, ako mi je ona zimska tura malo.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 13:48
To mi je mama dala desetak reznica podugackih, ona u kuci stalno drzi u visecoj saksiji na zidu i ima bas gusti slap lisca koje pada. Ma odusevila me, ja inace volim uglavnom biljke svijetlog lisca, nekako su mi atraktivnije. Pa jos ako ima sare...
Valjda ce biti nesto od ovoga. Skratila sam te reznice i pobola to sve u zemlju.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 14:12
Mislim da je preporuka za zebrine i tradeskantije (ove u posudama) da se svaku godinu orežu, ukorjene i ponovo sade. Tako se biljka pomlađuje. A stari korjen baci.
Pa ja zato to u vodu u jesen, a korjen sa iscrpljenom zemljom bacim.

Ova lila zebrina može na direktno sunce, a ona zelena šarena ipak mora imai malo hlad bude ljepša.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2014 u 14:47
Ova je dosta osjetljiva i nisam je uspjela sačuvati. Nikad je nisam poslije našla. Možda je više za ostakljene prostore.



A ovdje se vide dvije vrste.

Ova ljubičasta može na direktno sunce, a ova šarena zelean zahtjeva ipak hlada u toku dana. Hlad je učini bogatijom.


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 891011>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.