Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Voće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mango
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mango

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2011 u 01:14
I kod mene je bio slučaj sa dvije klice,mislim da je to kod manga čest slučaj da ima dva zametka.Dosada sam uzgojio dva manga pa bih prenio moje iskustvo.Sjemenke sam prije naklijavanja dobro očistio od mesa,dobro sam ih iščetkao pod vodom.Jednu sjemenku sam stavio u zemlju(treset)onim debljim krajem otprilike jednu trećinu dužine sjemenke,drugu sam samo položio na zemlju,prije mi je iznikla ova koju sam samo položio.Temperatura je bila između 23 i 30 °C,vlaga malo povišena,povremeno sam sjemenke orošavao.Oba manga su već odavno vani i lijepo napreduju
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2011 u 22:39
Pozdrav mangoljupci :)

Ja sam pokušavao u nekoliko navrata posaditi mango, i svaki put mi klica pusti korjen, i onda stane i gotovo.
Ali ove godine sam posadio kosticu od potpuno zrelog manga, sa Thailanda, i jako lijepo mi raste na balkonu.
Drago mi je da je nekima od vas uspjelo s mangom kupljenim ovdje! Lijepa biljka!
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2012 u 20:58
Nakon sto sam pojela mango izvadila sam kosticu i posadila u dio  zemlje i pijeska jer sam negdje davno procitala da su iz pijeska super nicali. Evo vec je duze vrijeme u posudici, nastojim da je pijesak relativno vlazan i primjecujem da se sjemenka dobro drzi. Strah me dirati da slucajno ne ostetim izdanak al mislim da ce brzo izaci na vidjelo. Drugu sjemenku sam posadila u zemlju i od nje nema nista. Posudu drzim na suncu u laganoj zavjetrini tako da mu je uvijek toplo. Nadam se da ce ubrzo pokazat listice. 
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 22:09
Upravo sam stavio svoju   sjemenku   manga i   avokada   u vodu!StAvio sam ih na čačkalice i    pola   viri iz vode(dijela sjemenke)!Valjda će   nekaj biti!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2012 u 23:09
KOd mene avantura sa mangom nije uspijela,ako imate dajte koju slikicu vašeg drvca! ,Sutra gehen ins Konzum po mango i avokado,bum si ja uzgojil stabalce ,obećao sam sam sebi,jako sam uporan!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 21:38
Mango ti neće klijati u vodi,tako može avokado ali ne i mango.Za mango je dobro uzeti kiseli treset ili mješavinu treseta i perlita,umjerena vlažnost,previše vlage uzrokuje propadanje klice.Prvo izlazi korijen,a tek potom raste nadzemni dio.Kad kupujete mango gledajte da je što zreliji i svježiji.Mislim da ako su bili predugo u frižideru,skladištu,da im sjemenka propadne,neke sjemenke vrlo brzo propadnu,a možda je to i stoga što sjemenke nisu bile dovoljno zrele kad su ubrane,plodove beru ranije da bi što duže bili svježi zbog transporta i trgovine.
Avokado mi je uvijek bolje nicao ako bih ga držao na suhom par mjeseci pa tek onda sijao.Može u vodu ali može se i odmah sijati u zemlju-treset-perlit.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 22:06
ImAš li koju biljčicu sa slika,koliko si ji do sada uzgojio/la?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 22:19
Lanjske biljke su mi propale ovu zimu,od ove godine imam dvije,i dva avokada.Možeš ih vidjeti na mojim slikama-travin vrt,slika 2044.Mangosi su u dnu slike,iza,puno veći je jedan avokado.Sada su malo veći,u plasteniku su i nadam se da će bar jedan preživiti.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 21:23
bum Navratil u vaš vrt,hvala na pozornosti!
Na vrh
mateaea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mateaea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 20:54
Dakle evo kupila sam mango, kora mu je zelena ali iznutra je narančaste boje i onako kiselkastog okusa..čitala sam kako ga posaditi i još mi sve nije jasno. Dakle prerezala sam i rastvorila plod no koštica (ono tvrdo) mi je ostalo u mesu ploda, a sjemenka je ispala. Čitala sam svakakve načine posađivanja (staviti u vodu , odmah u zemlju itd.) ali ja sam se odlučila za držanje u vodi sve dok ne pusti korijenje i onda ga posaditi u zemlju no malo me brine to što mi je koštica ostala zajedno sa plodom pa dali to tako mora da samoo sjemenku (u obliku sjemena graha) stavim u vodu pa onda u zemlju ili bi moralo odmah ići u zemlju sa košticom? i dali ako stavljam sjemenku u vodu držim je prvo dva dana i onda joj zabodem tri čačkalice da može biti pola u vodi a pola vani kao što je prikazano na ovoj slici?
Na vrh
mateaea View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mateaea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2013 u 21:00
http://www.google.hr/search?q=sjeme+manga&rlz=1C1CHMO_hrHR509HR509&um=1&ie=UTF-8&hl=hr&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=-BsMUdTsGciB4gT5woCoCQ&biw=1366&bih=667&sei=-xsMUaDCKuSQ4gT_pICwDA#um=1&hl=hr&tbo=d&rlz=1C1CHMO_hrHR509HR509&tbm=isch&sa=1&q=ko%C5%A1tica+manga&oq=ko%C5%A1tica+manga&gs_l=img.3...15104.19350.5.19568.14.5.9.0.1.4.195.814.0j5.5.0...0.0...1c.1.2.img.pnRR69q26uY&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41867550,d.bGE&fp=a843a286a59270be&biw=1366&bih=667&imgrc=HrbvF3cpXNbbXM%3A%3B-f0KjnB-vIo-hM%3Bhttp%253A%252F%252Fimg602.imageshack.us%252Fimg602%252F9075%252Fimag0604medium.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpalmapedia.com%252Findex.php%253Ftopic%253D1056.75%3B800%3B479

