Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 22:28
Ove hladne dane koristimo za radove u toplom.
Evo kako izgleda presađivanje sijanaca i reznica koje su se zakorijenile.




Ima tu svega - dobivenog, kupljenog, posijanog, u nicanju,
zakorijenjenog, margotiranog, presađenog, ...
Na sreću, još ništa nam nije uginulo, no i tu će stranu jednom trebati upoznati.








Na kraju su svi morali požuriti kućama jer su roditelji već u panici zvali gdje su im djeca
(nisu rekli da će ostati na "cvjećarskoj"), a ja sam dovršila uređivanje učionice.
Mislim da će im biti drago kad vide kako to lijepo izgleda.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 23:44
sve pohvale malim vrtlarima ClapThumbs%20Up zbilja su djeca puna ideja, lijepo je s njima raditismile161 ti se tako pomlađuješ
još ću i ja ovdje puno naučitiTongue oava vaša montaža s agrotermalnom folijom vam je zgodna i korisnasmile141
a i lončanice u učionama su pravi izazov za mlade cvjećareBig%20smile
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 00:14
Djeca su naše cvjeće...ništa ljepše ne postoji nego njih vidjeti zajdno....
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 00:20
Sve pohvale Andina,lijepo je djecu od malena motivirati na lijepe i korisne stvari.To će im itekako dobro doći kad jednom odrastu.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 00:30
Mari, u pravu si, klinci nam stvarno ne daju da ostarimo, bar ne duhom!Smile
Silvestra, osjećam tvoju poruku, ali jedino što mogu reći je to da, kada nas obuzme tuga, pomislimo na lijepe trenutke koje smo proveli s našima malenima i dan će odmah izgledati ljepši.
Monstera, hvala ti na posjeti.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:22
bravo,divno ih je vidjeti kako brinu o biljkama
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 08:45
Andina,prekrasni ste svi skupa i zbilja je užitak gledati tu djecu zajednoHeart,baš kao što je rekla Silvestra
Od smile84 vam svima želim puno uspijeha ali i puno (o)osmijeha smile79

P.S.Nikad ne odustajte od svojih želja i snova,jer sreća je neprocjenjivaWink
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2011 u 22:42
Andina, ovo je prekrasno. Ma djeca su divna i marljiva, samo ih treba potaknuti i voditi, a ti to očito znaš. Puno uspjeha želim, a možda padne i kakva nagrada. Valjda ima natjecanja u tom području.
Bravo tebi i tvojim mravekima
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2011 u 01:26
Gioiaa, sad su još u fazi kad im je sve vrlo interesantno. Svaki dan bi nešto zalijevali! Da im dopustim, utopili bi jadne biljčice. Wacko Pitam se samo koliko će ih to držati! Wink

Tea, hvala na pohvalama i savjetu. Nadam se da nećemo brzo odustati.

Anabistrica, postoje natjecanja u uređenju školskih vrtova, ali daleko smo mi od toga. Stern%20Smile Svi skupa moramo još puuuuno učiti. Tvoj bi nam vrt mogao biti uzor.
Usput, sviđa mi se ovo "mraveki". Predložit ću klincima (ovako ih zovem od milja, znaju oni to) da tako nazovemo svoju grupu.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 22:19
Prekrasno ! Usporedjujem te sa pcelicom kraljicom i malim radnim pcelicama ! Ako mozes upotrijebiti vanjski hibiskus pink , bijeli i plavi , vrlo rado cu ti poslati sjeme . Kod toga moram napomenuti da su bijeli i pink brzorastuci dok si plavi pusta vremena !  smile128
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 23:35
Gute Fee, zahvaljujem na posjeti i na hibiskusu! Sve je dobrodošlo iako još nemam točno koncepciju o tome kako bi vrt trebao izgledati, tj. gdje ćemo koje cvijeće posaditi. O tom vrtnom hibiju sam već maštala i planirala ga  staviti u kut uz ogradu prema cesti, ali prvo moramo iskrčiti neku opaku zimzelenu trajnicu koja se tamo razbahatila. U svakom slučaju, hvala na sjemenu, šaljem adresu u pp.  
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 00:09
Ako si zainteresirana za sjeme bijelog močvarnog hibiscusa, sjeme crvenog duplog slaka, sadnice hortenzije i još štošta, slobodno mi se javi u pp s adresomThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 00:53
Inače, kako već dugo nismo ništa radili vani, evo nekoliko slikica biljaka iz "pelcaone".
Ovdje su zapelcane Tradescantia – Gibasis geniculata i Pilea Nummulariifolia.


Neki su pelceri tropskog hibiskusa propali, ali većina napreduje.



