Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8586878889 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2017 u 23:12
Hvala Bogu i adminu, CIF opet funkcionira! Srdačan vam pozdrav! 
Aurelia, ja sam svaki dan u školi i u vrtu, ponekad i dva puta dnevno - ujutro i predvečer. Tako će biti uglavnom cijelog ljeta, No, imam i dobrovoljaca koji su se javili za zalijevanje, moj "predradnik" i graditelji stazica. Vidjet ćemo hoće li doći.Wink
Korijenko, hvala ti!

A sada molim pomoć i savjet. Na dunjarici i crvenoj ruži pojavila mi se neka bolest. Listovi su im "istočkani" svijetlim točkicama koje se množe i spajaju.



Je li to virusno oboljenje ili samo posljedica suše? Zalijevala sam ih, ali samo dva puta u tjedan dana. Ruža i dalje tjera nove izdanke i otvara cvjetove koji su puno manji nego prije. Hoću li je morati baciti?

I još nešto moram s vama podijeliti. Ove godine moji hortikulturaši i ja imali smo istraživanje o tome kako otpadni bioenzim djeluje na rast biljaka. Projekt ćemo predstaviti na susretu školskih zadruga ujesen. Želim vam pokazati dvije biljke ešinanta, uzgojene zakorjenjivanjem listića. Lijevo je pokusna, zalijevana otopinom bioenzima u vodi, a desno kontrolna, zalijevana samo vodom. 

Zaključak donesite sami jer ja još ne smijem ovako javno.Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 01:57
I još nešto! Sjećate se onoga kaktusa koji nam je netko ostavio pred ulazom u vrt? Ja sam ga "ošišala" i razdijelila. Gotovo sve reznice su se primile, a matična biljka je danas navečer počela cvasti. Sada znam da je to Kraljica noći!


Nažalost, taj cvijet neću vidjeti u njegovu punom sjaju, no ima još jedan pup. Kad njemu dođe vrijeme cvatnje, već će stanovati na mom balkonu!Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 12:29
Samo ti ostavljam pozdravčić......smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 23:12
Možda da pripaziš biljke kad zaljevaš. Na ovom vremenu špricanje po listovima može imati posljedice.
Iako je suša salata mi je popljesnavila.

Takođe hladna voda može prouzročit šok kod biljaka. Pa bi bilo dobro ustajalom vodom sa nekom prigodnom prihranom.
Savjet naše Flavije je bio da bar jednom mjesečno se zalije rastopljenom urejom biljka, jak list je i zdrava biljka. A dušik hrani list. Ona je imala najljepše i zdravije ruže na CIF-u.
Magnezi za četinjače takođe jača biljku. Ja to ukopam pored biljke. Može se i urea ukopati.

Oboljele listove ruže bi najradije skinula, jer bolesni crpe biljku a nemogu se oporaviti. Treba ih maknuti da ostatak biljke ojača. Ruže se i ne zaljevaju svaki dan nego dva puta tjedno obilato, sjećam se nekakvih savjeta. Ako misliš da joj treba još vode možeš ukopati veću bocu sa rupicom i nasuti vodu da napaja biljku kao infuzija.

A to na listu ruže i dunjarice mi se čini isti problem.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2017 u 23:14
Da to bi možda mogao biti problem crvenog pauka.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2017 u 22:24
Divno vam je Heart
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2017 u 00:57
Šmrcko, hvala ti na savjetima. Crveni pauk nije, sve sam pregledala i nema ni pauka ni paučine. Nove grane i listovi rastu bez točkica jedino su cvjetovi sitniji. Bit će da je ipak krivo zalijevanje hladnom vodom iz vodovoda nakon vrućeg dana.

Danas sam oko ruže i dunjarice polila po tlu čisti, nerazrijeđen bioenzim. To sam napravila zato jer sam nedavno zabunom hoju u tegli tako zalila i ništa joj nije bilo, samo su joj listovi postali sjajniji. Smile Baš ću vidjeti hoće li sada biti kakvog efekta.

Vilo, Milice - drago mi je što ste tu. Hug 

Za sve vas evo još jedna sličica lopoča koji mi svaki dan podare nekoliko cvjetova.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2017 u 07:26
Opet sam prošetala.....smile55
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2017 u 09:58
Ti si nam najvjernija šetačica! smile78
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2017 u 12:17
Divni lopoči smile71
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2017 u 08:19
I ja kažem divni...kao da su se zvjezdice spustile u jezerce
     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2017 u 00:56
Šmrcko, bila si u pravu - ipak je ono bio crveni pauk, potvrdili su mi u poljoprivrednoj apoteci. Prskala sam Demitanom pa ćemo vidjeti kakvog će to efekta imati. Ruža ipak cvate.

