Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2017 u 09:34
Kad navratim tu dobijem vjetar u leđa i za moje radove.
Super je što možete dođi do dobrog materijala, npr stare cigle. To se danas teško nabavlja bar ovdje gdje sam ja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2017 u 22:43
Gotovo!!!smile182



Ovako je to izgledalo kad se radilo:


Na kraju smo praznine među ciglama zatrpavali pijeskom, pa je to bila prilika da se napravi i pokoja kula. Big smile

Rubove stazica ukrasili smo sipinom pometenom s parkirališta.

Nakon pospremanja ostalo nam je nekoliko betonskih saća viška, a dečki su tu pronašli izvrstan stalak za alat.

Jezercu treba još malo kamenja da se sakrije folija, ali stazicom sam vrlo zadovoljna - čvrsta je i viša od ostalog terena.

Od silnih građevinskih radova gotovo se uopće nisam stigla baviti cvijećem. Sad mogu napokon početi čupati korov. Evo malo sličica cvijeća u borbi s korovom.
Pogled na kamenjar i središnju gredicu.

Iberis pobliže

Kockavica (nisam je tražila u šumi, kupila sam lukovice).

Sasa

Već poznati Sedum palmeri, ali meni i dalje predivan, opet je prezimio u vrtu potpuno nezaštićen.

Tulipani

Tulipančići - visoki tek desetak centimetara i niski floks u pozadini.

Presličice se nisu raširile koliko sam očekivala.

Ne znam kako je kod vas, ali mi smo već drugi put morali zalijevati.

Pozdrav svima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Travanj 2017 u 22:58
Ispravak netočnog navoda: nisu tulipančići nego irisići! Embarrassed Ah, hoće to s godinama! Embarrassed
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2017 u 06:13
Odličan 5 i staza i kamenjar i svaki cvjetić i naravno djeca i učiteljica.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2017 u 08:34
odlično ste to napravili, vrt sada ima potpuno drugačiju dimenziju, ipak mi malo nedostaje ona hrpa šeboja s desne strane, haha...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2017 u 10:19
LOLLOLLOL A što ćeš... curke su se malo zanijele pa zajedno s korovom počupale i šeboje. LOL Ma, glavno da ih je ostalo dovoljno za sjeme.

Šmrcko, hvala ti na posjeti.Hug Cigle sam kupila preko Njuškala. Kaže čovjek da su ostale od rušenja jedne stare škole kod koje su spajane blatom. Zato su tako lijepe i čiste. Baš sam zadovoljna. A nisam ih puno ni platila - 1,60 kn po komadu+300 kn dovoz.

Kamenjarka, Hug !
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2017 u 13:34
Uvijek prekrasno Clap , staza divno izgleda, jezerce je prekrasno, kao i cvijeće, 
Bravo, trud i rad se isplatio ! Thumbs Up
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 06:14
Hvala ti, Zvjezdice!
Drage moje forumašice i forumaši, imam jednu molbu za sve one koji imaju profil na Facebooku. smile143

Naime, McDonald´s u 2017. godini donira klupe i stolove te samostojeću ploču za učionicu na otvorenom u 11 gradova RH, od toga za tri škole u Zagrebu. Natjecanje za donaciju odvija se glasovanjem posjetitelja na Facebook stranici McDonald´sa. Prijavljena je i naša škola - OŠ Granešina. Natječaj traje do 30. travnja 2017. 
Slika koju sam stavila za natjecanje prikazuje prostor ispred škole koji dimenzijama zadovoljava postavljene uvjete natječaja (dakle, nije slika ovog našeg kruga, no mi ćemo već odlučiti kamo ćemo sa stolovima ako ih dobijemo). 

Bilo bi mi drago kad biste svojim glasom doprinijeli tome da naša škola dobije klupe i stolove za učionicu na otvorenom. Link na kojemu možete glasovati je:   https://apps.facebook.com/za-nas-ljepsi-kvart//

Unaprijed se zahvaljujem svima koji glasuju za ZagrebOŠ Granešina
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 12:02
Helou, evo ja glasala... koliko vidim za sada vode Stenjevec i Savski Gaj podjednako u postotcima.

Pohvala učenicima i tebi na super uređenju, staza je smile120
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 12:13
I ja sam glasalaHug
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 19:12
Hvala vam objema!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2017 u 21:28
Glasao... sa zeninog profila...
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2017 u 01:22
Svaki put s guštom dođem u ovaj vrt, a kako me dulje vrijeme nije bilo, gušt je bio još veći. Oduševljena sam krugom, doista izgleda predivno. Uz sve pohvale posebno bih istaknula prepoznavanje i rješavanje praktičnih, životnih problema primjenom matematičkih formula. Bravo učiteljice!
Sutra je novi dan.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2017 u 08:26
Ante00, hvala!
Lucy, hvala i tebi! S vremenom su se iskristalizirali glavni ciljevi ovoga vrta - neposredan kontakt s prirodom, svijest o potrebi razvijanja estetskih kriterija vezanih za okoliš i mogućnost drugačijeg pristupa edukativnim sadržajima. U skladu s ovim posljednjim, nedavno sam imala predavanje za naše učiteljice i imam dojam da sam ih malo zainteresirala. Nadam se da će se rezultati uskoro pokazati.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2017 u 22:11
Zar se stvarno moze glasati samo preko FB ? Ja nisam FB-ovka !
I te kako bi rado glasala ! Cry
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 22:35
Nažalost, draga Gute Fee, samo preko FB! Lijep ti pozdrav šaljem.Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 23:13
Još malo mini perunika. Hvala, Muhle!





Evo malo ostalog cvijeća...








Jedan od šest drvenastih božura pristiglih iz Muhlenbergiinog vrta. Još su mladi pa ne cvjetaju, ali sam presretna što svi lijepo napreduju.

Novi grm - hudika (Viburnum opulus). Kad se razraste, pravit će hladovinu učionici na otvorenom.

U jezercu je trinaest tegli, a u svakoj po dva ili tri lopoča.

Geranium na povišenoj gredici u punom je cvatu.

Krenuli su i pakujci.

I dvije fotke s pogledom na središnji kamenjar i gredicu - tek toliko da vidite sadašnje stanje.


Svima želim sretan Uskrs!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2017 u 23:34
Kao i uvijek , sve je prekrasno ! Mi ovdje na sjeveru kao da nam se vraca zima ,
nista bez kaputa i kisobrana a vjetar .... nemoze se ni opisati ni jacina ni zvuk !
                                                                                                                              smile79
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 13:57
Andina bilo bi mi jako drago kad bi vaša škola dobila stolove i klupe za učionicu na otvorenom , da se bar malo nagradi vaš rad. Heart
Vidim da je kod vas već krenulo šarenilo , pakujci su počeli cvjetati i to me jako veseli. Hug 
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 18:09
Sve je već rečeno o ovom vrtu predobro i prekrasno, sve pohvale te nade da dobijete opremu za svoju hvale vrijednu učionicu na otvorenom.smile79
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8283848586 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,547 sekundi.