Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Biljke i centralno
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Biljke i centralno

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Biljke i centralno
    Objavljeno: 09 Listopad 2011 u 23:55
Koliko su udaljene vaše biljčice od radijatora? Meni je za biljčice idealna pozicija kraj prozora, jer tako imaju najviše svjetla, ali onda je radijator jako blizu njih. Gdje bi ih vi smjestili? Soba "gleda" na istok.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 08:42
Kako imam mali stambeni prostor moje su biljke (monstera,ljiljan mira,dracena i  syngonium) u kutu pola do  metar od radijatoraConfused.
Ostalo, na pr. ljubice, držim na jedinom prozoru ispod kojeg nema radijatora a neke osjetljivce, koje sam sad unijela u kuću, na ormariću u spavaćoj uza zid preko puta radijatora.
Dakle samo ove velike su blizu.Štiti ih zid ugla a malo navučem i zavjesu. 
Mislim da nema pravila, ovisi i o biljkama. 
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Listopad 2011 u 09:06
hvala ti!
Na vrh
sunsett View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Rujan 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunsett Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 19:25
Moje manje i nježnije biljčice  te one sukulentnijih listova se nalaze iznad radijatora kao i svake zime. Pod nježnijim somatram prvenstveno one mlade oko godinu dvije,one osjetljivije na hladnoću i na previše zalijevanja, s čim zimi nema problema pa ih redovito oblijevam jer se suše odmah. One koje mogu podnijeti temperaturne razlike između dana i noći su na istoj dasci ali udaljene od prozora čim dalje, a sve druge na stolu oko pola metra od radijatora.
Nisam primjetila da biljkama smeta radijator zimi, više su osjetljivije na 'pustinjsku klimu' koja se stvara grijanjem (suhi zrak) pa puno vlažim biljke i obavezno nešto sušim od veša kraj radijatora da se to umanji.

I sve mi prilično sretne prezime.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 21:40
Prošle zime držala sam hibiscus (tropski, visok oko dva metra) kraj prozora, pola metra od radijatora koji je grijao punom parom. Neki listovi samo što mu nisu dodirivali radijator. To mu je izuzetno odgovaralo, ozdravio je od neke boleštine koja ga je napala pa je imao i nekoliko cvjetova tijekom zime. Vjerojatno zbog toga cijelu godinu više nije cvao. Znam da bi trebao prezimiti u svijetlom, negrijanom prostoru, ali za njega nemam takav. Unhappy Ljeti je bio vani na suncu, ali od cvijeta ni c. Tek ovih dana, kad sam ga ponovno unijela na toplo, otvara prvi ovogodišnji cvijet.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2011 u 22:08
Puno hvala svima na odgovorima. Na ovaj dio sa suhim zrakom od grijanja sam potpuno zaboravila.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2015 u 22:22
Evo da se i ja javim na ovu temu. Kod mene su uske klupičice iznad radijatora.

Od svog cvijeće mi se najbolje pokazali kaktusi, bujaju na očigled. Ali ih treba češće zaliti, u malim su posudicama.
Uspjela je i Yucca, božićni kaktus,  Scindapsus aureus,  te kalanhoa.

Većina biljaka ne podnosi vrućinu, bar ne u manjim posudama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,202 sekundi.