Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 26>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 10:10
Imam nekoliko majušnih kaktusa, veličine klikera i malo su mi mekani. Da li bi bilo svrhe njih malo zaliti ili bar pošpricati ? Ne znam hoće li izdržati još 3 mjeseca ovako suhi. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 11:24
a da im (na kratko vrijeme) uliješ vodu samo u podložak pa koliko povuku?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2013 u 12:15
Tako nekako će i biti, dobit će malo vode, ipak su oni premali da bi toliko izdržali na suhom.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 20:06

Termometar je pokazivao 13 C. I danas sam kaktuse sunčao. 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 20:39
Pazi da se ne ispeku na suncuWink
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
tangerina View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Listopad 2013
Status: Offline
Bodovi: 58
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tangerina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2014 u 20:49
Kod mene su svi sukulenti još vani, bila sam ih unijela samo na nekoliko dana kad su temperature malo pale. Jutarnja temperatura je min 8 stupnjeva, a kod mene na terasi ne dođe ni toliko, a ako je lijep dan, i oni su na suncu :)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (2) Hvala(2)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 20:25
Moji su ovako smješteni na terasi prezimljuju, ,jedino su aloe vere smještene iza stakla





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 09:32
Moon, krasni su aranžmani tvojih sukulenta. Smile Postavila si tako visoke standarde da te mi, obični smrtnici teško možemo pratiti...Embarrassed

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 11:25

Kaže baš Pinus.....Wink
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 16:41
I ja bih mogla reći kao Anastazija: "Kaže baš Pinus..." čiji su sukulenti i kaktusi kao s izložbe. Upravo zato mi još i više znači takav njegov kompliment, hvala PinusHug
Na vrh
ane6 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje


Pridružen: 16 Veljača 2013
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ane6 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 16:45
prekrasi kaktusići a tek tegle.baš onako kako treba,odmor za oči,čisto uživanje.Clapsmile113
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2014 u 18:01
moon ovo je stvarno smile55
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 19:21

Kaktusi  su vani za sada samo preko dana. Dali iznosite kaktuse van na ovo slabo kasno zimsko sunce ?
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 20:01
Pinus ! Kako tvoja kičma ? 
Ja to ne radim, nema šanse, moji su preteški i previše ih je. Osim toga na poslu sam svaki dan od 8-16 sati, dakle nikako ne mogu, čak uz najbolju volju i snagu.
Inače, mislim da sad nije loše po malo ih privikavati na sunce, jer ( gledajući dugoročne prognoze) zime više ne bi trebalo biti. 
A da li si ih počeo pomalo kvasiti ili bar orošavati ?

E da, na krivoj si temi, seli se na temu "buđenje kaktusa", na petoj stranici je. 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2014 u 20:25
ane6, Karli hvala vam Hug

Pinus, pun si volje i ljubavi za svoje kaktuse. Po izgledu se vidi da su ti prezimili u super uvjetima Approve
Molji su ovu zimu stalno vani tako da koriste svaku zraku sunca koja do njih dopre.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 08:15
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

A da li si ih počeo pomalo kvasiti ili bar orošavati ? 

Ne za sada niti kapi vode. Mali dio možda 10tak kaktusa je isušenih. No dok se temp. ne digne bar preko 20 C niti oni vodu vidjeti neće. LOL

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Molji su ovu zimu stalno vani tako da koriste svaku zraku sunca koja do njih dopre.
Zavidim ti na klimi @moon, pravi raj za kaktuse. Tongue

Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 13:05
Ja sam ove godine shvatio da sam pogriješio što sam spremio sukulente i kaktuse unutra. U Rijeci je samo dan-dva bila temperatura u minusu i to preko noći, jedino tada sam ih trebao unjeti.
Svi sukulenti i kaktusi su mi vec par tjedana vani i taman se lijepo prilagođavaju na sunce :)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2014 u 17:33
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Kaktusi  su vani za sada samo preko dana. Dali iznosite kaktuse van na ovo slabo kasno zimsko sunce ?
ovo je carstvo kaktusa....nemam vise nego reci svaka cast....nastavi tako...zatne ruke...Clap
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 08:17
tko zna koliko ih se u međuvremenu novih doselilo kod PinusaLOL
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2014 u 10:49
previše Saro, u pravu si. trenutno me zanimaju  meksičke minijature. Smile Ti mali vragovi ne zauzmu puno prostora.

@JosipaNu, tnx. 

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1920212223 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.