Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 26>
Korisnik
Poruka
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 09:38
Mi smo konačno sve spremili u kuću. Najavili su snijeg, minuse za vikend, a da ne bi bilo nismo znali kao prije neku godinu... kad su i suze pale na kraju

 Nadam se da su se uspjeli posušit od ovih kiša, ali ću im svejedno zagrijat sobe da se, ako je neki ostao vlažan posuši do kraja, i onda ih ne diram do proljeća.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 10:05
Klimatis,ni malkice ih nečeš zaliti do proljeća??? Griješ li što tu prostoriju kad su jako niske temp vani???
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 10:25
Ja sam jučer tek polovicu spremila, danas i ostatak ide u zimsku sobu gdje se temperatura održava oko 10 C ! Nema više čekanja, gotova je sezona.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 13:58
Kaktusi spremljeni, ostali samo 3 velika lisnata vani, nema mjesta. Da li oni mogu u mračnom prostoru biti, znam da mogu, ali pitanje je da li će na proljeće cvasti ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 15:33
imaš radijator u toj prostoriji??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 16:05
To je podrum i kombi-bojler je tu, nije hladno samo što je mračno.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 17:01
11111 ja ću ih pospremit u podrum gdje tem ne pada u minus a negdje sam pročitala da trebaju tamnije da bi u ljeto cvjetali , ako griješim neka me znalci isprave, GLIKICE  da li stavljaš kaktuse na svijetlo i poluhladno mjesto (do 7 C) ili polumračno do 10 C (pod polumračno podrazumjevam difuznu svjetlost znači svijetlo a nema sunaca), ajmo ljudi javite se s iskustvima , jer mi ovogodišnji nazovi kaktusari neznamo što sad?
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 17:33
Moji su u tzv ljetnoj kuhinji kao i inače što budu. Ne mogu reći da baš imaju svjetla u izobilju, al nije im hladno, nastojim da im bude 8-10 C.
Jedino što ih ove godine imam više nego prije, a i narasli su pa bih neke smjestila u podrum.
Obzrom da su moji protekle sezone cvali k'o šašavi, znači da im je dobro i preko zime. A kad je nešto dobro, ne mijenjam.
Dakle kaktusi trebaju mirovati i odmoriti se nakon sezone rasta i cvatnje, stoga im ne treba niti toplo, niti voda. Kod mene svjetla koliko imaju, imaju, ja nemam bolji prostor od ovoga.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 17:46
Spremljeni, jedna briga manje.

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 18:10
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

Klimatis,ni malkice ih nečeš zaliti do proljeća??? Griješ li što tu prostoriju kad su jako niske temp vani???
ruzo kod nas je zima topla i ne mozemo tretirat kaktuse kao oni na kontinentu..ja cu ti reci kako ja spremam i za sad su mi svi super..kod mene je stan prepun svjetlosti (ne grijem ga) ,cak i u sijecnju je topal i suncan a kaktusi su mi na tom izvoru svjetlosti...one velike tegle ne zaljevam jer imaju dosta zemlje i ne usudim se a znam da im nece biti nista bez vode,ali one male teglice ja zaljevam tokom cijele zime (ajmo reci svakih 20 dana ) jer im se brzo zemlja isusi ..po mom nekom skromnom iskustvu jedino sto steti kaktusima je drzat ih u grijanoj prostoriji ,onda se izduže
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 18:16
A kad se kod nas temperatura spusti i ispod 20, ajme majko, srce puca od zime. Ja imam radijator u toj prostoriji gdje su mi kaktusi i prema potrebi odvrćem i zavrćem.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 19:42
dobro anđo....očekujem u prosincu jednu malu kontrolu i kavicu...mislim čaj jer ja kavu ne pijem
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 19:18
Samo jako male kaktuse zalijevam. Ostali ni kapi do proljeća.Temp padne na max 5 C. Samo par kaktusa, sukulenti i epyphyllumi su na toplijem.
Neka se sve zeleni
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 20:50
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Kaktusi spremljeni, ostali samo 3 velika lisnata vani, nema mjesta. Da li oni mogu u mračnom prostoru biti, znam da mogu, ali pitanje je da li će na proljeće cvasti ?



Hoće moji stalno zimuju u mraku pa cvatu.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 20:53
Tnx Miss M.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 10:36
Koje kaktuse bi trbalo držati na toplijem? Koliko toplo ( ili hladno) ?
Ok, melići moraju imati min 18 C. i koji još ?

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 12:12
Toplije ti trebaju oni koji su porijeklom iz Brazila i Meksika, oroya peruviana ako ju imaš, stenocactusi, turbinicarpusi do 10 stupnjeva, pelecyphora, monvillea spegazzini isto do 10, ferocactusi također do 10 stupnjeva
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 14:50
A oni viseći zmijoliki( bem ti ne mogu se sjetiti kako se zovu), i oni trebaju nešto toplije ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 15:11
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

A oni viseći zmijoliki( bem ti ne mogu se sjetiti kako se zovu), i oni trebaju nešto toplije ?



aporocactusi da i oni i te tanke ja makice i zalijem s vremena na vrijeme kad primijetim da su se jače smežurali.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 15:12
E da, aporokaktusi, bili su mi na hladnom prošle zime pa nisu cvali.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.