Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijamski tulipan - Curcuma alismatifolia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijamski tulipan - Curcuma alismatifolia

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sijamski tulipan - Curcuma alismatifolia
    Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 11:28
Dobila sam ovu prekrasnu biljku na poklon zove se Curcuma ili citverov korijen.Tražila sam ju ovdje na forumu ali ne mogu ju naći ili je nema.Ima li ju možda netko?
 
čovjek uči dok je živ
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2009 u 13:23
Prekrasna je, ja bi jednu! Inače znam za kurkumu začin, to je žuti prah, koristi se slično kao šafran, ima ga u curryju, zapravo je osnovni sastojak u curry začinu. Ne znam ima li veze s ovom biljkom...
Na vrh
amarilis.bl View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amarilis.bl Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 18:30

Cvet biljke koju si postavila je predivan al iskreno receno prvi put cujem za nju... hvala sto si nam obogatila postojece znanje o cvecu

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 08:57
Ovaj cvijet sam prvi put vidjela ovog proljeća u baumaxu, jako zanimljiva biljka. Baš kad pomislim kako poznajem dosta cvjeća opet se pojavi na našem tržištu neki novi u koji samo blenem.Wink

Evo nešto o njenom uzgoju i njezi. Tekst je s net-a

Curcuma je višegodišnja biljka porijeklom iz Malezije. Cvjeta od svibnja do studenoga. Cvjetovi su na mesnatim stabljikama i liče na uspravni klas. Traži dosta svjetlosti, ali ne direktno sunce. Prihranjuje se jednom tjedno tijekom čitavog perioda rasta tekućim gnojivom za cvjetnice. Voli povećanu vlažnost zraka i svakodnevno orošavanje. Zalijeva se svaka 2-3 dana tijekom cvatnje, jednom tjedno od listopada do ožujka. Rizomi se presađuju svake godine u veću posudu. Zimi se ostavlja da miruje natemperaturi od 15 stupnjeva. Ljeti se iznosi van na mjesto zaštićeno od vjetra. Može da živi najmanje tri godine ako miruje zimi a ako je vlažnst zraka dobra.


Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2009 u 22:01
Danas sam je i ja dobila.Iako znam za nju ne znam baš puno o njoj.Sad ćemo malo iskustva podjeliti.
Slavonko,kako tvoj napreduje nakon mjesec dana?
Na vrh
SLAVONKA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1489
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SLAVONKA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 08:07
Shasha cvjetovi su prošli,listovi koji su bili mali su dosta narasli i puno malih listića izlazi iz zemlje.Još ju nisam presadila jer je u dosta velikom cvjetnjaku i zalijem ju kad i svo ostalo cvjeće.
čovjek uči dok je živ
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 08:40
Dok je cvala,jesi je zaljevala svaka 2-3 dana?Čini mi se previše često.
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2009 u 23:06
Hvala Slavonko.I ja ću ga takoWink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 18:49
Ovaj me ljepotan svojim bujnim cvjetanjem veselio cijelo ljetoEmbarrassed Sad već pomalo pokazuje da se umorio i da mu je mirovanje potrebno.
Ovo je prva godina da je kod mene, pa neznam da li je bolje da ga izvadim iz zemlje i pospremim na suho i hladno mjesto u kući, ili da ga ostavim u zemlji.
Svako Vaše iskustvo i savjet su dobro došli.
HvalaSmile
 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:17
bebolina nemoj misliti da se šuljam za tobom smile199,samo tamo gdje si ti tamo je i predivno cvjeće...
ovaj sijamski tulipan ti je jako zanimljiv i neobičan. Izgleda mi skroz drugačije od bilo kojeg cvjeća i ima ljepu nježnu boju cvjetova...ja bi ga vjerojatno izvadila i na tamno i hladno ako nije već u vrtu ali nek ti se još neko javi ko ima više iskustva. Ja ti samo želim da što dulje opstane kod tebe jer je zanimljiv i rijedak jer ga još nisam vidla...sretno Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 20:41
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

bebolina nemoj misliti da se šuljam za tobom smile199,samo tamo gdje si ti tamo je i predivno cvjeće...
ovaj sijamski tulipan ti je jako zanimljiv i neobičan. Izgleda mi skroz drugačije od bilo kojeg cvjeća i ima ljepu nježnu boju cvjetova...ja bi ga vjerojatno izvadila i na tamno i hladno ako nije već u vrtu ali nek ti se još neko javi ko ima više iskustva. Ja ti samo želim da što dulje opstane kod tebe jer je zanimljiv i rijedak jer ga još nisam vidla...sretno Wink
Samo se ti šuljaj, možda se u još nešto zaljubišLOL
Zaista bi mi bilo žao da s ovom ljepoticom nešto krivo napravim i da je zbog neznanja izgubim
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 21:22
Pretpostavljam da ima lukovicu a s njom mislim da ne možeš pogrješit...većina lukovica zahtjeva mirovanje na hladnom i suhom,vjerojatno i ova..nadam se da ne grješim da nebudem ja ovaj nesretni kompjutor smile229
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:19
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Pretpostavljam da ima lukovicu a s njom mislim da ne možeš pogrješit...većina lukovica zahtjeva mirovanje na hladnom i suhom,vjerojatno i ova..nadam se da ne grješim da nebudem ja ovaj nesretni kompjutor smile229
Nema lukovicu, ima neke gomolje, zato i jesam u nedoumici šta s njima.
Ova fotka gore, fotkana je početkom juna, a ove fotke niže su od večeras. Na njima se vidi koliko se razmnožila, skoro pa je dupla od onda kad sam je kupila. Malo sam pročačkala zemlju i pod prstima osjetila puno, puno krumpirčića veličine oraha.
 

 

 

 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:22
Bebi, jel ti koji gomoljčić viška??  Ako da, preporučujem se, naravno!!

edit moderator: molim pridržavati se pravila foruma, pročitaj Pravilo 9.1.
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:27
Za dobrim se konjem prašina diže smile71
U ovom se slučaju prašina diže za našom bebolinom....e, poduči i nas ostale smrtnike Wink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:28

Možda i budeSmile tko zna

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:32
Ako je u pitanju gomolj, možda onda ipak ne ni trebao van zemlje, nego samo smanjit zaljevanje da mu se osuše listovi...mislim da ti je tako najbolje ali pričekaj za svaki slučaj i druga mišljenja...bit će nešto bez brige Thumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:34
Originalno poslano od člana 2201tea 2201tea napisao:

Ako je u pitanju gomolj, možda onda ipak ne ni trebao van zemlje, nego samo smanjit zaljevanje da mu se osuše listovi...mislim da ti je tako najbolje ali pričekaj za svaki slučaj i druga mišljenja...bit će nešto bez brige Thumbs%20Up
Koliko ja znam, nadzemni dio u mirovanju potpuno nestaneStern%20Smile
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Rujan 2011 u 22:43
Vrag mi nije dao miraSmile naručila si ja tri krumpirčića bijelesmile39
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2011 u 08:49
Da, bebolina, slažem se s tobom. Zato sam i rekla da bi trebalo smanjiti zaljevanje da listovi odumru, tako će odumrjeti i cvjetovi i kad ponovo počneš sa zaljevanjem, onda bi trebao ponovo početi listati...
ali potpuno te razumijem što nisi imala mira, ovaj bijeli božanstveni smile93
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.