Reznice begonije, koje sam dobila na ZG kavici kad nam je u posjeti bila Makk,  sve
su se primile, a jedna je već procvala.




Lijepo su se zakorijenili i puzajući karanfili:


Ovu smo fuksiju dobili od jedne mame i drastično je ošišali...


... a reznice stavili u vodu da puste korjenčiće.


Listići afričke ljubičice već su nekoliko puta "sletili" na pod za vrijeme odmora, no ipak se vidi napredak:


Klorofit će na Božićnom sajmu biti ponuđen na prodaju, dok će kaktusi i jeruzalemska trešnja malo pričekati:


Ovaj list smo također dobili od jedne mame i lijepo se primio. Ne znam kako se zove ta biljka, ali sam čula da su joj listovi u određenim uvjetima ljubičastog ruba.
Edit: Pronašla sam - Gynura aurantiaca
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=1030
U prednjem je planu list kalanhoe na zakorjenjivanju, a desno je  scindapsus:


Kameleon je doživio već nekoliko selidbi, a sada širi rizome u plastičnoj posudi i čeka proljeće da se nastani u vrtu.


Još jedna afrička ljubičica koju smo spasili. Bila je na izdisaju, a sada se sprema cvjetati.


Kalanhoa na ormaru također počinje cvjetati, a uz nju je puzajuća begonija.






Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:17
Pozdrav, bebolina, i hvala na posjeti i ponudi. Javit ću se. Smile

Nažalost, ne uspijeva nam baš sve. Nekoliko bebača crvene vinke (Madagaskarski zimzelen) teško podnosi dane bez sunca i vjerojatno će uginuti. A možda smo ih prerano presadili.


Njihova mama još daje sjemenke, ali je već izgubila puno listića.


Bijela vinka se ne da - još pokušava cvasti, doduše, sitnim cvjetićima.


Mamuzica (Centranthus ruber), također dobivena na druženju s Makk, dobro se drži u teglicama. I ona čeka proljeće da se nastani u vrtu.


Znam da nije vrijeme, ali za probu, nešto smo i posijali.
Mislim da je ovo kokotić:


Šeboj je lijepo niknuo, no pitanje je koliko će se uspjeti održati.


Na adeniume svi paze kao na oko u glavi! Iznad njih se prozori ne otvaraju!



Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:21
Hvale vrijedna akcija!

Andina, pelceri, reznice, sve vam lijepo uspijeva.

Imat ćemo mi šta vidjeti na proljeće.

Veliki pozdrav svima smile79
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:35
A sada nekoliko biljaka kojima ne znamo ime i prezime:
Neka dracena? Ili cordylina? Dobili smo je polusuhu i još više nam propada. Da je maknem u tamniji kut? Ili na hladno?


Ovo bi trebala biti vrtna biljka, ali nemam pojma koja (ne zna ni darovateljica kako se zove).


Pelcer nekog sukulenta pušta listiće. Očito se lako zakorjenjuje.


I na kraju, biljčica koju još nismo identificirali na forumu. Istražujući po netu, došla sam do pretpostavke da se radi o grmolikoj biljci Colubrina asiatica (Anapanapa), autohtonoj havajskoj biljci koja je nekim čudom stigla u moje teglice. Možda se varam, no vidjet ćemo kad procvjeta.


Za sada toliko. Sutra slijedi izvješće o biljkama u vrtu.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:36
@AndinaHeart imam još nešto sjemena Adeniuma, koje mi je poklonio gospodin kosooki na zagrebačkoj kavi, pa ako ste za dodatno sijanje, javiWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:44
Pozdrav, Silvy, hvala što si nas posjetila. I znaš kako se kaže - iz tvojih usta u Božje uši! Smile
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:52
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@AndinaHeart imam još nešto sjemena Adeniuma, koje mi je poklonio gospodin kosooki na zagrebačkoj kavi, pa ako ste za dodatno sijanje, javiWink

Uvijek! Naprosto obožavam adeniume! Dragi su mi ovako malecki i uopće mi se ne žuri da ih vidim odrasle. Jedino mi je problem prostora, no naći ću ja rješenje i za to pa makar ne otvarala ni jedan prozor u učionici i makar svi mi disali na škrge! Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 01:55
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:


Uvijek! Naprosto obožavam adeniume! Dragi su mi ovako malecki i uopće mi se ne žuri da ih vidim odrasle. Jedino mi je problem prostora, no naći ću ja rješenje i za to pa makar ne otvarala ni jedan prozor u učionici i makar svi mi disali na škrge! Wink
[/QUOTE]
Poslat ću ti sjeme i male buce, neka se veliki i mali veseleEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,719 sekundi.