Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tradescantia - Zebrina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tradescantia - Zebrina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 11:41

Oceana,ovo su tvoji primjerci?????smile39

 

To su Dracene!!! smile227

 
Koji primjercismile39
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 11:42
Ma nisu moji nego ovdje u hotelu gdje sam trenutno... Dracene?!?!
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 12:00
Frida, divne su!


Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 12:24
...32 500 images....Geek... tražim je na googlu, ima sličnih, ali stabljika me zbunjuje...

Ažurirao oceana - 02 Prosinac 2007 u 12:26
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
oceana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 405
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje oceana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2007 u 13:30
Našla!smile213 Dracena Sanderiana White!
Hvala TIbore!
Položaj:puno sunčevog svjetla tijekom cijele godine.
http://www.wanderingsoflight.net/blog
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:19
Imam i onu sa Tiborove prve slike, ali kod mene tako sporo raste, slabo se grana, imam tri grancice, a cini mi se da nikad necu imati biljcicu koja na nesto lici. Bi li je trebalo necim pognojiti?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 18:42
Ja moje prihranjujem kao i sobno bilje i to je to.
Da to je zebrina i ona voli dosta vode kao i sve tradescntie, a voli i sunce.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 19:22
Ja imam godinama tu setkreseju ljubičastu i predivna je. Zimi jednostavno nestane, a onda u proljeće izviri, razgrana se i bude predivne ljubičasta boje sa sitnim roza cvjetićima- Jako j volim, jer je neuništiva.
Slika će biti u proljeće.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 10:02
evo slika moje malecke koju sam od mame zapelcala jesenas (ne gledajte ono malo čupavo koje ne znam ni šta je ni hoće li se primiti)
 
 
sada je moja tradescantia već počela puštati mlade listiće. još ću malo pričekati pa uslikam da vam pokažem
smile126
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2008 u 14:50
Slatkica je, alkemicar, mnogo bolja od moje.
 
Pitam se moze li se ova, kao sto se mogu neke druge tradescantie, poloziti na zemlju i pokriti malo, pa da pusti izdanke na mjestima lisnih pupova?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2008 u 08:56
to zaista ne znam.
možda se javi netko tko će znati malo više o tome
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2008 u 19:30
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Slatkica je, alkemicar, mnogo bolja od moje.
 
Pitam se moze li se ova, kao sto se mogu neke druge tradescantie, poloziti na zemlju i pokriti malo, pa da pusti izdanke na mjestima lisnih pupova?



Može , meni greškom ušla u drugu teglu i pustila lijepo korjenje.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2008 u 17:00
E, hvala Teak, onda cu je poloziti po pitaru.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2008 u 16:46
ja sam danas svoju preadila u onaj viseći pitar pa se nadam cvjetićima ovo ljeto Wink
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2008 u 15:55
A sta su joj cvjetici zanimljivi?
 
Za ovu zebrinu (ne moju nego ovu drugu, alkemicarevu) sam neki dan procitala da je u hladu zeleno-bijela, a na suncu da poljubicasti, i zaista je tako, vec je poljubicastila, za desetak dana samo nakon sto sam je izlozila suncu.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 11:20
Imam! I napokon sad znam kak se zove!smile188
Malo joj je sad već mračno i od kad je u kući lišće joj je jaaakooo posvjetlilo, ali čim ju stavim van na proljeće, vratit će onu krasnu crvenkastu boju!!


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2008 u 12:18
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

A sta su joj cvjetici zanimljivi?
 
Za ovu zebrinu (ne moju nego ovu drugu, alkemicarevu) sam neki dan procitala da je u hladu zeleno-bijela, a na suncu da poljubicasti, i zaista je tako, vec je poljubicastila, za desetak dana samo nakon sto sam je izlozila suncu.
 
pa ne znam baš da su zanimljivi, obični mali roza cvjetići, ali ja je do sada nisam imala, pa nisam ni uživala u njenim cvjetićima Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2008 u 10:24
I moja svekrva ih ima i jako se lako presađuju, samo staviš u zemlju pelcer i primi se bez problema!!!Thumbs%20UpRaste jako brzo i jako gusto!!!
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 11:39
Kod mene tradescantia palida raste napolju i na juznom i na sjevernom balkonu.Samo joj redovno zakidam vrhove i ona raste zbunasto.Jako je zahvalna dodje kao neka vrsta korova(neunistiva je).smile169
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2008 u 12:23
Moja ljubičasta tradescantia je podivljala... stavio u malu vazicu dva pelcerića prije nekih mjesec dana i sada imam ih sve skupa 5 jer je bacila mladice....
a gledajući vaše slikice sada sam se zaželio one zelene i ove prošarane bijelim....Cry
hoče netko biti tako dobar pa mi udijelit pelcerić??smile143
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.