Korijenko, Aurelia, za vas današnji cvjetovi lopoča:

Još malo iz jezerca; rogoz i travica kojoj ne znam ime i koja mi je prekrasna, a dobila sam je od Carol (hvala, draga CarolHug):


A sada malo kamenjara.

Ovo ne znam što je, možda neka Delosperma?

U kamenjaru se razmnožile čuvarkuće.




Ni prkosi ne zaostaju.


Gazanije




Drugdje po vrtu ima svega. Počeli su cvasti Cosmosi i jednogodišnji Iberis. Milice, hvala ti na ovim prekrasnim cvjetićima



Kraljica noći procvala je drugim cvijetom prije nego što sam je donijela kući da snimim njegovo otvaranje. Evo što sam jutros našla.

Prvi cvijet Sorbarie.

Prvi cvijet Tekome.

Sjeća li se tko onih ružnih "gljiva" od ventilacije? E, pa nema ih više! Sve je obrastao bršljan.

Otkad su nam odrezali jedan bor, kamelija je izložena direktnoj sunčevoj svjetlosti, a ovih je dana pakleno. Evo kako sam je zaštitila.

Plavoj travi odgovara sunce.

Cinijama također.

Šarenolisna juka sve je ljepša.

Ove godine imamo i noćne frajle.

Sljezovi se tek zahuktavaju...

... kao i plavuljak. Do njega šarenolisni timijan cvate već više od mjesec dana.

Pogled s ulaza u vrt.

Mislila sam da će napokon pasti kiša. 

Svugdje oko nas lije, tuča sve poharala, žao mi ljudi kojima je uništen sav trud, no kod nas ništa - ni kapi! Uplašila sam se da bi tuča mogla naškoditi adeniumima pa sam ih iz kamenjara preselila na prozore izhad kojih je nadstrešnica.


Napokon, nakon pet godina, naznake prvih cvjetića.

Osim adeniuma, sklonila sam i sve sukulente, no o njima drugom prilikom. Već sam pretjerala sa slikama.Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2017 u 11:42
Samo pretjerujte jer ima nas što uživamo u takvom pretjerivanju .
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2017 u 12:04
Volim takva pretjerivanja Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Srpanj 2017 u 13:33
čestitke za adenium, nakon pet godina strpljenja, zaslužili ste; krokosmia je neodoljiva, kao i lopoči, pa trave, kamenjar....
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2017 u 17:20
Sve je predivno popunjeno i u cvatu,a lopoči su preslatki
kao i gazanije
Delosperma  je Congestum
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Srpanj 2017 u 22:55
Hvala vam, drage moje! Miška, posebno zahvaljujem na identifikaciji!

Ove godine baš sam zadovoljna jezercem, pa da se još malo pohvalim:

Ove su slike od danas ujutro. Ukupno se počelo otvarati trinaest cvjetova, ali sam morala žuriti kući kuhati ručak pa ih nisam dočekala da se otvore! Cool

Ne sjećam se da sam imala ovakvu bijelu ciniju, a svo je sjeme od prošlogodišnjih, ništa nisam kupovala:
Vjerojatno je u pitanju genetika.

Još jedna boja sljeza.

Neke sam sljezove već orezala, nisu mi baš nešto bujni - jedna cvjetna stapka po biljci i na njoj hrpa sjemenja. Svašta!Confused

Još jedan feler: ovi su suncokreti trebali biti niski, sjeme je uzeto s prošlogodišnjeg mini, mini suncokretića visokog tek 20-tak cm. Ne znam što im bi da su otišli nebu pod oblake i sakrili mi kadifice. Dođe mi da ih sve počupam!Evil Smile

Zato me Sedum Voodoo oduševljava! Bit će ga po cijelom vrtu.Smile

Stalni pratilac mojih vrtnih aktivnosti - žutarica koja me svakodnevno uveseljava svojim cvrkutom čekajući da se maknem kako bi mogla napiti se vode iz jezerca.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2017 u 14:16
Draga Andina, jezerce me oduševilo ljepotom, savršeno je Wink
Prekrasna boja sljeza, svijetlo roza, moji su bili tamno crveni i jako visoki, pa su se polegli po zemlji kad je puhalo, pa sam ih na kraju orezala. 
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2017 u 07:49
Hvala, Zvjezdice! I ja sam morala neke sljezove orezati, a one koje sam ostavila, zavezala sam za štap.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2017 u 22:28

Draga Andina, svaki puta kad navratim u vaš školski vrt, cvjetni fond se vidno "podeblja". Sve izgleda prekrasno. Stvarno se ne sjećam koju sam ti to travu dala, pogotovo za vodu, jer ja nemam "vodenih trava". Jednom sam donijela Miskantus sinensis Zebrinus, ona nije za vodu, no možda joj to po ovoj vrućini paše . Kad budeš imala vremena slikaj iz bližeg.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8586878889 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.