evo pravi link od slike ako netko ne vidi
Na vrh
goran44 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 18 Listopad 2012
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 128
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje goran44 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2013 u 06:50
Najbolje je da se izvadi jezgra iz tvrde koštice iako možeš i cijelu položiti u zemlju. Namjerno kažem položiti jer se sjemenka mora položiti u zemlju na dubinu 2-3 cm od površine. Bolje bi bilo da se jezgra izvadi iz koštice. Ja sam posadio prije dva dana 6 komada manga pa ćemo vidjeti što će biti, ako mi se svi prime bit će za podijeliti.
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2013 u 21:25


Evo prinove,ovo stabalce je izraslo u 4 dana,raste ko iz vode.
Na vrh
Geography View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2013
Lokacija: Lukavac, Bosnia
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Geography Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2013 u 21:51
Posađen mango treći ove godine. Dvije sjemenke su istruhle pa se nadam da će ova uspjeti kako kažu treća sreća


Na vrh
Memphis View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 10 Kolovoz 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Memphis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2013 u 12:45
Ja sam posadio 2 komada i oba su mi izrasla. Sad su došli do visine nekin 20tak cm i tu stoje već neko vrijeme ne znam što sllijedi!
 
Uglavnom kad ga sadite košticu treba natopiti u posudu s vodom i tako ostaviti 48h. Nakon toga vanjsku koru oprezno skinuti ali pazit da ne oštetite unutrašnju košticu koja bi već tebala početi nicat ako ne bude kasnije u zemlji. Nakon toga posadite je u teglu sa zemljom i redovito zaljevajte jer traži puno vode te stavite u prostoriju negdje gdje ima sunca ...
 
Moj je ovakav već neko vrijeme ...
 
Na vrh
nutela View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nutela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2013 u 10:42
i kod mene je stao na priblizno istoj velicini. nisam sigurna sta mu nedostaje Confused vjerovatno mu vlaznost zraka ne odgovara.
sijala sam ga na isti način, prvo je bio par dana u vodi pa tek onda u zemlju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.