Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8182838485 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2016 u 21:05
I ja velim bravo!!!
Šteta što nisam bliže da navratim na sajam...prelijepi su vam sukulenti u prigodno ukrašenim teglicama Smile
Želim vam svako dobro povodom nadolazećih blagdana!
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2016 u 00:01
Doslovce receno ... setala sam "unatrag" ..... cudila se i divila .... divila se i cudila ....
a onda sam se sjetila da je to skolski vrt jedne divne , angazirane pedagoginje i
njezinih "mravica" .....
                                                 blume-0093.gif von 123gif.de Download &amp;amp; Grußkartenversand
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2016 u 22:40

Prekrasno Andina, oduševljena sam tvojim mravekima, a naravno i osobom bez koje to ne bi niti bilo ostvareno.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2016 u 06:03
draga andina, jako rijetko sam tu, na cifu, ali drago mi je da sam navratila, vidim da vaša bajka još traje, da se snovi i dalje ostvaruju
ma ti si čudo, a "mraveki" su sretni što te imaju, da ne spominjem školu u kojoj radiš

šaljem vam puno pozdrava i poljubaca, žao mi je da nisam stigla poslati i koji pelcer viška, ali nadam se da ću stići dogodine, bar za uskršnji sajam ;)

smile79

sretno vam
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2017 u 21:16
Carol, Gute Fee, Aurelia - hvala vam na podršci. 

Draga Natalija, drago mi je da si navratila na našu temu. Doista mi nedostaješ na ovom forumu , a najviše u prepoznavanju biljaka. Da samo znaš koliko bih pitanja imala za tebe! Smile
Da, moji se snovi polako ostvaruju, a raduje me to što vidim da je i djeci stalo do vrta. Nadam se samo da ću prije mirovine doživjeti konačno ostvarenje, tj. da taj vrt bude relativno pristojno sređen. Wink
Što se tiče pelcera, hvala ti na svemu. Puno je tvojih cvjetića u našemu vrtu, kao i cvjetića drugih forumašica i forumaša, a toliko smo ih razmnožili da ih više nemamo gdje držati. Spremačice me već poprijeko gledaju.SmileStoga, nemoj, molim te, ništa slati. Već mi govore da mi učionica izgleda poput botaničkog vrta (pristojni su pa ne kažu đunglaSmile), a kako li će tek izgledati u proljeće kad budemo sijali i kad bude još teglica na prozorima!!! 

Pozdrav svima i sretna vam nova godina!!!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2017 u 19:25
Andina draga sve je već rečeno prekrasni ste i snovi se ostvaruju, već i sada tvojih ruku djelo i uz pomoć mraveka ovaj školski vrt je divno sređen.smile79
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2017 u 20:30
Sto reci a da nije vec receno....odusevljavaju me tvoj trud i rad sa sjecom....na to gledam kao majka i zahvalna sam svakom profesoru koji se trudio pomoci mi oko odgoja djecaka....svaka cast tebi i roditeljima dobar posao radite,,,nema ljepseg nego izvesti djecu na pravi put a kao tim radite i svaki trud se isplati.....
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2017 u 22:01
Samo da se javim da sam bila pogledati da li ima nekih novosti .....
                                                                                                              Altern bilder        
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2017 u 20:27

Ovakvo je sada stanje kod nas. Vrt nam je jedno veliko gradilište. Gute Fee, Hug!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2017 u 20:46
Pratim sa zanimanjem ovu temu Clap
     
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2017 u 09:39
stižem uskoro u inspekciju, hahaSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2017 u 17:13
Draga, Sara, pričekaj još malo da dovršimo radove.  U vrtu je još uvijek kaos. Mi smo ove zime napravili hrpu posla, gotovo da nismo imali stanke, osim od Božića do Tri kralja. No, počnimo redom.

