Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Zanimljivosti o cvijeću i biljkama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarica

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 00:44
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Znači li to da ćemo gledati tvoj vrt u nekom od sljedećih nastavaka Vrtlarice? Mislim, je li kod tebe snimala prilog? 




hehe da bar! ne ne, upoznao sam je dok sam kupovao njezinu knjigu, dobio posvijetu i pozvao je k sebi ako bude imala vremena :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 23:24
Znači li to da ćemo gledati tvoj vrt u nekom od sljedećih nastavaka Vrtlarice? Mislim, je li kod tebe snimala prilog? 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 22:58
Ja sam prije par dana imao cast upoznati nasu dragu vrtlaricu uzivo :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 22:20
Pa već su dvije ili čak tri nedjelje nove emisije, a ne reprize.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 19:44
Do sada smo gledali reprize Vrtlarice,barem ja na svojoj TV.
Nadam se da ima i novijeWink
čekamConfused
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 12:40
a ja sam se zabavila orezivanjem i prebacivanjem tegli s clematisima i zakasnila na emisiju

pokušala sam preko onog defektnog linka od htva, ali svake 2 sekunde zastajkuje Unhappy
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 10:36
Volim Korneliju od kada se prije nekoliko godina pojavila svojim prvim prilozima na TV i rukama bez rukavica čeprkala po zemlji.
                  No, to ne znači da sam oduševljena Vrtlaricom. Naročito, barem ja osobno, ovom posljednjom. Prilog o danskom uzgajivaču i dizajneru cvijeća i još k tome star 12 godina bio je predugačak i dosadan. Sve tamno, sivo, imala sam osjećaj da sam na kraljevskom dvoru za vrijeme Hamleta. Mislim, ispričavam se, ne bih htjela podcjenjivati, ali to je moje mišljenje.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 09:57
Slažem se s Anaidinom prosudbom emisije Vrlarica i da napomenem  da nisam razočarana, jer nisam ni očekivala previše stručnu emisiju. Tema zanimljivih vrtlarima amaterima kod nas nema, Na radiju petkom Kako zemlja diše, na TV zasad samo Vrtlarica. Mislim da je emisija hvale vrijedna upravo zato što ruši barijere u glavama ljudi. Baviti se zemljom na nekoj maloj okućnici, vrtlariti, prekrasan je i koristan hobi. Meni se posebno dopada odnos čovjek-priroda, kako nam ga Kornelija prezentira vlastitim iskustvom i upoznavanjem s drugim vrtoljupcima. No tko će napraviti 30-minutnu emisiju, a da svi budu zadovoljni. A što se tiče savjeta i pitanja, jel ih tko postavlja na forumima? Malo. Pa ljudi koriste Google i ostale blagodati moderne tehnologije.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 06:31
Krenula je nova sezona vrlarice Smile 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 21:20
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Viridarivm, dal mozda znas na kojem programu je ta emisija o vrtu, imam nekoliko slovenskih progr.
Inace nemam naviku gledanja TV prijepodne ili rano predvecer, mora biti zbilja jako dobra emisija ili grdo vreme, pogotovo sada kad budu poceli vanjski radovi.
Ni ja je više ne mogu gledati,inače je subotom popodne na prvom programu Slovenije,mislim da se zove Na vrtu

mislim da je SLO1, zove se na vrtu,ide nakon duhovne emisije.ima odlične praktične savjete,kratke i sažete,ne pričaju priču,jedino što nekad zimi stave recepte ili ikebanu pa je malo dosadno bilo.Slažem se sa malim kaktusom, nisam je nikad gledao u ljeto ili proljeće nego samo kad je koma vrijeme
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 20:29
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Viridarivm, dal mozda znas na kojem programu je ta emisija o vrtu, imam nekoliko slovenskih progr.
Inace nemam naviku gledanja TV prijepodne ili rano predvecer, mora biti zbilja jako dobra emisija ili grdo vreme, pogotovo sada kad budu poceli vanjski radovi.
Ni ja je više ne mogu gledati,inače je subotom popodne na prvom programu Slovenije,mislim da se zove Na vrtu
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 20:25
Viridarivm, dal mozda znas na kojem programu je ta emisija o vrtu, imam nekoliko slovenskih progr.
Inace nemam naviku gledanja TV prijepodne ili rano predvecer, mora biti zbilja jako dobra emisija ili grdo vreme, pogotovo sada kad budu poceli vanjski radovi.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 23:47
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Vrtlarica je, moje je mišljenje, emisija iskusne zaljubljenice u prirodu  i biljke (koja je uz to i pejzažni arhitekt) koja tu svoju ljubav na vrlo jednostavan i krajnje pristupačan način želi podijeliti sa svojim gledateljima.
 
Mene osobno oduševljava lakoća pričanja i obraćanja urednice i voditeljice emisije, uz odličnu kameru i pomno birane detalje. Svijet oko nas je jako lijep, to posebno mi svakodnevno naglašavamo - a vrtlarica to pokazuje kamerom, fotografijom, detaljima, kadrovima..
 
Nisam sigurna da je Vrtlarica mišljena kao neka stručna emisija u smislu obraćanja osobama koje se profesionalno bave cvjećarstvom, povrtlarstvom, zemljoradnjom..jer da bi bila takva emisija potrebna je suradnja puno više stručnjaka, botaničara, agronoma, meteorologa, biologa, kemičara, ekologa.. A ona nas uglavnom sama provodi kroz teme o cvijeću, povrću, vodi u goste zanimljivim ljudima i priča tople ljudske priče. Ovo je emisija zabavne redakcije i kao takva odlično ispunjava svrhu. Razumijem da su tu stručnjaci tog posla pomalo razočarani.
 
