Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 21:00

Baka Bea, imam tekuće željezo nekog slovenskog proizvođača (ne mogu se sad sjetiti naziva) koje sam rastopila u vodi i time zalila tlo oko rododendrona. Inače, svo cvijeće zalijevamo kišnicom, a zadnji put sam upotrijebila vodu iz vodovoda prošle godine u kolovozu kad nam je presušio spremnik za kišnicu. Rododendroni, azaleje, kamelije i gardenije su na gredici pod starim borovima i tlo je već dugo puno iglica koje su se, vjerujem, već dobro razgradile. Doduše, navezli smo tu i zemlju iz drugih dijelova vrta pa je to možda razlog žućenju listova. U svakom slučaju, dobro je čuti mišljenje i savjet iskusnog stručnjaka, uvijek se može nešto naučiti. Rado bih da jednom dođete uživo vidjeti kako smo smjestili svoje biljčice i da nam date još svojih mišljenja i prijedloga. Za sad još ne odustajem od acidofilnih biljaka, upravo zbog toga jer su pod borovima, no, tko zna... Ermm


Originalno poslano od člana JosipaNu JosipaNu napisao:

...stavljam grancice bora sa malo vode u vrecicu i to kad pocne trunuti ja ukopavam oko korjena..i to mi je savje tovala moja vl slavuk... 

Još jedno zanimljivo iskustvo i savjet vrijedan pamćenja. Hvala ti, Josipa!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 21:13
 Draga Andina                                
Ne znam puno o rododendronima,ali tu ti je više
informacija iz američkog društva rododendrona
http://www.rhododendron.org/
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Listopad 2014 u 21:48
Zacudila sam se kad sam vidjela narandjasti kosmos ! Nisam znala da ga ima i u toj boji !
Kamenjar ti je tako lijepo uredan ! Ja sam s mojega napunila tacke draca i imam ga jos za jedne !
Ti si , draga Andina , uzor svega , da ti se divim , to znas !
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2014 u 00:52
Miška, zahvaljujem na linku. Kad uhvatim vremena, detaljno ću sve pročitati. Hug

Gute Fee, to je Cosmos sulphureus, jednogodišnja biljka, Sije se u proljeće direktno na gredice, brzo raste i dugo cvjeta izmjenjujući cvjetiće, a pritom se jaaaako osjemenjuje. Najljepši je kad se puno sjemenki prospe na malom prostoru pa onda izgleda kao grm (a zapravo je tu puno stabljika). Osim zalijevanja u sušnim periodima i vađenja ocvalih stabljika na kraju sezone, s njim nema nikakve brige. Sakupila sam sjemenja, donesem ti na jednu od kavica.
A kamenjar - hm, trebala si ga vidjeti prije slikanja. Potrošila sam na njega dobra dva sata dok sam ga donekle oplijevila.LOL 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2014 u 22:28
Svaki put nas ponovno iznenadiš predivnim prizorima rascvjetanog vrta. Clap Zaista je neobično da careopsis sada cvate. Jako mi se svidjela boja ovog kosmosa (sačuvaj koju sjemenku Embarrassed), predivan je.

život je more
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 11:35
Hvala ti, draga Lantana. Možda je coreopsis sada procvao zato jer sam ga kasno presađivala, mislim čak u srpnju. Sjemenke naranđastog kozmosa već su zapakirane, čekam adresu.Smile

Usput, ispričavam se na kašnjenju svima kojima sam obećala nešto poslati, malo sam u cajtnotu, ali nadam se da ću uskoro sve srediti (čitaj: popakirati pobrano sjemenje koje je u posudicama posvuda - u kući, u vrtu, u školi).Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 18:30
kolko se toga promijenilo otkako sam bila zadnji puta kod tebe u posjeti, a naročito nemrem vjerovati kako su ti se ružice oporavile, cijelo ljeto kilavile, a vidi sadaClap...nego, jesi sigurna da ti Lobelia cardinalis bude izdržala moguću hladnu zimu, raspitaj se malo, bilo bi šteta da je izgubiš...u svakom slučaju tvoja volja, energija i radni elan su za mene vrlo stimulativni, a vjerujem da će ubrzo i za sve ostale koji te okružuju, naravno, prvenstveno mislim na kolege i ravnatelja.
pusa koka, vidimo se
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2014 u 22:18
Kažu da Lobelia cardinalis jako dobro podnosi hladnu zimu, do -37.2 °C po DG-u

