Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 16:22
Krasnosmile57
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2012 u 17:45
Belice, Dadinice, Natalija, Ljiljus, Maris, Milice, Štefice, Bebolina - hvala na posjeti i riječima podrške! Nadam se da prepoznajete cvjetiće koje ste nam poslale, a ako ih ne vidite, bit će tu kad procvjetaju. Smile

Korijenko, raduje me tvoja plemenita ideja! Svaki je novopridošli član cvjetnog carstva u našem vrtu dobrodošao. Međutim, vidjet ćemo što će biti ujesen. Tada se kod nas mijenjaju zaduženja pa možda nekome drugom dodijele uređenje školskog okoliša, a onda možda bude i nekih novih ideja u dizajniranju vrta i izboru biljaka. Ja ću nastojati da to i dalje bude moj zadatak (i moj užitak Big%20smile), a djeca će se uključivati kako tko bude želio.

Kako su učenici otišli na odmor, kompletnu brigu o vrtu sada sama vodim. Ipak, moram reći da me jedna djevojčica već zvala na mobitel i pitala kad mora doći zalijevati! Naravno da sam joj rekla neka samo uživa u zasluženom odmoru!

Korova ima ko u priči unatoč intenzivnom plijevljenju nakon prošlotjednih kiša. Dok ne završim administrativne poslove, ne mogu se posvetiti ničemu drugom osim zalijevanju. Ipak sam uspjela nešto poslikati pa evo par slikica.

Naš prvi pakujac je ipak odlučio cvasti.


Suncokreti izvrsno napreduju. Na jednoj stabljici sam izbrojila sedam pupova.


Evo i bijelih cvjetova lopoča.


Neki dan je u jezercu bilo otvoreno ukupno osam cvjetova, a baterija u fotiću mi je bila prazna. Angry Dva dana iza toga samo ih je pet cvalo.


Moram ponovno pokazati bijeli ljiljan jer mi je prekrasan.


Procvao je i roza ljiljan.


Kad smo kod ljiljana, danas sam na placu naišla na sniženje svih lukovica (po 6,5 kn). Kupila sam još šest ljiljana, tri kale i daliju. Nadam se da nije prekasno za sadnju.

Vrtna juka je već bila otpisana, kad gle čuda - potjerala mlade iz korijena. Nemam nikakvog iskustva s njom pa za sada puštam da mladice rastu kako hoće, no već ću ja nju proučiti!


Opet jedna biljčica koju smo dobili od roditelja s objašnjenjem da je jaaaako stara, ali, nažalost, ne znaju kako se zove.


Još jedna bezimena:


Je li ovo delosperma ili carpobrotus? Uostalom, nije važno, svaki dan ima sve više cvjetova.


Plava zvjezdica i gazanija




Ružice su nam se razboljele od silnih kiša. Napala ih je crna pjegavost.


Sutra idem kupiti neki fungicid i poprskati ih. Osim skupljanja zaraženih listova i njihovog spaljivanja, trebam li još nešto učiniti? Smijem li ih sada prihraniti gnojivom za ruže?

Među kadificama koje smo sijali sredinom svibnja bilo je i sjeme cosmosa (bar se nadam da je to cosmos). Presadili smo tek niknule biljčice i lijepo napreduju.


Lijevo od njih bi trebale biti lijepe kate, no čini se da su nešto boležljive jer su im listovi "zgužvani". Desno na slici, uz stazu, rastu šćirovi, a onaj grmić u daljini na suncu je nicandra koja počinje cvasti.

Tri sata nakon zalijevanja - suncokreti i ispred njih gladiole, lijevo majčina dušica, u sredini božuri i ljiljani, roza cvijet - verbene (tu će sljedeće godine biti divizma i ukrasni sljez), a iza njih nešto opet nepoznato:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 21:44
Dragoljubi






Opet suncokreti


Još jedan ljiljan


Osteospermum


Otvorio se prvi cvjetić nicandre.


Izvirile i prve latice gladiole.


