Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijamski tulipan - Curcuma alismatifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijamski tulipan - Curcuma alismatifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 09:20
U kasnu jesen, kad temperatura padne ispod deset stupnjeva, nadzemni dio će se osušiti. Izvadi gomolje iz zemlje i pospremi ih na suho i tamno mjesto do proljeća.
Kad temparetura zemlje bude preko deestak stupnjeva, posadi gomolje u zemlju i obilnije zaljevaj dok biljka ne krene.

Curcuma alismatifolia nema veze s tulipanima, a ako je želiš u svom vrtu možeš je naći u robnim centrima na odjelu prehrane - korijen kukrume. Zna je se naći i na odjelu s cvijećem ali je onda 15-20 puta skuplja.

Bebač, nadamo se da smo ti pomogli, bar malo.

Ako voliš ekspemirentirati naribaj malo korijena u rižu ili u tijesto za kruh.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 12:07
   @BožikovineBravo!Hvala na odgovoru,sad je sve jasnije!
Nebih ja experimentirala s ručkom, nisam ti ja za toCorn%20on%20the%20cob 





Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 18:15
Evo krumpirčića curcumeThumbs%20Up Izvadila sam ih iz zemlje iz puke radoznalostismile39

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 10:41
Dobro zgledaju...meni se dopadajuThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
aghataurbas View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aghataurbas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 12:52
neobična je, ali jako lijepa.. 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 22:07
Danas su mi poštom stigli gomolji bijele curcumeThumbs%20Up
Mojoj sreći nije bilo kraja, kad sam vidjela da nakon mjesec dana puta oko svijeta, izgleda zdravo i sviježeEmbarrassed 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 22:23
Bebi!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 18:50
Ima li tko od mojih cura iz ekipe 051  a da mu je vani? Neću ništa više za kuću..makar je prekrasan, vidjela sam ga ljetos u jednoj cvjetarni ali nisam kupila smile209
 
 
Rijeka

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 19:02
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Ima li tko od mojih cura iz ekipe 051  a da mu je vani? Neću ništa više za kuću..makar je prekrasan, vidjela sam ga ljetos u jednoj cvjetarni ali nisam kupila smile209
 
 
Biljki zimi odumire nadzemni dio, tako da skladištenje tih nekoliko gomolja nije neki veliki problemEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2011 u 19:18
Dakle, može biti vani u zemlji ili u važu ( ja sam na moru)
Rijeka

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Studeni 2011 u 09:57
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Dakle, može biti vani u zemlji ili u važu ( ja sam na moru)
Gomoljima idu van iz zemlje zimi, zamotaju se u novinski papir pa u magazin do proljeća.Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 00:57
Jeste li ga gdje vidjeli za kupiti? Bebolina gdje si ga naručila?
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2012 u 11:12
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Danas su mi poštom stigli gomolji bijele curcumeThumbs%20Up
Mojoj sreći nije bilo kraja, kad sam vidjela da nakon mjesec dana puta oko svijeta, izgleda zdravo i sviježeEmbarrassed 
 
Od kuda ga naručuješ Bebolina? Ja bih ipak naručila, jako mi je lijep i bijeli i roza.
Rijeka

Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2012 u 18:18
Originalno poslano od člana Mira K Mira K napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Danas su mi poštom stigli gomolji bijele curcumeThumbs%20Up
Mojoj sreći nije bilo kraja, kad sam vidjela da nakon mjesec dana puta oko svijeta, izgleda zdravo i sviježeEmbarrassed 
 
Od kuda ga naručuješ Bebolina? Ja bih ipak naručila, jako mi je lijep i bijeli i roza.
Kupila sam ih na e-Bay-u
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.