Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
Korisnik
Poruka
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2015 u 23:53
uh od koga to dolazi
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2015 u 00:06
aralija i moje aloe su na terasi, vidi se na slici djelić, super se drže, nisu niti trepnule 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2015 u 07:28

14. 5. 2015
Treća kiša ove sezone. Nakon prve dvije kiše  još me je bilo  malo strah dali će biti kakvih negativnih posljedica. Ništa se nije dogodilo osim da su kaktusi poslije kiše bili ljepši, oprani. 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2015 u 08:06
auuu ljepote, Pinus smile141
 
 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 10:41
Prekrasni su !  smile94
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 13:15
Pinus, ovo je prava izložba smile55
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2015 u 15:46

pomoću stiropora i toplog poda sam proširio prozorske police. Stane više teglica i jednostavnije je za čistiti. Tongue

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2015 u 16:33
Ma vidim radiator ispod pa zar havortije trpe suhi topli zrak zimi, moje su na negrijanom stubištu, temp za najjače zime ok0 5C, a kako za ovu zimu predviđaju nadprosječno toplom neznam da li ih uopće unositi ili samo zaštiti noću agrotekstilom?????? Ovo je usput
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2015 u 20:50
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Ma vidim radiator ispod pa zar havortije trpe suhi topli zrak zimi, moje su na negrijanom stubištu, temp za najjače zime ok0 5C, a kako za ovu zimu predviđaju nadprosječno toplom neznam da li ih uopće unositi ili samo zaštiti noću agrotekstilom??????  
Ove manje havortije držim preko zime u prostoru kuhinje, blagovaonice i dnevne sobe. Nije tu toliko suhi zrak da bi stvarao probleme sukulentima. Zimsko sunce nije jako i mislim da je dobro da ih malo pogrije. Havortije su kod mene ovih dana u punoj vegetaciji.

Zadar je druga klima i iskreno rečeno neznam što je bolje. Unositi ili držati napolju ?
 Kod mene za sutra prognoza: ujutro magla, poslije podne sunce i  temp. do 15 C. Ali noći su prehladne zato agrotekstilom nebi uspio zaštititi havortije i dileme nemam.  

Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2015 u 09:24
aralija, ja sam lani haworthie unosila samo na one najhladnije zimske dane, oko Nove Godine, inače mi skoro cijelu zimu provedu vani
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2015 u 07:59
Dioscorea elephantipes  - preko zime sukulenti na prozoru:
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2015 u 09:49


veće sukulente smjestim uz prozore. Često mijenjam položaje sukulenata. Biljke koje imaju namjeru cvjetati imaju prednost LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2016 u 11:09
...odlično su ti smješteni Pinus, blago tebi što imaš toliko prozora i polica...kod mene ih ima posvuda, neki još na balkonu, većina na hladnom stubištu od zgrade, nešto na isključenom radijatoru u dnevnoj sobi, neki na frižideru u kuhinji...imam puno prozora u stanu, ali nema polica, haha...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ZliZec View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ZliZec Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Studeni 2016 u 15:53

Novi sam ovdje, te ovom prigodom pozdravljam sve aktivne forumaše!
Nadam se da bi mogli udjeliti koji savjet/prijedlog u svezi jednog sukulenta.
Ljetos kupih Budin hram koji mi je djelovao suho; da ne kažem osušeno, ali kako se prešlo u hladnije jesenske dane on se zazelenio i počeo rast.
I sad dolazimo do moje dileme, dal' da ga smjestim sa ostalima u negrijani balkon ili da ostane vani?, kakve temperature podnosi?,koliko često ga zaljevat?-koji je najbolji način da moj mali mezimac prezimi?
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2016 u 19:47
Bok, ZliZec, mislim da ta crassula mora prezimljavati u negrijanoj prostoriji, ali nikako ne smije ispod nule... zaljevanje preko zime bi trebalo obustaviti, kao i ostalim sukulentima i kaktusima, odnosno za sukulente ne vrijedi ono što i za kaktuse, pa sukulente možeš u hladnoj prostoriji zalit svaka 3-4 tjedna, s time da pazi da to ne bude pravo zaljevanje, već samo maaaalo- onak površinski, zemlja u principu mora biti suha... a sad, ovisno u kojem dijelu Hr si, neki suklenti mogu biti preživit vani, ali pod jednim uvjetom - da su natkriveni, na suhom, bez propuha itd. Dakle, općenito: za vrijeme zime vrijedi da hladnoća i vlaga ne idu skupa nikako. Bolje je ne zalit, nego zalit. Inače mislim da buddha's temple ne može vani preživit, ni u Dalmaciji. eto, tolko od mene, ako imaš koje pitanje dodatno, pitaj.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2017 u 22:08

23. 3. 2017.  Dolazi zahlađenje, snijeg je moguć do nizina. Ponovno pospremamo …. A tako je lijepo počela sezona

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 242526
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,242 sekundi.