LP
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
rubensica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2013
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rubensica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Listopad 2014 u 23:03
Vec sam ti napisala u privatnoj poruci, ali ponovit cu i ovdje. Svaka cast tebi i tvojim skolarcima na predivnom vrtu, ulozenom trudu, znoju, vremenu, znanju i volji. Znam koliko je tesko u skoli pokrenuti bilo koga za ovako nesto tako da ti se zaista divim.
“Nije dovoljno samo živjeti!” – reče leptir, “Potrebno je imati malo sunca, malo slobode i malo cvijeća!” (H.C.Andersen)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 07:13
NinettA, hvala za ovaj podatak. Hug
Rubensica, zahvaljujem na posjeti i lijepim riječima. smile78

Sara, nisam još uspjela oplijeviti i nagrnuti ružice, ali moram ih opet pokazati jer sam baš ponosna na to kako smo ih uspjeli spasiti i kako cvjetaju, gotovo kao da je svibanj.



Evo još malo, vjerojatno zadnjih, ovogodišnjih cvjetića iz našega vrta:

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 07:18
Coronilla je ove godine narasla bar metar u visinu i sada ima jedan mali cvjetić.


I sedum pokušava cvasti.











“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 10:44
baš je lijepo rascvjetan školski vrt, a boje cvijeća lijepo se stapaju s fasadom škole u pozadini...najavljuju lijepo vrijeme pa će vjerujem, vrt još dugo biti rascvjetan...pusa kokaSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 11:37
Ne znam kad si to slikala ali tako rascvjetani vrt   smile71, woow, pa i gazanije ti još cvatu. Super, super....neka što duže traje to šarenilo  Thumbs Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 12:52
Većinu slika uslikala sam jučer, tek nekoliko njih prošli tjedan. A što se tiče pozadine, ja bih rado da je kontrastna, ali ništa od toga dok ne naraste živica od lovorvišnje koja bi trebala biti zelena kulisa i koja je posađena uz stazu pokraj zgrade. A do tada ću se još načekati.Smile
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 17:32
Divan vam je vrt ove jeseni, ovako rascvjetan sigurno još uvijek mami poglede svih prolaznika, školskih i vanškolskih. Mene su privukli buseni armerie maritime. Divni su mi i dok ne cvjetaju, a rascvjetani su još posebniji.
Sutra je novi dan.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 18:01
Ružičnjak je stvarno prekrasan, iako ni ostali dijelovi vrta ne zaostaju za njim.Meni osobno najviše se sviđa kamenjar. Mogu si misliti kakav će tek biti na proljeće!
Na vrh
Golden Leo View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2010
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Golden Leo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 18:51
Baš divne jesenje boje, narančasta žuta, predivno. smile78
Ne mogu vjerovati koliko toga još uvijek cvjeta...
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 19:09
I meni se jako dopala šetnjica po vašem vrtu, divnih boja sam se nauživala... kod mene cvate pacifička krizantemica, a kako vidim i njen "donor" cvate... Smile Heart Prelijepa, skromna biljka predivnih listova, osvojila me odmah čim sam je ugledala u paketu koji si mi poslala. 
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 19:30
Potpisujem šetnjicuBaš je lipo 
sve se šareni kao da je proljeće!
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2014 u 20:18
neka ruzica jos malo i moje se bore sa malo mraza al morat cu ih izrezati...ljepo je bilo obici te...smile91
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5556575859 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,360 sekundi.