Uz to, svi mi koji smo na CiF-u već smo u godinama forumskog života puno toga naučili slušajući i čitajući naše stručnjake (Baka Bea, Dado, Fermina Daza, u novije vrijeme i Viridarivm i mnogi drugi...), iz iskustva mnogih drugih forumskih dragih ljudi puno toga zapamtili, probali u vlastitim vrtovima i mislim da je teško zadovoljiti našu potrebu da nam Vrtlarica donese neke nove velike spoznaje..
 
Ja ju osobno jako volim pogledati, neobavezno, i kao što rekoh najviše mi se sviđa činjenica da vjerujem u ono što Kornelija priča. Iskrena je, autentična. Voli prirodu i našla je načina tu svoju ljubav na nas prenijeti..
 
Meni je bilo jako drago kad sam otkrio da ima na tv neka emisija o bilju, i nadam se da će prerasti u emisiju za vrtlare,ne samo u zaljubljenike lijepe fotografije.Do tada se sa nostalgijom prisjećam emisije koju je 80tih uređivao Velimir Đuretić.Sjećam se da sam slučajno upalio telku baš kad je bila prva epizoda.Snimali su u vrtu obitelji Meštrović i novinar je ukopao prvu štihaču.Dalje je sve islo temeljito i sistematski.Jurio sam iz škole da ne zakasnim i ne propustim niti jednu epizodu.Na tv Slo ima subotom odlična emisija na vrtu,ali više ne mogu uhvatiti signal od kad je dtv digitalizirana
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 22:02
Godinama sam pratila serije emisija na nekim njemačkim programima i u komparaciji sa tim emisijama "Vrtlarica" nije bog zna što.

Unatoč tome, gledam ju jer je jedina emisija te vrste kod nas...

Po mome, u tom vremenu koliko traje emisija trebala bi nam puno više toga dati.
Jest da je prekrasan doživljaj gledati usporene snimke letećih kapljica vode, ali ta emisija bi trebala biti prvenstveno informativna i poučna... Mislim da neznaju napraviti emisiju u kojoj će se gledateljima nešto koncizno prenijeti.  Kada bi izrezali sve nekorisne kadrove i sve preopširnosti, ostalo bi svega par minuta koje su nam zaista bile od koristi.

No, nadam se da će se sa vremenom nešto promijeniti na bolje.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 19:55
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Thumbs%20Up Anaida. To je emisija za gušt s ponekim dobrim savjetom za nas koji nismo profesionalci.
 
Anaida, Otok Thumbs%20Up to je i moje mišljenje. Ne vidim razloga zašto trpati emisije u isti kalup; emisije mogu i trebaju biti raznovrsne upravo onoliko koliko interesa za raznovrsnošću ima. Treba ih samo imati što više sa što više različitih pristupa temama.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:52
Thumbs%20Up Anaida. To je emisija za gušt s ponekim dobrim savjetom za nas koji nismo profesionalci.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2012 u 14:47
Vrtlarica je, moje je mišljenje, emisija iskusne zaljubljenice u prirodu  i biljke (koja je uz to i pejzažni arhitekt) koja tu svoju ljubav na vrlo jednostavan i krajnje pristupačan način želi podijeliti sa svojim gledateljima.
 
Mene osobno oduševljava lakoća pričanja i obraćanja urednice i voditeljice emisije, uz odličnu kameru i pomno birane detalje. Svijet oko nas je jako lijep, to posebno mi svakodnevno naglašavamo - a vrtlarica to pokazuje kamerom, fotografijom, detaljima, kadrovima..
 
Nisam sigurna da je Vrtlarica mišljena kao neka stručna emisija u smislu obraćanja osobama koje se profesionalno bave cvjećarstvom, povrtlarstvom, zemljoradnjom..jer da bi bila takva emisija potrebna je suradnja puno više stručnjaka, botaničara, agronoma, meteorologa, biologa, kemičara, ekologa.. A ona nas uglavnom sama provodi kroz teme o cvijeću, povrću, vodi u goste zanimljivim ljudima i priča tople ljudske priče. Ovo je emisija zabavne redakcije i kao takva odlično ispunjava svrhu. Razumijem da su tu stručnjaci tog posla pomalo razočarani.
 
Uz to, svi mi koji smo na CiF-u već smo u godinama forumskog života puno toga naučili slušajući i čitajući naše stručnjake (Baka Bea, Dado, Fermina Daza, u novije vrijeme i Viridarivm i mnogi drugi...), iz iskustva mnogih drugih forumskih dragih ljudi puno toga zapamtili, probali u vlastitim vrtovima i mislim da je teško zadovoljiti našu potrebu da nam Vrtlarica donese neke nove velike spoznaje..
 
Ja ju osobno jako volim pogledati, neobavezno, i kao što rekoh najviše mi se sviđa činjenica da vjerujem u ono što Kornelija priča. Iskrena je, autentična. Voli prirodu i našla je načina tu svoju ljubav na nas prenijeti..
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 19:55
Zgodno napravljena emisija . Uvijek ima nešto zanimljivo za vidjeti i čuti. Bilo bi super kad bih nakon intervijua s ljudima , par slikica i savjeta dala barem desetak minuta za prave vrtlare što mogu raditi u to vrijeme , za početnike kako organizirati pozicije biljaka i općenito uređenjem, .... Bilo bi puno korisnije :)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 15:46

Ponovo sam čula najavu Vrtlarice. Danas će biti 4-ta od 6 odabranih epizoda već emitiranih u serijalu Vrtlarice.

Novi ciklus Vrtlarice počet će s emitiranjem 11.3.2012.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 10:47
ja sam si sve epizode skinula s youtuba (osim prve) cak i abecedu vrtlarstve...ima super savjeta pa kad u nest nisam sigurna pogledam si
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.