Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Molim vas pomoć oko indntifikacije biljke
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Molim vas pomoć oko indntifikacije biljke

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Molim vas pomoć oko indntifikacije biljke
    Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 15:29
Molim vas da pogledate ove slike,meni izgleda kao goi bobice ali nisam siguran pa ako bi mi netko mogao pomoc bio bih jako zahvalan.
http://www.slike.com/slike/7medq.jpg
http://www.slike.com/slike/7rcw9.jpg
http://www.slike.com/slike/xO8V.jpg
http://www.slike.com/slike/JbUpK.jpg
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 15:43
glog, divlja ruža = šipak
Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 16:27
hmm,a šta je onda na kraju,volio bi znat tocnije,vise mi lići onda na plodove divlje ruže
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 16:40
Vjerojatno Rosa canina
Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 18:06
ok,pretpostavljam da je to ipak rosa canina,dali se njeni plodovi mogu prerađivat ili prodavat,jel imam u planu otvorit svoju domacu eko poljoprivrednu firmu,naravno ne preko noci,ali me zanima sad sta sa tim plodovima
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 21:16
mogu se sušiti za čaj, može se raditi pekmez, a ako imaš džep bez dna i puno strpljenja, volje i viška fizičke i psihičke energije, želim ti sreću, samo onda nemoj posustati.
Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2011 u 22:00
imam svega osim džepa bez dna,mislim imam i to kad je probušen,Smile,ali dali mi možeš to sa sto postotnom sigurnoscu rec da je to stvarno taj šipak
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 08:12
je, to je divlja ruža šipak, odrasla sam na selu pa znam, susjeda je pravila prefini pekmez od njega, samo je to puno previše posla, treba one sitne dlaćice koje su ko trnje procjediti kroz gazu, da kasnije ne pikaju po nepcu i grlu.
Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 11:11
a zato i nisam siguran dal je stvarno to to,jel na tim plodovima nema tih dlacica,obicni goli plodovi
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 11:15
Dlačice su u šipkuWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
vlad66 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vlad66 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Rujan 2011 u 12:13
interesantno,hvala svima na pomoci,
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.