Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Bolesti biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - siva pljesan na zemlji cvijeca
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


siva pljesan na zemlji cvijeca

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: siva pljesan na zemlji cvijeca
    Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 11:56
pozdrav ljudi, iman jedan problem. nedavno san presadivala zeleno-bijeli puzavac i do sada se sve uvatilo. problem je da sam u jednom pitaru nasla po povrsini zemlje kao nekakvu nakupinu pljesni, bijelo-sive.ima jako intezivan miris, odnosno smrdi. dva puta san je uklonila ali se opet vraca. zasada je puzavac u redu,ali do kada? ne ulivan mu puno vode, uredno se brinen za njega. molin pomoc!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunsett View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunsett Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2011 u 18:10
Plijesan se na zemlji javlja onda kada, zbog nedostatka kisika i zraka među česticama zemlje dolazi do raspadanja organskih tvari. Uglavnom je to pozitivan proces za biljku jer se time oslobađaju hranjive tvari u zemlju. Imam i ja jednu takvu biljku koja rado zapljesnivi zemlju a kad dođe do toga, onda ja samo smanjim zalijevanje i razrahlim površinu sa čačkalicom i odmah nema plijesni.
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2011 u 14:43
joj tek sam sad vidila post,hvala puno,ne balavi vise :D
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 12:45
Pospi površinu izmrvljenim drvenim ugljenom ( ne pepelom), to će ti dugoročno sterilizirati zemlju a i hraniti biljku. Smile

Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
lodeco View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lodeco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 14:12
merci :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.