Pojavili se i cvjetovi zijevalica.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 22:02
Pa vi ste stvorili pravi mali raj...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 22:21
Prekrasno  smile76
''Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge i nema ljepših snova od onih što ih rađa bol.'' - IVAN CANKAR
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Lipanj 2012 u 22:35
Andina, ruzice je dobro, tokom lipnja, prihraniti mineralnim gnojivopm ( NPK 7-14-21), 1 ruza-1 saka gnojiva. Mogu se prihraniti i stajskim gnojivom ili kompostom.
Lopoci u jezercu su prekrasni.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 19:23
Lovro, Ksan, hvala!
Carol, hvala i tebi, posebno za savjet.
Jučer sam odrezala sve grančice na kojima su bili bolesni listovi, nakon toga skinula oko 5 cm zemlje s cijelog područja na kojem su ruže posađene (korijen je još duboko u zemlji), zatim sve još jednom pomela da ne bi zaostao koji listić i nakon toga zalila otopinom Antracola - kažem zalila jer nisam imala špricu. Kupila sam gnojivo posebno namijenjeno za ruže i sad ću ih pognojiti. Valjda će im to pomoći. Slabe su jer su par godina bile u sjenovitom dijelu, idužene, jadne, tek s ponekim cvijetom. Baš bih željela da ojačaju.
Evo kako sad izgledaju.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 21:20
smile57
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2012 u 23:00
Evo i  mene kod tebe. Sve je smile120ali lopoči su me ostavili bez daha. O tome ja u Dalmaciji mogu samo sanjati
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Lipanj 2012 u 08:34
Stvorili ste "mali" raj na zemlji smile141 Lopoči su me oborili s nogu,obožavam jezercaHeart
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 13:41
iz dana u dan, sve lijepše.
Ajme onih lopoča, fenomenalni su smile84
belica,zagreb
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2012 u 14:54
Zaista, sve vam je krasno, ali lopoči su i moji favoriti.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 13:23
Andina, uradili ste stvarno dobar posao, vrt vam je prekrasan!
Ona bezimena biljka nareckanih listova i blijedoljubičastg cvijeta bi trebala biti muškatna pelargonija. Ako joj protrljaš list, prsti bi ti trebali mirisati slično tamjanu. Samo, zimi ćete je morati unijeti unutra da se ne smrzne. Inače, to je starinski cvijet, još nekada ga je imala i moja baka.
Na vrh
KARMEN View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KARMEN Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 13:28
smile57
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 18:32
Lorice, Karmen, smile78!
Aralija, Tea, Belice, Zribal - drago mi je da vam se sviđaju naši lopoči.

Dadinice, hvala ti na identifikaciji muškatne pelargonije. Baš si me obradovala saznanjem da imamo tu starinsku i danas rijetku biljčicu. Svakako će ujesen u teglicu i na zaštićeno mjesto.

Nakon ove ludnice s administracijom i neodgodivih obiteljskih obveza, danas sam imala priliku skoknuti u vrt. Šokirala sam se kad sam vidjela koliko je korova naraslo.




Ovo sam počupala samo na jednoj gredici i ostavila da se suši za malčiranje.


Nadam se da ću sljedeći tjedan svaki dan biti u vrtu i počupati taj silni korov koji se posvuda razmilio. Osjećam to kao svoju obavezu zbog silnog truda koji su djeca uložila u stvaranje vrta, ali i zbog svih donacija roditelja i članica CIF-a. Osim toga, otkrila sam koliko zadovoljstva čovjek može osjetiti gledajući te biljčice kako rastu i doista uživam u čeprkanju oko njih. Šteta što nemam više vremena. Unhappy

Okružene silnim korovom neke biljčice ipak napreduju.
U sjenovitom vrtu cvate hortenzija.


Na južnoj strani procvao je ljetni jorgovan uzgojen iz reznice koja se zakorijenila ovoga proljeća. Nadam se da ćete ga prepoznati među korovom. Wink


Procvao je pitomi lan.


Iza kadifica i zijevalica cvate heljda. Pročitala sam da ju je dobro sijati rano u proljeće kao predkulturu zbog njezinog brzog porasta, a time i suzbijanja rasta korova. Pouka za sljedeću godinu!


Cinije i neveni


Povratić


Plava zvjezdica, koju smo sami posijali, lijepo napreduje.


Nicandra me razočala. Očekivala sam veće cvjetove. Ni dečkima se nije svidjela i mislim da više neće biti stanovnik našeg vrta. No, pustit ću da sazrije sjeme pa će ga biti za dijeljenje zainteresiranima. Wink


Posebno me veseli što nam šćir napreduje ogromnim koracima i jedva čekam njegove cvatove koji me podsjećaju na puranov "nos".


Imamo i ovu vrstu šćira. Možda mu nismo izabrali baš najbolje mjesto, no što je - tu je. Dogodine ćemo drugačije.


Jedva metar daleko od panja srušene breze samoniklo je narastao bagrem. Pustili smo ga da raste jer će baš tu gdje jest odlično praviti sjenu ostalom bilju za vrijeme ljetnih vrućina. Da čovjek ne povjeruje kako brzo napreduje! Niknuo je negdje oko 20. svibnja, a pogledajte koliki je već.


Opet će mi dobro doći identifikacija poznavalaca. Što je ovo?


I na kraju, evo nekoliko sličica našeg južnog (zakorovljenog Embarrassed) vrta izvan ograde - onako kako ga vide prolaznici. Stvarno se ne može reći da nije zelen! LOL







“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 20:08
Bez obzira sto raste trava, njoj ne smeta susa, tu ima jako lijepoga bilja i  vas mali kolektiv moze biti ponosan na svoj vrt..... 
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2012 u 23:34
Milice, hvala ti na ohrabrenju. smile78
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 06:19
i ja sam tu da vas ohrabrim, jučer sam s R. sarom bila ispred škole, pokazala mi je vrt. Je zaraslo, ali znam da ti je teško sad samoj to sve održati, kad vrijedne rukice odmaraju. Nemoj brinuti, korov se počupa, ja sam bila fascinirana s time što ste napravili. Sad je glavno da sve preživi ove žege.
belica,zagreb
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 07:08
Andina tebi treba dati orden!
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2012 u 07:13
Nicandra je tesko korov, ako se osjemeni necete se moci lako rijesiti.Naraste velika i ide puno u sirinu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,268 sekundi.