Vrtna palma, koronila i još neke biljčice dobile su smrzotine, ali su žive. Preživjela nam je i Tolmiea menziesii za koju kažu da ne može izdržati temperature ispod 0 stupnjeva, a ona nema ni traga smrzotinama, dapače, još se razbujala. I Sedum spathulifolium je ostao vani i preživio, zaštićen samo listovima žute lužarke. Sada je prekrasan.

Najviše sam se bojala za ovaj četinar. Dobio je malo po repu, no uz malo šišanja bit će ko nov.

Imamo novosti: odrezali su nam jedan bor.

Sada ću morati smisliti neku sjenu za biljke koje su tu posađene dok ne naraste ukrasni javor koji sam posadila na donju gredicu nasuprot odrezanom boru. Panjeve su nam ostavili pa će poslužiti ili kao sredstvo za igru boravkašima, ili za dekoraciju u vrtu.

Sljedeća novost je prošireni novi kamenjar. 

Bit će ljepši kad se biljke razrastu i doda malo ukrasnog šljunka. To vrijedi i za stari kamenjar koji smo malo preuredili.

Stazice smo podigli za desetak centimetara. To je bio ogroman posao: sve smo cigle vadili, postavljali rubnjake od odbačenih štokova, zatim šljunak i pijesak, pa ponovno slagali cigle. Evo rezultata.

Kompost smo nekoliko puta premiješali, a ono što je sazrelo djelomično smo prosijali, a djelomično raširili po gredicama.

Mali su posadili kane u tegle dok ne pripremimo teren za njih pokraj jezerca, a ja sam presadila lopoče. Treba li netko lopoče? Imamo ih viška.

Učionica na otvorenom polako, ali sigurno napreduje. Dečki su izmjerili krug i izračunali njegovu površinu te koliko nam komada cigli za to treba (praktična matematikaSmile). Cigle su stigle i čim bude gotova rekonstrukcija jezerca, bacamo se na novi zadatak.

Jezerce smo malo proširili jer je bilo premalo da bi čitav razred stao oko njega, a želja nam je da ono posluži i u nastavne svrhe. I to je bio ogroman posao: prvo pražnjenje...

... zatim vađenje folije, kopanje, čišćenje od korova, pranje debele folije na kojoj su bile naslage algi i koja će poslužiti kao zaštita za novu...

... kupnja nove folije i postavljanje, a iza toga punjenje vodom, stavljanje lopoča i sada je u tijeku slaganje kamenja.

Proljeće ne čeka da mi završimo radove. Ova puškinia se svake godine pojavi na drugom mjestu. Smile Tako je to kad stalno nešto prekopavam i selim, a njezina je lukovica toliko majušna da je ni ne primijetim.

Sada narcisi caruju.

Saro, vidi, imala sam mini-inspekciju. Smile Mom najmlađem unuku se kukurijek posebno svidio.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2017 u 18:08
Uživala sam gledajući ove nove sličice a posebno me oduševio ovaj slatki pomagač u inspekciji.....smile79.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2017 u 19:43
Uvijek sa zanimanjem pregledavam što ima novoga kod vas...smile57

Prelijep unučić...Smile
     
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2017 u 21:00
u ovom vrtu novosti napretek, samo mijena stalna jest Clap za unučića jedan poljubac
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 05:18
Sve pohvale vama i djeci moj naklon .
Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 15:15
Prekrasan kukurijek, prekrasno unuče i prekrasan osmijeh!
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 20:12
Hvala svima! Danas je bio gotovo ljetni dan, a ja nisam stigla ništa napraviti u vrtu.  Žao mi svakog izgubljenog trenutka.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2017 u 20:23
Inspirativno kao i uvijek... sretno u novoj vrtlarskoj sezoni...
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2017 u 08:02
oduševljena sam svime što se napravili, a zamjena u inspekciji je zaista dostojna!
Obožavam kada kod tebe procvatu narcise.
pusa i pozdrav svima!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8182838485 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.